Přejít na obsah

Chromování a jiné práce které si neděláme doma


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 75
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

+2 jsem schizofrenik :-d

 

Sem zapomněl odpovědět a si dva roky! Mazec. To asi po té lobotomii.:-)

Pouzdra jsem nechal pochromovat u kokota co mi z nich udělal ocucaný bonbon. ještě, že to šlo potom dolů. Dělali to někde na severní Moravě co se už mluví polsky.

Opravdu výbuch a průser.

 

Zase hledám a jsem na začátku. :-)

 

Jinak mi klidně pište S.Z. CHODÍM SEM OBČAS VELICE SPORADICKY  V TAKOVÝCH VLNÁCH.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před X lety mi pan Taraba z Nejdku chromoval šrouby na dělená BBS kola a byl jsem spokojený, byl jediný v republice komu se do toho chtělo(126 kusů atyp šroubů co se už nedají sehnat). Jestli ta firma ještě funguje nevím ale stránky jedou, tak to zkuste, třeba pomůže :)

http://www.jt-leko.cz/

telefon +420 607 843 305

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

nejvetsi problem byva s pripravou pouzdra - tzn jestli si to brousej sami nebo to chtej pripraveny.

takze jestli si to domr*as sam nebo to budou mit na svedomi oni :D

 

 

Podle stránek to vypadá dobře, už sem p. Tarabu oslovil, s dovolením v podstatě i jménem celého fóra. Mám i jedno Doxa pouzdro , které bych obětoval na vzorový kus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak posun - jsme dohodnutí s p. Tarabou na vzorkové,m pouzdře, tak posílám svoje Doxácké a uvidíme.

Ale na rovinu mi řekl, že už to někomu od Vsetína (??) zakázkoval a hrozná piplačka, co mu moc nejde do krámu.

Takže uvidíme, ale spíš to bude slepá kolej, nepočítám s tím, že by se tím chtěl živit.

Radim

Upraveno uživatelem Radimk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zalezi jak moc je puzdro osuchane. Ked moc, nepomoze ani chcemicke odstraneni chromu.

edit: par sposobov na odstranenie chromu.

http://m.wikihow.com/Remove-Chrome-Plating

 

ale aky vplyv budu mat jednotlive metody na mosadz a jej degradaciu je otazne. 

Upraveno uživatelem radorado
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zlacení a stejně tak pochromování je problém. Málokomu se do toho chce a ještě míň z nich to umí dobře.

 

Já jsem nechával pozlatit Omegy. Můj hodinář už má firmu, se kterou je celkem spokojený (vyzkoušelo se jich několik). Nejdůležitější je příprava před zlacením, protože to v té firmě stejně neumí. Takže v reálu to je tak, že se pošle pouzdro do firmy. Ta chemicky odstraní původní zlacení. Poté pošle zpět hodináři, který udělá povrchovou úpravu (přebroušení, přeleštění). Následně připravené pouzdro putuje zpět k samotnému zlacení. A po návratu ze zlacení ještě přichází na řadu doleštění, které také dělá hodinář.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne jednou delali velky pouzdro v galvane v jablonci, prskali ze to nechtelo drzet (snad to delali na nekolikrat a tu zakladni vrstvu nejak resili jeste s medi??)

vysledek nic moc  :) ale leskne se to!

 

Neměl bys prosím nějaké fotky "před a po"? :)

 

Tak posun - jsme dohodnutí s p. Tarabou na vzorkové,m pouzdře, tak posílám svoje Doxácké a uvidíme.

Tak to jsem zvědav, budu se těšit na updaty.. Vyfotil sis ta pouzdra před odesláním? :-)

 

Já jsem nechával pozlatit Omegy. Můj hodinář už má firmu, se kterou je celkem spokojený (vyzkoušelo se jich několik). Nejdůležitější je příprava před zlacením, protože to v té firmě stejně neumí. Takže v reálu to je tak, že se pošle pouzdro do firmy. Ta chemicky odstraní původní zlacení. Poté pošle zpět hodináři, který udělá povrchovou úpravu (přebroušení, přeleštění). Následně připravené pouzdro putuje zpět k samotnému zlacení. A po návratu ze zlacení ještě přichází na řadu doleštění, které také dělá hodinář.

 

A mohl bych se zeptat, na kolik tak vyšly jednotlivé položky? A nějaké obrázky prosím nemáš? :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...