Přejít na obsah

Fotka
* * * * * 6 Hlasů

Vostok Amphibia

Special Edition

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7275 odpovědí na toto téma

#21 tvrdas

tvrdas

Učedník

• Member_50
  • 120 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Česká Lípa

Publikováno 9.leden.2014 - 18:14

tyhle jsou moc pekny :clap:

<p>Garmin vívoactive optic, Seiko SNE435P1, Nixon scout, Sigma PC 15.11

#22 Sherwood

Sherwood

Učedník

• Member_50
  • 112 příspěvků(y)
  • Bydlí:CA, SVK
  • Fanoušek značky:Outdoor, bike, auta, mechanicke stroje..

Publikováno 14.únor.2014 - 16:25

Myslite si ze su Amfibie, napr.: http://russischeuhre...-am-420334.html fakt odolne hodinky za rozumnu cenu? Mam k nim viacero otazok:

1. Myslite, ze sa oplatia objednavat priamo zo spominaneho obchodu?

2. Musel by som platit nejake poplatky naviac, napr. CLO?

3. Opravi, resp nastavi ich aj siknovnejsi hodinar?

4. Aku maju cca. odchylku chodu, taky priemerny kus?

5. Myslite, ze maju oproti Seikam OM (skx781) lepsi pomer cena/kvalita, resp hodnota?

Diki moc. Padli mi totiz riadne do oka, hlavne kvoli tomu, ze som o nich pocul same chvaly a za tu cenu, navyse sdelano v Rosii to sa neodmieta...

Automaticke hodinky len dokazuju relativitu casu a tym aktivne dopomahaju k pokojnejsiemu zivotu... :)

Moje uplne prve hodinky (boli): Prim W05P.10294.B

Momentalne: Seiko SNZG15J1

#23 mikulíšek

mikulíšek

Učedník

• Member_50
  • 145 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Filmy, deskové a jiné hry, komiksy, pivo

Publikováno 14.únor.2014 - 18:35

Myslite si ze su Amfibie, napr.: http://russischeuhre...-am-420334.html fakt odolne hodinky za rozumnu cenu? Mam k nim viacero otazok:

1. Myslite, ze sa oplatia objednavat priamo zo spominaneho obchodu?

2. Musel by som platit nejake poplatky naviac, napr. CLO?

3. Opravi, resp nastavi ich aj siknovnejsi hodinar?

4. Aku maju cca. odchylku chodu, taky priemerny kus?

5. Myslite, ze maju oproti Seikam OM (skx781) lepsi pomer cena/kvalita, resp hodnota?

Diki moc. Padli mi totiz riadne do oka, hlavne kvoli tomu, ze som o nich pocul same chvaly a za tu cenu, navyse sdelano v Rosii to sa neodmieta...

2. ze zemí mimo EU se připočítává dph (clo se buď nevypočítá vůbec a nebo je to zanedbatelná částka)

3. s opravami by neměl být problém, pro československé hodináře jsou vostoky vcelku známé a ani s díly by neměl být problém.

5. srovnávat Amfibie s Monstry je dost ujetý... nicméně u Seika je "garantována" určitá úroveň kvality, Vostoky můžou vydržet půl roku nebo pár desetiletí, podle toho na jaký kus člověk narazí. Za 80 Eur mají Amfibie smysl jen v případě, že je to nějaká speciální edice, nebo se ti opravdu líbí design.

Relativně odolné hodinky s dobrým poměrem cena/výkon jsou Orient Ray / Mako, ty se dají nové sehnat kolem 100 - 120 Eur, ojeté tady na fóru už od těch 80.

Vostok Europe - Gaz 14 Limousine  |  Poljot - "Ufo"  |  Orient - Mako  |  Orient - Flight  | Orient - Sk Crystal  |  Orient - SK King Diver  |  Orient Star - Classic  | Vostok - Komandirskie  |  Prim - cal. 68  |  Prim Televize černé   |  Prim Televize zlaté

#24 Sherwood

Sherwood

Učedník

• Member_50
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 14.únor.2014 - 19:39

2. ze zemí mimo EU se připočítává dph (clo se buď nevypočítá vůbec a nebo je to zanedbatelná částka)

3. s opravami by neměl být problém, pro československé hodináře jsou vostoky vcelku známé a ani s díly by neměl být problém.

5. srovnávat Amfibie s Monstry je dost ujetý... nicméně u Seika je "garantována" určitá úroveň kvality, Vostoky můžou vydržet půl roku nebo pár desetiletí, podle toho na jaký kus člověk narazí. Za 80 Eur mají Amfibie smysl jen v případě, že je to nějaká speciální edice, nebo se ti opravdu líbí design.

Relativně odolné hodinky s dobrým poměrem cena/výkon jsou Orient Ray / Mako, ty se dají nové sehnat kolem 100 - 120 Eur, ojeté tady na fóru už od těch 80.

Tak nic. Videl som sice videa s dost pochybnou kvalitou korunky, no ak sa ma vyrazne lisit kus od kusu tak to radsej nie. Pri mojom stasti ako sa poznam by som este narazil na nejake, co by robili den za 25 hodin :)

Automaticke hodinky len dokazuju relativitu casu a tym aktivne dopomahaju k pokojnejsiemu zivotu... :)

#25 travex

travex

‹^› ‹(•_•)› ‹^›

• Member_50
  • 2 691 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:●▬๑۩۩๑▬●

Publikováno 15.únor.2014 - 10:39

Viklací korunka je feature.

Tebou zmíněný obchod je v Něměcku, tj, v UE, tj. žádné clo ani DPH navíc neplatíš.

Co se týče odchylky, tak všechny moje dělají od +3 do +20 s/den. I kdyby to bylo víc, tak poladění není problém ani v domácích podmínkách.

Tento příspěvek byl upraven od travex: 15.únor.2014 - 10:40

#26 Sherwood

Sherwood

Učedník

• Member_50
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 16.únor.2014 - 09:21

Viklací korunka je feature.

Tebou zmíněný obchod je v Něměcku, tj, v UE, tj. žádné clo ani DPH navíc neplatíš.

Co se týče odchylky, tak všechny moje dělají od +3 do +20 s/den. I kdyby to bylo víc, tak poladění není problém ani v domácích podmínkách.

Tak teraz neviem. Aj na zahranicnych forach si jeden chvali a iny zase nadava. Su to lacne hodinky (ved prave preto sa mi pacia), no cakal by som od nich aj dobru zivotnost, aby mi takych 5 rokov vydrzali. Nie som ani potapac, ani sa nevenujem profesionalnemu zatazovaniu hodiniek. A ako to je s reklamaciou z takychto shopov? Platim postovne, ci mi ho vratia? A aka je priblizne cakacia doba?

#27 travex

travex

‹^› ‹(•_•)› ‹^›

• Member_50
  • 2 691 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:●▬๑۩۩๑▬●

Publikováno 16.únor.2014 - 12:22

Jasně, jsou to levné hodinky, není to žádný vrchol hodinařiny. Na druhou stranu mají svoji dlouholetou historii, osobité řešení a zcela určitě šarm a kouzlo. Životnosti bych se z nebál, jednak jsou levné a když se něco pokazí, dá se to přece opravit.

Pěkný článek je třeba zde: http://forums.watchu...ogy-491757.html

Poštovné na reklamaci určitě platíš ty, jako na každém jiném eshopu, ať už tuzemském nebo zahraničním.

Tento příspěvek byl upraven od travex: 16.únor.2014 - 12:31

#28 Dřevák

Dřevák

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 234 příspěvků(y)
  • Bydlí:v domě

Publikováno 16.únor.2014 - 17:43

K tý životnosti tady o tom píšu: http://forum.chronom...ostok-amphibia/

Tak pak napiš, jaký štěstí jsi se svýma amfibiema udělal. Já je v součastnosti nenosím, zasekává se automatický nátah a nějak nemůžu najít nůžky na rozšroubování.

#29 malbur

malbur

Začátečník

• Members
  • 45 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno

Publikováno 22.únor.2014 - 11:48

Kupoval jsem dvoje amphibia na Ebay a clo ani dph jsem neplatil ani jednou. Na ebay není problém koupit nové amphibie za 40 euro od prověřeného prodejce. Za 80 euro už bych 100% šel do nějaké speciální edice od meranoma  (viz. začátek tohohle vlákna), u kterých bych čekal i trošku větší záruku kvality. 

#30 malbur

malbur

Začátečník

• Members
  • 45 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno

Publikováno 22.únor.2014 - 11:53

Mimochodem když jsme u těch SE. Meranom zvažuje Vostok Neptune SE.

z-210_zpsfb599102.jpg

#31 Dimmu Borgir

Dimmu Borgir

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 94 příspěvků(y)
  • Bydlí:Jižní Čechy
  • Fanoušek značky:Omega, FORTIS, Vostok

Publikováno 22.únor.2014 - 21:08

O kvalitě Vostoků zde nebudu polemizovat. Není s čím porovnávat. Nikdo v okolí je nemá. Mohu tedy napsat pouze zkušenost s mými. Mám je coby pracovní. Na štípání dříví to myslím nebude, ale co se týká ostatní srandy, sportovního potápění, plavání, míchání malty, prostě činností, kde by mi mých ostatních kousků bylo líto, neznám lepších hodinek. Dělají mi nyní denně +15 s, opravdu je nešetřím. Nosím je prostě "na horší". Cena je nějakých 1800,-, nic, co bych si nemohl dovolit vyhodit. Jsou staré dva roky, postavily se mnou barák. Jsou to originální hodinky, s historií coby přidanou hodnotou navíc. Konkávní plasový sklíčko je u nich parádní. I jinak je to kus železa. Mám je moc rád, přesto, nebo právě proto, že jsou to otloukánky. 

V současnosti v hodinkovnici

Seiko SCVS 003 "Spirit" Automatic nejčastěji na Hirsch Carbon

Tissot LeLocle Automatic

Seiko SKX 781K3 "Monster orange"  s gumou k vodě, s Watchadoo na souš

Junghans Mega 1000 ---- rádiem řízené digi, ke kterým se tak skvěle hodí Adidy

Dětské Ruhla s mrkacímá očkama ve verzi "LEV" pro prcka :-)

Vostok Komandirskie junior pro juniora

#32 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 5 112 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha-venkov
  • Fanoušek značky:Andersen Genève, Blancpain, Vulcain

Publikováno 7.srpen.2014 - 21:04

Copak to dneska odpoledne přinesl pošťák? Toužebně očekávanou skládačku! Co na tom, že některé dílky skládačky chybí (nějak nedorazil nejhezčí cifr se čtyřmi čísly...). Nevydržel jsem to a hned jsem prohodil cifry. Přátelé, teoretická představa dopadla podle plánu, jsou k sežrání, je to láska na první pohled. Ráno postnu fotky, jak vypadají s decentním černým cifrem :-)

(Jinak na vysvětlenou, nejsem sběratel ruských hodinek, s výrobou skládačky podle svých představ na běžné nošení nemám žádný problém, a pokud je budu někdy pouštět, přidám k nim samozřejmě původní příšerný Radio cifernik a sadu těsnění. Jedna se o LE edici s Gagarinem na dýnku a nerez lunetou. Objednáno v půlce července, odesláno 21.7., lísteček ve schránce byl už v pondělí 4.8.)

Přiložený soubor (y)

#33 kuncák7

kuncák7

skalpovanej apač

• Member_50
  • 10 704 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:jídlo, sport, ženský-časem se pořádí koníčků mění

Publikováno 7.srpen.2014 - 21:23

Martine, už se těším na další, podrobnější fotky a gratuluju, dočkal jsi se docela brzo.

#34 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 5 112 příspěvků(y)

Publikováno 7.srpen.2014 - 21:35

Díky, Martine. Zásilka se nějak zasekla mezi Kazaní a Moskvou, jinak vše proběhlo rychle a hladce. K chybějícím cifru mi z Meranomu napsali, že o tom vědí, že fabrika má teď prázdniny :-) :-) :-) do konce srpna a že mi ho pak pošlou. Určitě tam při té příležitosti objednám ještě nějaké cifry, těsnění a další náhradní díly, takže kdyby se někdo chtěl svézt...

To Travex: ty nightshoty z první stránky jsou nádherný, takhle bych chtěl umět fotit.

Tento příspěvek byl upraven od martar: 7.srpen.2014 - 21:39

#35 cali

cali

Megazávislák

• Member_50
  • 3 917 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Cyklisto, veď kolo

Publikováno 7.srpen.2014 - 22:05

ja sa rad pridam,.... SZ

#36 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 5 112 příspěvků(y)

Publikováno 8.srpen.2014 - 09:43

Tak tady jsou slíbené fotky Amphibia SE "modifikace martar"

Smíte jen chválit, jsem čerstvě zamilovanej :wub:

Přiložený soubor (y)

#37 Tikal

Tikal

Speedy Gonzales

• Moderators
  • 5 553 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:50km/h

Publikováno 8.srpen.2014 - 10:09

paráda :notworthy:

TEMPUS FUGIT **FURT FPŘET**

#38 cali

cali

Megazávislák

• Member_50
  • 3 917 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Cyklisto, veď kolo

Publikováno 8.srpen.2014 - 11:55

za mna palec hore.

#39 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 743 příspěvků(y)
  • Bydlí:ano
  • Fanoušek značky:Casio, Citizen, Junghans. Cesty, lety, hodinky, radio controlled, solar, DCF 77,5 kHz

Publikováno 8.srpen.2014 - 14:15

schmeckt gut, krasivo!

Proběhlé obchody

#40 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 5 112 příspěvků(y)

Publikováno 8.srpen.2014 - 14:32

paráda :notworthy:

za mna palec hore.

schmeckt gut, krasivo!

Děkuji prvním chváličům ;-) Něco mi říká, že to asi nejsou moje poslední Amfíbie, které jsem si složil. Mám vytipované ještě tři další kombinace, které by se mi mooc líbily, ale to už by se asi nedalo unosit. Jinak dojem ze strojku nemám nijak špatný, signovaný rotor zcela bez vůle, konstrukce strojku robustní, mohly by chvilku vydržet. Subjektivně se mi na ruce nosí příjemněji než Seika 007, je to dané menší výškou. Navíc kombinace leštĕný nerez a plastové sklíčko je pro primkaře dokonalá - pokud sklo nerozbiju nebo do kovu neudělám hluboký zásek, vše ostatní dokážu rozleštit do původního stavu :-) Levné, elegantní a přitom tool retro potápky, o které se člověk nemusí bát a za které se nemusí stydět.

Tento příspěvek byl upraven od martar: 8.srpen.2014 - 14:37

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Special Edition