Přejít na obsah

Watch winder - nutnost nebo zbytečnost?


lukio

Doporučené příspěvky

Mám nové automaty Christopher Ward, oblekovky. Pravidelnost nošení nehrozí, spíš tak cca 1 za měsíc. Je tedy vhodnější pořídit nějaký natahovač, nebo to prostě řešit ručním natáhnutím před použití hodinek?

 

Něco jsem četl, že vhodnější je uchovávat v chodu permanentně. V takovém případě, doporučite nějaký strojek? Kdyžuž, tak bych vzal jednu pixli pro dvoje hodinky.

post-14922-010951400 1299617506.jpg

Upraveno uživatelem lukio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 126
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Winder určitě není nutnost. Většina lidí si ho pořizuje kvůli pohodlí, jelikož když máš vícero hodinek, tak je docela otrava je všechny natahovat aby šly přesně a nebo je před každým použitím nařizovat. Někteří zastávají i názor, že hodinový stroj by měl být v pohybu, jelikož je na to konstruován a když stojí, tak se tam kazí olej. Já osobně si myslím, že pokud je chceš nosit jednou za měsíc, tak winder není třeba. Jo a nějaký winder se objevil i v sekci prodej kdybys měl přecejen zájem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Trochu tady oživím toto starší téma.

 

V současné době mám 4 automaty ve winderu, které pravidelně střídám (zhruba 2 týdně). Protože bych radši měl hodinky uložené v trezoru, zvažuju prodej winderu a uložení hodinek v hodinkovnici. Další výhoda je úbytek "zbytečné" krabice z police. Předpokládám že seřizování a natahování hodinek, které zrovna budu chtít nosit mi problémy dělat nebude, ale je ještě něco, co hovoří pro to, nechat hodinky i nadále ve winderu? Se zatuhnutím oleje by taky neměl být problém, protože se každé minimálně na pár dní co 2 týdny na ruku dostanou.

 

Díky všem za názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Nějaké hodinky jsem měl, nějaké windery taky a dospěl jsem k názoru, že je to zbytečnost. Přesně jak říká Murphy. Jediná možnost, kdy bych se asi bez winderu neobešel, by byly hodinky s věčným kalendářem a i tam bych možná váhal. Třeba UN mají nastavování jednou korunkou a jde jim to i dozadu.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si myslim, že hodinkám je srdečně jedno, jestli jsou na winderu nebo na ruce... a kyž jsou v pohybu stále, tak se prostě jen opotřebovávjí pohyblivé části - otázka je, jak moc v neprospěch je to " jen opotřebovávají ", jestli to není nakonec úplně jedno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kdo má na dohled kostelní věž, nepotřebuje mobil Posted Image

 

 

jasně:

- kdo bydlí blízko kostela nepotřebuje hodinky

- kdo bydlí blízko pošty, nepotřebuje telefon ani e-mail

- kdo bydlí blízko Zoologické, nepotřebuje akvárko

 

:-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě je watchwinder naprostá nezbytnost. Navíc vkusný watchwinder se může vždy harmonicky doplňovat jak s domácími doplňky, tak i s osobností osvíceného provozovatele.

 

 

ovšem za předpokladu, že je provozovatel skutečně osvícený a winder řádně nasvícený

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravím, mám jeden dotaz, který mi určitě někdo z přítomných zkušenějších hravě zodpoví...

 

Vadí hodinkám, když nejdou?

 

Mám 9 kousků (7 automatů a dvoje manuály), vrtič nemám a natahovat každý den jsem línej. Třeba vintážní Béčka mám na ruce tak jednou za tři měsíce a ostatní nepravidelně, některé stojí i měsíc, dva. Takže - vadí nevadí? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...