Přejít na obsah

Chromování a jiné práce které si neděláme doma


Doporučené příspěvky

Opět posun:

Pouzdro na Doxy je doma z Leka.

 Kvalita chromu, jde-li to na tak malém dílu posoudit je velice dobrá, předpřípravu si p. Tarba udělal sám.

Je to takový rázný ( až výrazově rázovitý) člověk, snažil se mě s takovo pí... poslat do pr... ale nedal sem se teda a výsledek si myslím stojí  za to.

Cena není pravda nejnižší, ale odpovídá tomu, že to dělal sám pan šéf osobně a ve vysoké kvalitě.

Hrany... když tam nejsou před, nemůžou tam být ani po, že.., ale ozdobná drážka na pouzdru zůstala.

Hodinky už jsou na cestě do nejmenovaného hodinářství v Liberci :) na kompletaci.

při nanášení vrstev pouzdro trochu narostlo, takže je problém se zapasováním stroje, jinak otvory pro stěžejky i díra pro osu korunky jsou OK.

Takže resumé: tenhle kanál půjde využít, než se p, Taraba na nás vyprdne úplně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 75
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jestli to bylo před repasí v chromu i zevnitř už nevím, nicméně teď tam nějaká vrstva navíc bude. Ten stroj je bez domečku i vymezovacího kroužku dost na pevno v pouzdře a než ho tam tlačit na silu, radši to nechám projet odborníka.

Paradoxně víko naklapnout ( s použitím síly) šlo.

Sklo ( plast) sem radši nezkoušel z vidiny prasknutí..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dobrý den, při brouzdání na fóru jsem někde narazil na odchromované tuším PS2. Byly odchromované elektrolyticky za pomoci aurobaterie doma v garáži. Ať jsem hledal, jak sem hledal, bohužel jsem daný příspěvek nenašel. Nevíte kdo to byl nebo kde bych příspevek mohl najít? Děkuji za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odchromování se provádí v lázni HCL za pomocí stejnosměrného proudu. Ochranné brýle samozřejmě musí být nasazeny. Doporučuji vše vyzkoušet na něčem méně hodnotném.

Niklový povrch, pokud byl nanesem, by měl po odchromování zústat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji brýle a dělat venku. Drátem na + a - by ses neměl dotknout pouzdra, takže volit dostatečně širokou sklenici a před prací moc nechlastat. Pouzdra zavěsii nejlépe tak, ať není zakrytý povrch pouzdra. V neposlední řadě vyzkoušet na nějakém, již odepsaném pouzdře.

post-18595-0-09189300-1484724176_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dobrý den, 

Chci se taky podělit se svou zkušeností s pochromováním. Kolega mi daroval Primky pavouk cal. 50 z dost odřeným pouzdrem, viz. foto. Nechal jsem si je pochromovat cena cca 300,- kč. Přikládám i foto po pochromování. Z pouzdra je tak trochu "ocucaný bonbon" strojek nejde vložit do pouzdra a ani nejde nasadit Dýnko a Luneta. Už jsem jsem se domlouval z jedním pánem že by to věděl zbrousit a zkompletovat ale neodepsal kolik by to stálo. V Eltonu by stálo pochromování 1800,-. 

post-53071-0-46017700-1494923870_thumb.jpg

post-53071-0-84776200-1494923887_thumb.jpg

post-53071-0-30807400-1494924843_thumb.jpg

post-53071-0-00996000-1494924852_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Zdravím,
rád bych to tady oživil. Nemáte někdo firmu, která by poniklovala pouzdro? Jedná se o vintage Doxy.


Vím, že se to před časem řešilo tady: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/51721-věčný-puntičkář-aneb-zpátky-na-začátek/

Psal jsem do Galvennu (www.galvenn.cz) a odpověděli, že pouzdra už nedělají.

 

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...