Přejít na obsah

Cesta sem a späť už nie :)


Doporučené příspěvky

Aj napriek tomu, že som tu nový, chcem sa podeliť s radosťou, ktorú tu pozná asi mkaždý z Vás :D

Asi rok sa pohrávam s myšlienkou, že si kúpim nové hodinky. Asi päť rokov som používal Rotaxy, ktoré som považoval za niečo "lepšie" aj keď ide o quartz. Je pravda, že za ten čas bola raz menená batéria a idú perfektne. Ani neviem ako, našiel som toto fórum a začal špekulovať. Lákalo ma niečo športové, ale aj slávnostnejšie a keďže som nenašiel žiaden kompromis mám z ničoho nič dvoje nové hodinky :) Epos 3346 a Vostok Europe K-3 Submarine. Oboje automaty - teda ako hovorím laicky - so "živým" strojčekom.

Epos 3346 - to je to, čo ma dostalo... Najprv som pokukoval v obchode po Vostok ekranoplan, ale aj tu na fóre ma odhovorili - 440 eur za quartz, ktorý bol po mojom vyskúšaní na mojej ruke "obrovský" by nemalo zmysel... Síce som investoval nakoniec oveľa viac, ale myslím, že to stojí za to, aj po stránke kvality.

Moje prvé dojmy z týchto hodiniek? Na ruke vyzerajú naozaj výborne. Trocha som síce pomaturoval nad tým ako ich nastaviť - ale to bola príjemná maturita :) Presnosť som zatiaľ na sekundy nesledoval - skôr sa zatiaľ teším keď sú na ruke. Vo vnútri šľape ETA cal. 7751. Kupodivu mám pocit, že aj remienky na týchto hodinkách sú iné ako na tých, ktoré sa predávajú bežne za pár korún (eur) - je tvrdší a pevnejší. Mám však obavu, že sa používaním "poláme" pri zapínaní a preto uvažujem o remienku s motýlikom (sponou) - ak sa dá taký Epos zohnať - prípadne náhrada.

Ďalšie dojmy a radosti doplním neskôr, keď sa zabehneme :)

Teda v skratke o jednosmernej ceste k hodinkám, kde niet cesty späť.

Tak posúďte, či som urobil dobre :cheers:

Skúsil som urobiť pár foto - sú to len pokusy tak sa nesmejte :D

post-32440-0-50715000-1381674106_thumb.jpg

post-32440-0-23854500-1381674115_thumb.jpg

post-32440-0-26318100-1381674129_thumb.jpg

post-32440-0-00903200-1381674140_thumb.jpg

post-32440-0-34193500-1381674169_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Pavol007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

motýlovku si dokup co nejdříve, ať zbytečně nerasuješ řemínek. Je jich velký výběr, na Ebay již od 6 EUR až po x.... Jinak gratulace k hezkým hodinkám!

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

motýlik objednám aj hneď ale - dá sa dať na ktuálny remienok? Alebo brať komplet? Tiež mám akýsi rešpekt pred výmenou doma - nikdy som to nerobil, nech niečo nedobabrem, resp. nezničím...

s motýlovkou není problém, existuje jich několik šířek, v souladu se šířkou řemínku, takže to zcela jistě půjde. Dle mého není nutno originál. Dobabrat tam není moc co, kdyžtak s tím zajdi k hodináři.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...