Přejít na obsah

STOWA FLIEGER ohne Logo NEBO mit kleiner Sekunde?


Doporučené příspěvky

Ahoj kolegové,

už nějaký čas mě to táhne k pilotkám, tedy konkrétně ke klasickým B-Uhr. Po dlouhém zkoumání produkce Steinhart a Archimede se moje pozornost zaměřila na Stowu. Cena je sice téměř dvojnásobná, ale dostanete zde produkt od společnosti s tradicí jednoho z pěti výrobců původních B-Uhr. Dále tepelně modřené ručky, klenutý safír s AR, perfektní zpracování ciferníku a pouzdra. Navíc adrenalin ve formě několikatýdenního či měsíčního čekání na výsledek.

V kolekci B-Uhr jsem vyhledával klasický vzhled - tedy čistý ciferník bez nápisů s velkou středovou vteřinovkou.

V produkci Stowa mě ale velmi zaujal ještě model s mimostřednou malou vteřinovkou.

(Obecně nechci velké pilotky, ale praktické a komfortní hodinky, které vlezou i pod rukáv košile).

 

Rád bych vás proto požádal o vaše názory. Jaké hodinky by jste si vybrali a proč?

Děkuji za příspěvky!

 

Klasické B-Uhr bez loga, středová vteřinovka:

automat ETA 2824-2

průměr 40 mm

výška 10 mm

 

nebo

 

B-Uhr bez loga, elegantní mimostředná vteřinovka:

ruční nátah Unitas 6498-1

průměr 41 mm

výška 12 mm

 

Zdroj informací a obrázků: http://www.stowa.de/Flieger/index.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, za me toto: Klasické B-Uhr bez loga, středová vteřinovka

 

A kdyby jsi netrval na teto znacce, tak jeste urcite koukni na LACO!

 

Díky, Laco jsem studoval, je to další klasický výrobce. Bohužel se mi nelíbí pískované pouzdro, chci kartáčované.

 

Ja by som si vybral tie Unitasove. Su sice drahsie, no podla mna to stoji za to. Rucny natah, krasny hlasny a pomaly tikot Unitasu v pohodlnom, nie prilis velkom puzdre... nevahal by som...

 

Tu stovku navíc bych přežil :) Jakou máš zkušenost s přesností Unitasu? Dá se srovnat s Etou 2824-2?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja osobne by som sa nevedel rozhodnúť. Unitas a ručný náťah je paráda. Ale asi by som ich musel vidieť naživo. A určite by som sa pozrel aj na Laco.

 Ano, proto jsem se obrátil na vás :)

Jak jsem již zmínil, pískované pouzdro mě netáhne..

Upraveno uživatelem Toblin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe mimostrednou vterinovku. Mam ji rad u vsech svych hodinek,takze jsem zaujatej. Chybu neudelas ani s jednim kouskem.

 

Taky se mi líbí, ale říkám si, aby mi ta velká pak nechyběla. Rád sleduji její pohyb. Na druhou stranu, žádné hodinky s mimostředkou zatím nemám.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, Laco jsem studoval, je to další klasický výrobce. Bohužel se mi nelíbí pískované pouzdro, chci kartáčované.

 

 

Tu stovku navíc bych přežil :) Jakou máš zkušenost s přesností Unitasu? Dá se srovnat s Etou 2824-2?

Ja som pri Unitase prestal riesit presnost. Unitas je u mna o niecom uplne inom ako o presnosti...

Samozrejme ale, cas si kontrolujem. Ten moj jemne predbieha. Zaujima ma maximalne to, aby hodinky nepredbiehali viac ako o minutu, oproti presnemu casu stelujem tak raz za 5-6 dni, takze orientacne tych max +12s denne...

Hodinky natahujem kazdy vecer pred spanim, raz za tych 5 dni ich posuniem o minutu dozadu... pohoda...

 

samozrejme, je to len moj nazor a pristup...

s 2824-2 to neviem porovnat lebo ziadne take hodinky nemam.

Unitas ma 18tisic BPH, 2824-2 ma 28800, co udajne znamena presnejsiu nastavitelnost...

Upraveno uživatelem Ivanhoe34
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som pri Unitase prestal riesit presnost. Unitas je u mna o niecom uplne inom ako o presnosti...

Samozrejme ale, cas si kontrolujem. Ten moj jemne predbieha. Zaujima ma maximalne to, aby hodinky nepredbiehali viac ako o minutu, oproti presnemu casu stelujem tak raz za 5-6 dni, takze orientacne tych max +12s denne...

Hodinky natahujem kazdy vecer pred spanim, raz za tych 5 dni ich posuniem o minutu dozadu... pohoda...

 

samozrejme, je to moj nazor, s 2824-2 neviem porovnat lebo ziadne take hodinky nemam. Unitas ma 18tisic BPH, 2824-2 ma 28800, co udajne papierovo znamena presnejsiu nastavitelnost...

12 sec denně? OMG :eek:  Unitas lze v pohodě seřídit na 1-2  sec/týdně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znamená to, že obecně nelze považovat Unitas, stroj s nižší BPH, za méně přesný?

Na to asi nebude jednoznacna odpoved. Napriklad ja som ti napisal len vlastne skusenosti s mojim Unitasom v Steinhartoch.

Je vsak dost mozne, ze Stowa pouziva pre svoje modely vyssiu triedu Unitasov, ktore maju klucove komponenty z inych materialov, mozno ich aj poctivejsie steluju, tazko povedat. Celkova cena by tomu aj odpovedala...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to asi nebude jednoznacna odpoved. Napriklad ja som ti napisal len vlastne skusenosti s mojim Unitasom v Steinhartoch.

Je vsak dost mozne, ze Stowa pouziva pre svoje modely vyssiu triedu Unitasov, ktore maju klucove komponenty z inych materialov, mozno ich aj poctivejsie steluju, tazko povedat. Celkova cena by tomu aj odpovedala...

  Ano, může to být jeden z faktorů. Další bude značka, její tradice. Pak tepelně modřené ručky, vyráběné ve Švýcarsku, prý nejsou zrovna levné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  Ano, může to být jeden z faktorů. Další bude značka, její tradice. Pak tepelně modřené ručky, vyráběné ve Švýcarsku, prý nejsou zrovna levné.

O tom som cital, ze je to draha zalezitost, to tepelne modrenie. Lacnejsie modely maju rucicky modrene len chemicky.

Ak ich budes mat, dufam ze ich pofotis zo vsetkych moznych uhlov :)

 

Inak Stowu kupil Jorg Schauer, firma ma len par zamestnancov a nie je to uz zrejme ta Stowa co kedysi... ale na tie hodinky som cital len pozitivne referencie od majitelov... napriklad nad Steinhartami vzdy v recenziach jednoznacne vyhravala Stowa :)

Upraveno uživatelem Ivanhoe34
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Je jasné, že Steinhart odvádí skvělý výkon za slušné peníze. Po delším přemýšlení mám problém s výškou pouzdra 14 mm. Moje potápky mají 12 a je to dost..

Ja nosim 14mm Steinharty uz skoro 2mesiace, no tie by som teraz prijal keby boli mensie :) ja ich uz ale kvoli tomu menit nebudem, no s kludnym svedomim by som ti odporucil mensie puzdro, hlavne ak ich chces nosit pravidelne a casto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som prešiel od 14mm na cca 16mm nav b chrono a dlho som si myslel ze super ale odkedy mám archimede XLH tie majú 10mm to je ina liga. Človek ani nevie ze ich ma na ruke. <br />Mám rad vysoké/masivne hodinky ale archimede su aj oblekovky aj ku kratasom :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja nosim 14mm Steinharty uz skoro 2mesiace, no tie by som teraz prijal keby boli mensie :) ja ich uz ale kvoli tomu menit nebudem, no s kludnym svedomim by som ti odporucil mensie puzdro, hlavne ak ich chces nosit pravidelne a casto

 

Díky za potvrzení domněnky :)

Edit: Platí i pro stepeckena :)

Upraveno uživatelem Toblin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou veľkosťou to dobre zváž, ak ich chceš často nosiť. Ja som mal 45mm a vyzeralo to štýlovo a pekne. Dosť ľudí kukalo čo mám na ruke. Ale mne sem tá veľkosť a váha vadila. Teraz mám 39mm a ten rozmer nemá chybu. Hodinky takmer necítim a prišiel som sám na to, že menší rozmer je ideálny na časté nosenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...