Přejít na obsah

Manufactured PRIM Brusel


Návštěvník maxipesfik

Doporučené příspěvky

Byl  jsem se na ně podívat v Panské pasáži, jsou to fakt hezké hodinky. Mohou směle konkurovat podobným hodinkám světových značek, které se pohybují kolem 1000 eček. Nic kromě ceny mi na nich nevadí. I ten průhled se mi líbí, na ruku mi ta velikost sedne, jsem srdcař takže si u toho cifru budu říkat že v jednoduchosti je krása /ona fakt je/. Ale za ty prachy jsou k mání cca dva krásné chronografy  slovutných firem s bezchybnou Etou- a to už je bohužel na zvážení každého soudruha...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 132
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tys je zkusil na ruce? Co ta mezera mezi hranou pouzra a stěžejkou, je velká, jak sou ty nožky dlouhý. Mě to irituje při pohledu na ně.

Ne, nezkusil, třásly by se mi prsty strachy, že je při mým štěstí pustím na zem. Ale mám pár podobně velkých kousků i podobně tvarovaných a nijak mi na ruce nevadí ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl jsem je naživo a jsou to fakt pěkné hodinky. Cena je bohužel vyšší, ale co se dá dělat. Ví někdo kolik stojí "podobný" model od OG? Nějakých nedostatků jsem si nevšiml, ale to bylo možná tím, že jsem měl na ruce nově koupené hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GO sixties (no date) me staly (9 mesicu stare) ctyri v eckach. Za ty prachy mas mnohem lepsi stroj s rotorem, ktery ma zlate zavazi, plasticky indexy na cifru s krasnym perlickovym odleskem, safir pres cele dynko, ktery se neboji priznat velikost stroje vs pouzdra a remen z krokouse.

 

Chystam se vydat do pasaze a - pokud obsluha nebude nit namitat - zkusil bych vyfotit...

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maxičokle, to nemůžeš myslet vážně - dát do jednoho příspěvku Glashutte i Cepelína .....

 

chapej, nevychovanej cokl ochcava a os*ava kazdy roh, nas maxicokl dela to same s kazdym vlaknem, ktere mu prijde pres cumak ;)

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maxičokle, to nemůžeš myslet vážně - dát do jednoho příspěvku Glashutte i Cepelína .....

 

Já ten první odkaz přehlíd, všim jsem si jen těch Vzducholodí a LACO. To je barbarské spojení v jednom linku, nechci urazit, ale napadá mne rčení - "Každej pes, jiná ves.".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvam se velevazenemu publiku za odkazy hodinek podobneho stylu, kacirsky vedle sebe.

 

http://thesydneytarts.blogspot.com/2011/11/which-came-first-glashutte-or-prim.html?m=0

Cokle, prestan uz tupe kopirovat linky a zkus si napred neco precist. V 60tych letech byla spousta modelu, ktere pouzivaly stejne design prvky. A PRIM, vzhledem k uzavrenosti mistni spolecnosti v letech minulych, nebyl nejaky trend setter z hlediska designu... Z tohoto pohledu kopirovat sem link na clanek 'co bylo driv - GO sixties nebo PRIM' poukazuje bud na tvoji ztratu soudnosti nebo na tvou touhu sem za kazdou cenu neco postovat.

 

Pro uplnost - GO sixties vychazeji z Glashuette Spezimatic modelu vyrabeneho od roku 1964

http://www.watchtime.com/watch-database/glashuette-original/glashuette-spezimatic-1964/gold

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty hodinky mi přijdou jako zvětšený model elegant, který stojí stejně. Tak to asi vysvětluje, že z hlediska firemní strategie je to spíš sleva :D Elegant je ovšem v základu automat a má datum !! ( to jsou mi vymoženosti !!) a brusel je zase přerostlý, materiál něco stojí, takže řekněme nula od nuly pojde. :D

 

Asi největší chyba je podle mne ta již přetřásaná primácká mezera mezi tělem a stěžejkami, mají ji skoro všechny modely 40mm a výš, kromě linea a soudků a mě přijde u všech děsná :D - v Nmnm tvrdí, že je to prý daň za udržení proporcí u velkých pouzder ( a nedůvtipné dizajnéry, jak dodávám). U tohodle modelu na té fotce je fakt již nepřijatelná, stejně jako na orlíkách a spartaku 43. Ono by si měl někdo fakt dát práci ty hodinky ponosit a vychytat, než je prdnu do světa. Prim se spíš  soustředí na to, aby pro to našel ospravedlní.

 

Pračka je další věc, co je strhává pod jejich cenovou úroveň, neporali se s tím vůbec, prostě vše, kromě strojku, zvětšili.

 

Moc nerozumím té diskuzi o originalitě, ale srovnání s GO sixties je minimálně stylově a inspirací na místě. Jen bych uvedl, že Brusel ( ta výstava ) byla myslím v roce 1958 - takže je jasné, kde to soudruzi z NDR v roce 1964  vzali .... :D :D  Ale pro jistotu uvedu, že to myslím jako vtip. Jak u nás, tak v NDR se jednalo o návrat k moderním formám, které si dizajnéři ještě pamatovali z doby před wwII a jejich rozvíjení - v proletářské rokoko :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cenově to může být skutečná politika. Vezměte si, že to je český výrobek s historií, tedy věc přímo předurčena k obdarování. Pokud jen máte tušení kolik máme ambasád a konzulátů, plus množství firem s účastí státu, které mají obchodní partnery, a že to jsou kolosy (nebo spíš molochy? :-)

jako ČEZ, dráhy, atd.

 

tak třeba 100 kusů takových hodinek nebude nějak zvlášť velká zakázka pro zadavatele

 

ovšem kilo krát sto . . .

pokud je to takto, tak proč je dávat za 30, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco na tom být může. Ovšem jak už tu několikrát padlo, bylo by zajímavé vidět čísla skutečného prodeje a nejen uvedeného modelu. Existuje něco takového - dostupného, třeba i z novodobé historie Eltonu? Nepátral jsem po tom a ani nehodlám, ale když už je o tom řeč (nebo spíše písmo :-) ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxipesfik

Modelová řada BRUSEL vychází z hodinek, jejichž vznik a výroba probíhala v novoměstském hodinářském závodě na přelomu 50-tých a 60-tých let minulého století.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...