Přejít na obsah

Kiu Tai Zu-dech staré Číny


Doporučené příspěvky

Návštěvník Kamil

Psal jsem LEVNÉ lampičky, proti hezkým nic nemám. Jenže právě na číselníku zmiňovaných hodinek nic bohatě zdobeného není. Podíval jsi se na ty hodinky? Kde tam vidíš nějaký jemný ornament, nějakou složitou práci. Drahé hodinky mívají gilošování, emaily, ruční rytí, atd. Tady nic takového nevidím. Jestli považuješ za zdobný prvek obyčejnou regulaci přesnosti vytaženou na číselník.... Chápu, že tam zřejmě bude mně neznámá symbolika třeba v rozdělení čtvrtin číselníku, aj., nápisům bohužel nerozumím. Ale že by to bylo extra hezké? Vypadá to jak pouťovka, jak tady někdo trefně poznamenal.

 

Neosobuji si právo hodnotit čínské umění (i když dějiny umění jsem studoval), já vyjádřil svůj názor, na který mám nepochybně právo. Hodinky se mi prostě nelíbí, nepřipadají mi jako kdovíjaká umělecká práce, chybí mi tam detail, lepší řemeslné zpracování. Obrázky jak tady, tak i na webu KIU TAI YU nestojí za nic a nedá se z nich moc vyčíst. Když někdo prezentuje vrcholné dílo hodinařiny tourbillon a nedá si na web lepší obrázek než 140x140, co si o takovém hodináři mám myslet?

 

A co jsi myslel tou eklektičností? Nechceš mluvit česky? Pokud jsi myslel skutečný význam toho výrazu, pak s tebou naprosto souhlasím. Opravdu mi připadá, že se na těchto hodinkách směšují různorodé prvky a netvůrčím způsobem přejímají cizí nápady. Mluvím o vzhledu, nikoliv o hodinařině.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dva týdny jsem se neodhodlal napsat jediný příspěvek. Nebyl jsem si totiž jistý kolik lidí bych poslal do hajzlu či jinak urazil. Pánové, vpád diskutéra dost z vás ošklivě poznamenal, jeho uměle šroubované květnaté bláboly jste podvědomě přijali za obecný standard. Jsou zde i tací pomýlenci, kteří to považují za vytříbenou jazykovou formu a hlasitě ho chválí.

 

Zkuste si přečíst své příspěvky z poslední doby, to platí všeobecně a pro všechna vlákna. Už jenom pár lidí si tu zachovalo zdravý rozum a dobrý vkus, dokáží svůj názor na hodinky napsat jednoduše, stručně a bez trapně uboze nabubřelých žvástů.

 

Hodinky jsou především technické dílko, držme se tedy technického popisu a ne, že je budeme opěvovat jak deviant zdechlinu.

 

Kamile, doufám, že tomuto trendu nepodlehneš. Představa, že bych si měl přečíst nějakou recenzi v podobném duchu, mě naplňuje takovým děsem, že mimovolně vyprazdňuje mé svěrače laugh.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

...mě naplňuje takovým děsem, že mimovolně vyprazdňuje mé svěrače laugh.gif

A co teprve moje záklopka? biggrin.gif

 

...budeme opěvovat jak deviant zdechlinu.

Myslíš jako Falco Jeanny? wink.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky jsou především technické dílko, držme se tedy technického popisu a ne, že je budeme opěvovat jak deviant zdechlinu.

Zlatá slova, konečně zas jeden hlas rozumu smile.gif V mém oboru (ekonomie) jsem na slovní průjmy vyloženě alergickej, a že jich je ke slyšení kvantum. Zvláště politici vynikají, zejména skorovítěz voleb smile.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal jsem LEVNÉ lampičky, proti hezkým nic nemám. Jenže právě na číselníku zmiňovaných hodinek nic bohatě zdobeného není. Podíval jsi se na ty hodinky? Kde tam vidíš nějaký jemný ornament, nějakou složitou práci. Drahé hodinky mívají gilošování, emaily, ruční rytí, atd. Tady nic takového nevidím. Jestli považuješ za zdobný prvek obyčejnou regulaci přesnosti vytaženou na číselník.... Chápu, že tam zřejmě bude mně neznámá symbolika třeba v rozdělení čtvrtin číselníku, aj., nápisům bohužel nerozumím. Ale že by to bylo extra hezké? Vypadá to jak pouťovka, jak tady někdo trefně poznamenal.

 

Neosobuji si právo hodnotit čínské umění (i když dějiny umění jsem studoval), já vyjádřil svůj názor, na který mám nepochybně právo. Hodinky se mi prostě nelíbí, nepřipadají mi jako kdovíjaká umělecká práce, chybí mi tam detail, lepší řemeslné zpracování. Obrázky jak tady, tak i na webu KIU TAI YU nestojí za nic a nedá se z nich moc vyčíst. Když někdo prezentuje vrcholné dílo hodinařiny tourbillon a nedá si na web lepší obrázek než 140x140, co si o takovém hodináři mám myslet?

 

A co jsi myslel tou eklektičností? Nechceš mluvit česky? Pokud jsi myslel skutečný význam toho výrazu, pak s tebou naprosto souhlasím. Opravdu mi připadá, že se na těchto hodinkách směšují různorodé prvky a netvůrčím způsobem přejímají cizí nápady. Mluvím o vzhledu, nikoliv o hodinařině.

Bohuzel me pro vyjadreni vyrazu eklekticnost nenapadl spravny cesky ekvivalent. Jinak bud ubezpecen ze jsem tim myslel to co jsem napsal, vyhybam se pouzivani vyrazu, jejichz presny vyznam neznam biggrin.gif ja dejiny umeni studoval take a i z toho duvodu jsem velmi opatrny v hodnoceni veci jako jsou tyhle cinske hodinky (po umelecke strance) biggrin.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dva týdny jsem se neodhodlal napsat jediný příspěvek. Nebyl jsem si totiž jistý kolik lidí bych poslal do hajzlu či jinak urazil. Pánové, vpád diskutéra dost z vás ošklivě poznamenal, jeho uměle šroubované květnaté bláboly jste podvědomě přijali za obecný standard. Jsou zde i tací pomýlenci, kteří to považují za vytříbenou jazykovou formu a hlasitě ho chválí.

 

Zkuste si přečíst své příspěvky z poslední doby, to platí všeobecně a pro všechna vlákna. Už jenom pár lidí si tu zachovalo zdravý rozum a dobrý vkus, dokáží svůj názor na hodinky napsat jednoduše, stručně a bez trapně uboze nabubřelých žvástů.

 

Hodinky jsou především technické dílko, držme se tedy technického popisu a ne, že je budeme opěvovat jak deviant zdechlinu.

 

Kamile, doufám, že tomuto trendu nepodlehneš. Představa, že bych si měl přečíst nějakou recenzi v podobném duchu, mě naplňuje takovým děsem, že mimovolně vyprazdňuje mé svěrače laugh.gif

Technické dílko jistě, ale nehraje u něj náhodou design naprosto zásadní roli?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele 31682 - zrovinka tebe s hlodákama a tak diskutér vykolejil - najdi si jinou výmluvu biggrin.gif

 

No technika hodinek - to bychom brzy skončili - poslední technický pokrok v mechanických hodinkách byl dosažen někdy v šedesátých /sedmdesátých ? letech - automatický chronograf - myslel jsem, že tu ohledně toho panuje shoda? Nebo tebe baví ty srandovní diskuze o tom, dovolí-li strojek s 36000 Hz měřit čas na setinu vteřiny? nebo nejlepší byla myslím ta, kolik procent výkonu stroje se ztratí pro posun datového věnce a jaký to má vliv na rezervu chodu? - ta bavila i mě. smile.gif Hodinky technika už řadu desetiletí nejsou - je to umělecké řemeslo - šperkařství s eta pohonem.

 

Kamile - propána, proč vytýkáš hodinkám nedostatek detailu a pak to připíšeš špatnejm fotkám? Tak pojďme hodnotit to, co je vidět - mě zaujalo například orientání a formálně přesné zakomponování turba. Vždyť je číňan, je chvályhodný, že vychází z čínský inspirace. Co by měl dělat jinýho? A dělá to dobře - tak kterej prvek je tam cizorodý, nepatřičný?

 

hciq - první cykličnost jsem si uvědomil v rusku, při povinným očumování jejich církevní architektury - ani místní znalci nám nebyli vždycky schopný ukázat prvky dělící jednotlivý století. Naopak bych řekl, že konstruktivisti (předtím cizák nestrelli) je z toho na chvíli probrali. Ale není to kritika, jen popisuju jev.

 

grgo - kamil má recht - Ty draci a lampy v provedení čínských restautací je kýč a není důvod to nenapsat nebo relativizovat - ale - kdo z vás, pánové, by posuzoval českou výtvarnou kulturu podle vybavení českých restaurací? Vezměme třeba něco fajnovýho - Obecní dům v Praze a secesi - velmi mimochodem inspirovanou asií - spousta lidí to považuje za krutej kýč! Ale co takhle pivní otčenáš na zdi??? A to je prosím autentický projev našeho lidu! biggrin.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technické dílko jistě, ale nehraje u něj náhodou design naprosto zásadní roli?

Určitě, ale nic se nemá přehánět. Použiji-li příklad, tak se mi třeba líbí věcně střízlivý přístup hciq.

 

Hele 31682 - zrovinka tebe s hlodákama a tak diskutér vykolejil - najdi si jinou výmluvu biggrin.gif

No jo, ale ten asijský chrup tam byl zcela zjevný a jinak se to popsat nedalo smile.gif

 

Nenapsal jsem to moc ostře? Abych nedopadl jako Cyber a nebyl obviněn z rasismu laugh.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...