Přejít na obsah

První Seamastery - které?


metvis

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

poté, co jsem nedávno nabyl SARBy021 jsem se rozhodl pro další akvizici, a to sice splnění mého "dětského" snu - Omega Seamaster.

Chtěl bych začít pěkně od píky, a proto volím Omega Seamaster Professional 300M.

Vzhledem k tomu, že se aktuálně v prodejním vlákně vyskytují 2 nabídky, které z mého pohledu přichází v úvahu, potřeboval bych usměrnit pro kterou se rozhodnout anebo zda počkat na nějakou další.

 

Var. 1)

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/66994-omega-seamaster-professional-300m-quartz/

 

Var. 2)

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/66427-omega-seamaster-300m-black/

 

Pro mě je zatím favoritem var. 1 - z mého pohledu hezčí cifr, komplet balení, jen mě lehce odrazují "známky užívání," které jsou poměrně znatelné (dle proběhlé komunikace s prodávajícím ve skutečnosti méně znatelné než na fotkách) - otázka nakolik by pomohlo přeleštění...

 

Díky za názory.

btw. pokud máte nějaké tipy ke koupi i mimo fórum, tak doporučte - nákup zde na fóru je však pro mě ideální.

 

V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Dík za radu(y).

Jak jsem psal, chtěl bych začít od píky, abych vůbec zjistil, zda jsou SMP to pravé nebo ne - s čímž souvisí, že bych se chtěl vejít do +/- 30k CZK.

Na klasické bondovky s největší pravděpodobností časem dojde :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zasadni rozdil mei nimi je ze jedny jsou quartz a druhy automaty...

 

otázka "pohonu" pro mě není úplně rozhodující - jak už jsem říkal, chci vstoupit do světa Seamasterů, zjistit, zda je to ten správný a podle toho případně akvizovat, popř. obměňovat dále :)

spíš mě zajímají Vaše názory zda poměr cena/výkon u zmíněných variant je ok nebo počkat na jinou nabídku.

EDIT:

na chrono24 jsem prozatím neměl čest nakupovat, takže jsem z toho trochu vyhoukanej:) a i proto bych radši koupil zde na fóru - třeba někdo něco nabídne:)

EDIT2:

var.1 už je ze hry - teď se prodaly.

Upraveno uživatelem metvis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžká volba. 2254 jsou hezčí celkově, ale nemají plastické indexy (sám mám 2264, tj. kvarc). Ty druhé jsou jediné seamastery (mimo vintage), které bych byl ochoten vzít na ruku místo 225(6)4. Ani s jedněmi neuděláš chybu, spíš si rozmysli pohon. Mně kvarcky vyhovují, mám je jako druhé hodinky a možnost vzít je kdykoliv na ruku bez přemýšlení, jestli jdou správně, je nenahraditelná

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžká volba. 2254 jsou hezčí celkově, ale nemají plastické indexy (sám mám 2264, tj. kvarc). Ty druhé jsou jediné seamastery (mimo vintage), které bych byl ochoten vzít na ruku místo 225(6)4. Ani s jedněmi neuděláš chybu, spíš si rozmysli pohon. Mně kvarcky vyhovují, mám je jako druhé hodinky a možnost vzít je kdykoliv na ruku bez přemýšlení, jestli jdou správně, je nenahraditelná

 

Co se pohonu týče, tak bych první seamastery chtěl nejspíš taky v quartzu - i z důvodů, které jsi uvedl ty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ruce mám zrovna černé a jednoznačně doporučuju, jsou pohodlné, slušivé a díky Jamesovi jdou i jako potápky vzít ke košili. Určitě jdi do automatu, quartz jsou bez duše a bondovky ji potřebujou. Ohledně barvy zvaž dle vkusu, kam je budeš nosit a svého šatníku. Černé jsou praktičtější, modré autentičtější. Takže pokud Tě lákají jako "bondovky" kup modré, pokud jako "omega seamaster" kup černé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ruce mám zrovna černé a jednoznačně doporučuju, jsou pohodlné, slušivé a díky Jamesovi jdou i jako potápky vzít ke košili. Určitě jdi do automatu, quartz jsou bez duše a bondovky ji potřebujou. Ohledně barvy zvaž dle vkusu, kam je budeš nosit a svého šatníku. Černé jsou praktičtější, modré autentičtější. Takže pokud Tě lákají jako "bondovky" kup modré, pokud jako "omega seamaster" kup černé.

 

Díky za přínosný názor - jaký konkrétní model máš?(ref. code)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj, tak to bych se musel kouknout do dokumentace, kterou mám doma. Ve vlákně "hodinky s aurou" jsou uploadnuté jejich fotky vč. wristshotů, tak snad Ti to bude k něčemu.

 

přesně ty ve vlákně "hodinky s aurou" se mi jeví jako ideální - jak cifr, tak ručky,...zkus mi prosím dodat ref.code - popř. pomožte někdo jiný, kdo víte.

Dík V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty z vlákna by měli být 212.30.41.20.01.002. Já osobně bych volil 2220.80.00. Měl jsem je a doteď toho lituji a čekám až se někde objeví. Případně jejich starší verze z kalibrem 1120. 

 

Já osobně bych černou nebral. Měl jsem je půjčené od kamaráda a nějak mi ta černá nesedí. A k obleku jdou krásně i modré  :)

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predevsim gratuluji k nastoupene ceste mezi hodinkove zavislaky :D. Jinak ja mam bondovky pro jistotu dvoje-cerne quartzky (stejne, jako prodaval sibir, jen novejsi) a pak modre automaty s GMT, coz je vcelku zajimava varianta. A zrovna resim opacny problem nez ty, marne se rozhoduji, ktere pustim :). Gmtcka nosim mnohem casteji, ale kdykoliv se vic hodi cerne, bez obav po nich sahnu a jsou pripraveny k okamzitemu pouziti :). Takze doporucuji jeste jeden pohled - jestli je chces jako "definitivni" hodinky, bez do automatu. A to klasickych modrych. Jestli jako druhe nebo casem doplnene dalsimi, jsou quartzky lepsi volba, a zamerne bych volil cerne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...