Přejít na obsah

Výstava JLC u Dušáků Na příkopě


sery.vlk

Doporučené příspěvky

Pro fandy JLC a vůbec pro fandy hodinek: klenotnictví Dušák chystá výstavu výrobků JLC (hodinek a atmosů), termín: 20. 11. až 8. 12. 2013.

 

Prosím návštěvníky - nebo přímo Dušáky .-), ať sem připíšou, co všechno je na výstavě k vidění, děkuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Bohužel. Nejpronikavějším prvkem "výstavy" je plakát nad vchodovými dveřmi. Vevnitř jak popisuješ; ale všechny kousky z výstavky aretované! V Mnichově u Meertze uvidíš vintážních atmosů víc, a to funkčních a průběžně a furt.

 

Dušák ani víc nenaskladnil běžnou prodejní nabídku, aspoň se mi zdálo. Jsem si tam tentokrát připadal jak u Šípkové Růženky, vpředu ochranka, vzadu dva prodavači, nikdo se ani nepohne; a to je před Vánocemi!

 

Celkově zklamání. - No co, před měsícem jsem si rochňal u JLC v (mini)butiku v Miláně, kde kompletní výběr hodinek umocňuje znalá, krásná a velice ochotná a milá obsluha .-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera si u Dušáka pán zkoušel Zenithy, měl požadavek na nějaké lepší hodinky a povykládání o nich. Prodavač mu vykládal o kalibru El Primero a frekvenci 36000, pán si chválil, jak pěkně plynule běží sekundovka a prodavač mu říká, že běžná frekvence je 28000. Tak jsem mezi zuby procedil "a ještě 800" a na pánovi jsem obdivoval, jak pozná, jestli vteřinovka skočí za sekundu 8x nebo 10x. :-)

Ale zato v Carollinu jsem byl příjemně překvapený, že získali zastoupení A.Lange, naživo jsem je viděl poprvé v životě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník JakubWatches

Prodavač mu vykládal o kalibru El Primero a frekvenci 36000, pán si chválil, jak pěkně plynule běží sekundovka a prodavač mu říká, že běžná frekvence je 28000. Tak jsem mezi zuby procedil "a ještě 800"

 

To bylo spis na rychly matny ale i presto postrehnutelny vytlem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Tak dnes jsem byl u Dušáku jen na čumendu na Zenithy, a jak píšete žádnou výstavu JLC jsem nezaregistroval. S tou frekvencí by mě to taky zajímalo. Předpokládám, že čím vetší frekvence kmitů, tím lepší přesnost a plynulost chodu, ale asi i vyšší nároky na zpracování součástek a rychlejší opotřebení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem byl u Dušáku jen na čumendu na Zenithy, a jak píšete žádnou výstavu JLC jsem nezaregistroval. S tou frekvencí by mě to taky zajímalo. Předpokládám, že čím vetší frekvence kmitů, tím lepší přesnost a plynulost chodu, ale asi i vyšší nároky na zpracování součástek a rychlejší opotřebení.

Možná to bude tím že to bylo minulý rok :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Neplatí, že čím vyšší frekvence, tím přesnější chod?

 

Ahoj, o frekvenci jsem v dalších čtených vláknech nic nenašel, tak se s dotazem kolegy přidám. díky za odpověď. (nebo Johny, jestli už Ti za rok někdo odpověděl mimo, dopiš, jak to je - díky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neplatí, že čím vyšší frekvence, tím přesnější chod?

 

Ono záleží i na dalších věcech a některé hodinky s 18000 mi jdou přesněji než ty 28800 :) a někdo má zase raději "poskakování" vteřinovky, než plynulý chod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...