Přejít na obsah

Oris tt1 diver x Longines hydroconquest x Citizen


Doporučené příspěvky

Zdravím uživatele tohoto fóra,

 

po několika letech procházení fóra a drobnějšího úrazu současných hodinek Casio, jsem se rozhodl pořídit si +- pod stromek nové hodinky a zajímaly by mě zkušenosti Vás, jejich uživatelů, a to i z hlediska servisu - jeho náročnosti, kvality a samozřejmě i ceny.

 

Věc se má asi takto.. Líbí se mi potápky a Citizen. WR a safír nutností.

 

Citizen AS4041-01L, ale bral bych je na tahu - dlouhá životnost akumulátoru, vypadají slušně a mají pořádnou WR, nicméně servis je v Praze (jsem z Brna)

 

Longines hydroconquest L 3.642.4.966 - na watch.de se dají sehnat za pěkných 800 éček, automatika mě hodně láká, líbí se mi a servis je v Brně ale Hanák - co jsem si tu přečetl recenzi obchodu, tak se jich docela děsím (oprávněně?).

 

Oris tt1 diver v modré - na watch.de se dají sehnat za 1090 éček, což už je (pro mě)  hoodně vysoká pálka, ale líbí se mi možná i o chlup víc než předešlé potápky a navíc mají průhled na strojek a když už automaty, tak bych do toho strojku občas rád mrkl.. Ovšem servis tuším v Pardubicích. (jako alternativu kvůli průhledu dýnkem rozhodně nehodlám uvažovat tissot seastar a ani Hamilton below zero)

 

 

Zajímalo by mě, kde si Brňáci dáváte Orisky servisovat? Stejně tak i Brňáci s Longines hodinkama - Hanák a nebo jinde?

Jak jsou na tom vlastníci Citizenu? Tady předpokládám pouze tu Prahu. Jak to funguje v rámci záruční doby třeba ohledně zkrácení tahu v nějakém blízkém hodinářství, které není registrovaným servisním centrem? Jak je to s údržbou automatů? Dočetl jsem se různé věci  -  co 5-8 let promazat (někde píšou co 2 roky), každý rok tlakovou zkoušku (někde naopak píší delší interval) a co se týká rozdělání a namazání hodinek při prodeji - je to pravda, není to pravda? Zajímají mě jak intervaly těchto úkonů, tak jejich finanční náročnost.

 

Nákup bych zrealizoval pravděpodobně přes watch.de a nebo si nechám něco doporučit, Preferují nové. Nechci řešit věci jako celnice, clo a věci spojené s nákupem mimo EU.

Budou to na dlouhou dobu hodinky více méně jediné - na práci venku na chaloupce si nechám zmíněná Casia, jinak budu mít hodinky celý den mimo spaní (rybařím, hraju stolní tenis - hraju pravou, hodinky jsou na levé - bude či nebude jim to vadit?).

 

Někomu se může zdát zařazení Citizenu po bok dvěma automatům "zvláštní" - pokud ale zjistím, že by údržba krásné a syrové mechaniky vyšla až moc draho, zvolím právě Citizen.

Před zakoupením si samozřejmě budu chtít hodinky prohlédnout na živo a to konkrétně asi jedak v Hanákovi nebo v Tovysu v Jihlavě(Longines a Citizen), následně také u p. Opluštila (Oris) a kdyby byla nějaká sympatická cenová nabídka, tak možná obchod uzavřu právě někde v jednom z těchto tří klenotnictví.

 

Pokud jste tohle všechno dočetli, tak vám děkuju za trpělivost a pokud mi i zodpovíte nějakou tu otázku, pak Vám děkuji dvojnásob.

Upraveno uživatelem Soulfish
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preferoval bych právě automat, v případě, že si budu moct srovnat třeba i servisní náklady Oris x Longines, což by mohlo taky docela pomoct.

Naprosto nemám tušení, zda se "stejný zásah" bude finančně lišit v závislosti na značce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preferoval bych právě automat, v případě, že si budu moct srovnat třeba i servisní náklady Oris x Longines, což by mohlo taky docela pomoct.

Naprosto nemám tušení, zda se "stejný zásah" bude finančně lišit v závislosti na značce.

zde nemohu sloužit, neservisoval jsem ani jednu značku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.uhrinstinkt.de/longines-hydroconquest-gents-large-automatic-l3.642.4.96.6.html

 

Tu ich mas este lacnejsie. Rovnako maju slusne ceny na Oris. Co sa tyka Longines, tak by som skusil dat rec s hodinarstvom v Jihlave. Komunikacia bude na dlhsie, ale vysledkom moze byt hodne zaujimava zlava. Mal som na ruke oboje hodinky a viac ma oslovili Longines, su aj univerzalnejsie a pri dalsom predaji budes menej tratit. Urcite chod do automatov, ceny servisu neries, toto nie su auta :)

 

Inak skus este pozriet Seiko Sumo, usetris dost penazi, ale horsie hodinky to nie su...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za sympatický odkaz,

Seiko z hlediska automatů řešit také nebudu - jednak se mi ani nijak nelíbí a druhak když už, tak už něco ze staré dobré Evropy.

Jihlavu hodlám oslovit co nevidět, pokud bude čas, tak možná už dneska.

http://www.uhrinstinkt.de/longines-hydroconquest-gents-large-automatic-l3.642.4.96.6.html


Inak skus este pozriet Seiko Sumo, usetris dost penazi, ale horsie hodinky to nie su...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servis by som až tak neriešil, raz za 5 rokov premazať, tlakovka tiež stačí raz za 5 rokov, ak sa s nimi nepotápaš. U tebou uvedených švajčiarov sa cena servisu nebude velmi líšiť. Presné čísla ti však nepoviem.

Longiny sú univerzálnejšie, možno menej nápadné, dajú sa nosiť skoro ku každej príležitosti, ale ja by som bral Orisy.

Nákup mimo EU má aj svoje výhody. Síce musíš navštíviť colný úrad a doplatiť DPH, ale aj tak väčšinou dosť ušetríš a máš väčší výber. A tie Suma by som hneď nezavrhol. Sú minimálne tak dobré ako ostatné z tvojho výberu a máš ich za polovicu. Samozrejme výber je na tebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nákup mimo EU má aj svoje výhody. Síce musíš navštíviť colný úrad a doplatiť DPH, ale aj tak väčšinou dosť ušetríš a máš väčší výber. A tie Suma by som hneď nezavrhol. Sú minimálne tak dobré ako ostatné z tvojho výberu a máš ich za polovicu. Samozrejme výber je na tebe.

Uznávám, visačka "swiss made" může působit jako taková zbytečná snobárna, ale nemůžu si pomoct, ta seika se mi nijak extra nelíbí a ty evropské produkty jsou mi bližší..

Předpokládám, že jakýkoliv eshop by tedy měl zaslat hodinky i s vyplněnými kartami tak, aby byla záruka opravdu uplatnitelná po celm světě - správně?

Upraveno uživatelem Soulfish
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jak se pak případná reklamace takového produktu bez vyplněných karet řeší?

 

U odkazu od StefanaM je uvedeno :

Warranty
We deliver the authentic manufacturer's warranty card or paper. The manufacturer's warranty has a world-wide validity of 24 months. Small deviations through shipping are possible.

Pod tím si představuju, že to musí být nějakým způsobem označeno minimálně datem prodeje a tak by se výrobku měla prokázat platnost záruční doby (aspoň tak si to představuju).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z dnešního běhání po hodinkárnách v brně..

 

u Hanáka - Longines za 27500 peněz českých (případná sleva 5%)

WoW Vaňkovka - Longines za 27570 nebo Oris za 34000 peněz českých (případná sleva 10%) a všechny servisní úkony by se řešily přes ně :)

Uf uf.. při přejezdu hranic do ČR ze západu se ceny automaticky násobí koeficientem 1,25 - 1,375  :helpsmilie:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to asi právě nebude až tak pravda.. spíš čestná vyjímka, pokud na takový ovšem vůbec narazíš..

Moje zkušenost s levným nákupem, nevyplněnou kartou a následným dotazem na prodejce je: "pretty normal for watches bought on internet at huge closeout discounts. Contact us for any warranty issues" :-)

hodinky však šlapou jako hodinky a dál to neřeším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Jak už to tak bývá, změnila se finanční situace, z výběru jsem škrtl oris a nově zařadil steinhart (triton), citizen zůstává.

Zatím mě při procházení informací ohledně ety 2824-2 nejvíc překvapilo, že existuje ve čtyřech modifikacích. 

 

Není to vůbec jednoduché...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Ahoj, hodinky jsi vybral fajn. Teď se modli, aby nemusely do servisu. Pokud už budou nějaký zásah potřebovat, tak je hlavně ZA ŽÁDNOU CENU NEDÁVEJ do Pardubic do TimeTrade, protože tam je poměrně vysoká pravděpodobnost, že Ti je zkurví tím nejnemožnějším způsobem (jako zkurvili moje BC4 Flight Timer, detaily možno via SZ). V Pardubicích jsem nechal na opravách nových a původně funkčních hodinek (které byly pouze špatně seřízené a dělaly asi 17 sec/den) kolem 10k, do funkčního stavu je uvedli mechanici ChronoShopu, ovšem stálo mě to dalších 6.5k.

 

Jinak (dodatečně) u těch Citizenů, co jsi měl ve výběru, je problém s korunkou, resp. ovládáním funkcí hodinek touto korunkou. Otáčením se vybírají funkce a toto se časem "ochodí" (mám osobní zkušenost s modelem Skyhawk, kde je to řešené stejně). Točíš, točíš, a funkce se buď nemění vůbec nebo hodinky dělají něco jiného, než chceš, protože mají za to, že je aktivní jiná funkce. Servis v Praze to za 400 Kč otevře a zdiagnostikuje, a řekne, že se musí vyměnit celý elektronický blok ovládání, zhruba v ceně nových hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď se modli, aby nemusely do servisu. Pokud už budou nějaký zásah potřebovat, tak je hlavně ZA ŽÁDNOU CENU NEDÁVEJ do Pardubic do TimeTrade, protože tam je poměrně vysoká pravděpodobnost, že Ti je zkurví tím nejnemožnějším způsobem (jako zkurvili moje BC4 Flight Timer, detaily možno via SZ). V Pardubicích jsem nechal na opravách nových a původně funkčních hodinek (které byly pouze špatně seřízené a dělaly asi 17 sec/den) kolem 10k, do funkčního stavu je uvedli mechanici ChronoShopu, ovšem stálo mě to dalších 6.5k. 

Fakt?  :giljotiini:  Sz by mě zajímala..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...