Přejít na obsah

Chod automatu ETA


Doporučené příspěvky

Řekl bych buď:

a) je na ruce prostě dostatečně nenatáhneš. Pokud člověk celej den sedí u počítače a moc se nehejbe, může se to stát, pár chronopacientů to tady už řešilo.

B) hodinky dlouho někde stály v krámě a nikdo je před prodejem nekotroloval. Tipnul bych že může třeba zatuhnout olej.

c) je prostě něco špatně ve strojově, ložisko, odlučovač, kdo ví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem podobny problem na Archimede, Sellita SW 200-1. Hodinky se na ruce ani na winderu nedalo natahnout. Korunkou sli natahnout na plnou rezervu uplne v pohode. Oprava byla vymena 2x odlucovac. Vubec neres pohyb ruky pres den a jdi rovnou na servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak záleží na aktivitě. Já mám zkušenost s automatem (ne s tím Tvým), že v poklidný den, kdy nehýřím aktivitou, se mi hodinky dotáhnou jen o to, co spotřebují.

To je možné a třeba bych to čekal právě v ten den, kdy sedím hlavně za pc, ale né když jsem celý den rukama hýbal, co to šlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem podobny problem na Archimede, Sellita SW 200-1. Hodinky se na ruce ani na winderu nedalo natahnout. Korunkou sli natahnout na plnou rezervu uplne v pohode. Oprava byla vymena 2x odlucovac. Vubec neres pohyb ruky pres den a jdi rovnou na servis.

Dík, dostanu se tam nejdřív asi ve čtvrtek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uvidíš, no. Ale...

Jak při natahování korunkou poznáš, jestli jsi je natáhl doplna?

Kolika otáčkami korunky je po zastavení uvedeš do chodu při testu rezervy na automatický nátah? 

 

To vše bude na výslednou hodnotu mít vliv. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačit jo, ale doplna to určitě nebude. O to pak bude menší ta rezerva. 

De to poznat.  Chce to poslouchat.  Při plném nátahu začne seskakovat pružina.  Prostě v tom lupne.  A eta nemá až zas tak tuhou pružinu.  Oproti jinejm manuálům stačí opravdu tak dvacet pootočení korunkou.  Nicméně asi nej bude se podívat dovnitř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě jestli budou do plna nebo ne, mě až tak netrápí. Bude rezerva s korunkou větší jak zmíněných +- 14,5 hodiny? Pokud jo, tak je trabl v automatickém nátahu.

Zatím jedou, tedy rezerva vyšší je. Měly by se teoreticky zastavit někdy kolem 7 ráno. Následně bych je ještě den - dva nosil, protože se stejně do obchodu nedostanu

dříve než ve čtvrtek nebo v sobotu a vyzkoušel bych, na kolik mi je dotáhne při denním používání rotor. 

Těmito čísly bych měl pak prodejce teoreticky jednodušeji dotlačit k tomu, aby to poslal na servis.

Nebo si to tak aspoň představuju :)

Upraveno uživatelem Soulfish
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě jestli budou do plna nebo ne, mě až tak netrápí. Bude rezerva s korunkou větší jak zmíněných +- 14,5 hodiny? Pokud jo, tak je trabl v automatickém nátahu.

Zatím jedou, tedy rezerva vyšší je. Měly by se teoreticky zastavit někdy kolem 7 ráno. Následně bych je ještě den - dva nosil, protože se stejně do obchodu nedostanu

dříve než ve čtvrtek nebo v sobotu a vyzkoušel bych, na kolik mi je dotáhne při denním používání rotor. 

Těmito čísly bych měl pak prodejce teoreticky jednodušeji dotlačit k tomu, aby to poslal na servis.

Nebo si to tak aspoň představuju :)

JJ, to by mělo jít

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...