Přejít na obsah

Tissot Luxury Automatic Watches For 2013


vareka

Doporučené příspěvky

je to novy stroj, horuca novinka ako pises, v podstate upgrade starej dobrej 2824, najvyznamnejsim pocinom je vysoka rezerva natahu tusim 80h dosiahnuta vdaka znizenej frekvencii kyvu zotrvacky a nejakemu novemu materialu na kotve s nizkym trenim + uprava perovniku aby tam vozla dlhsia struna

 

oproti klasika ete to teda ma nizsiu frekvenciu = bude to tikat na posluch asi prijemnejsie a ma to podstatne vyssiu rezervu natahu,... nevyhodou bude asi horsia dostupnost dielov medzi beznymi hodinarmi a osobne (ale mozem sa pliest) si myslim ze to pero bude radsej praskat nez v obyc ete, kedze tu su jeho moznosti hnane do vacsich krajnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že nemají regulátor, doma si asi přesnost tedy sám neseřídíš :eek: Jinak Tissotky moc povedené, navíc na kalibru spolupracovali s Etou, takže máš vlastně takovej malej Inhouse :clap:

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

děkuji za koment, osobně jsem z nich nadšenej. Na ruce padnou tak, že se mi je nechce ani na noc sundávat ale musím, protože jsem si psal k ježíškovi a před dětma budu muset dělat překvapenýho :-)

Seřizovat je určitě nebudu. Změřím časem odchylky, teď to dělá asi 5s zpoždění za 24h. Mám je jeden den :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Model T086.208.16.116 jsem si objednala v dubnu,koncem listopadu mi hodinky konečně přišly a pořád se jima kochám.Jedné věci ale nerozumím-když úplně vytáhnu korunku,vteřinová ručička se nezastaví,to udělá teprve při pohybu minutovou ručičkou.Je to normální?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Tissot Luxury Automatic Watches For 2013 po dvouměsíčním nošení:

 

Pořídil jsem si první automaty a podle nošení a pocitů i první pořádné hodinky. Svůj život bych mohl nyní hodnotit jako období před registrací na Chronomag a po - a následném pořízení hodinek. To co bylo před tím nedokážu nyní nazvat nošením hodinek, protože na ruce jsem měl různé neznačkové hodinky pravděpodobně většinou quartz(nevím ani, kde všechny skončily). Jediné jakž takž hodinky byly Prim 35mm quartz, kožený řemínek asi 3x měněný. Hodinky jsou bezúdržbové 12let s výměnou baterie za celé období 3-4x. To že neměly jedinou poruchu a stále v šuplíku spolehlivě a relativně přesně tikají je jim velkou ctností:

 

 

TISSOT

Od 18.12.2013 je nosím prakticky denně, několikrát i do sprchy a vany(mají WR 5barů) a tohle vše v pohodě zvládají. Zapomněl jsem je na ruce i v sauně a trvalo asi 3-5minut než jsem si to uvědomil a sundal je a samozřejmě mimo saunu. Na ruce jsou příjemné velikostí(41mm) na mé zápěstí (19 cm) jsou akorát. Největší obavu jsem měl z toho, že mi kovový náramek bude trhat chlupy na ruce, což se občas stává, ale skutečně zřídka a to pouze při sundávání, nandávání a ruku holou, bezchupou stále nemám. Mají 80ti hodinový nátah. Neměl jsem možnost tuto skutečnost ještě ověřit, protože ještě nebyly delší dobu jak 15hodin mimo ruku. Největší parádu na nich dělá boční mřížkování a 12briliantíků a to i na umělém světle. Bohužel sklop je málo antireflexní a na sluníčku nebo v protisvětle brilianty moc nevynikají. Ubrovskou výtku mám k safírovému sklíčku, které jsem u nich už dokázal poškrábat. Přestože by to měla být tvrdost 9, tak já kancelářská krysa, nechápu jak a kde(v autě, u pc, na gauči, v hospodě) jsem je několikrát škrábnul.

Mám podezření, že v Tissotu použili obyčejné sklo. Máte někdo zkušenost? Je to reklamovatelné?

Použitím strojku s menší frekvencí(21kHz) docílili v Tisotu delší výdrže nátahu, ale trochu mi vadí, že sekundovka se víc cuká a neběží tak kontinuálně jako u 28kHz. To může být jen můj pocit a někomu jinému se to bude zdát jako výhoda. 

Přesnost hodinek je zhruba 5s/24hodin.

Obrázky přikládám. 

Ještě jednou dotaz, prosím o info. Je reklamovatelné poškrábané safírové sklo? Dá se někde zjistit, zda se jdná o safírové sklo?

 

post-34012-0-70173900-1393593037_thumb.jpg

post-34012-0-80697300-1393593056_thumb.jpg

post-34012-0-87539300-1393593074_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

  ten poškrabaný zafír je zaujímavý.

Mám T-Touch Experty a tie si už svoje prežili. Na púzdre je škrabancov požehnane, ale sklíčko je stále ako nové, a to som už aj jemu pár krát uštedril nejakú tú ranu.

Poškrabané zafírové sklíčko som už ale videl. Pri ''správnom'' šuchnutí je to možné. Nepredpokladám, že by sa ''pomýlili'' a dali tam, napr. minerálne.

Má to obojstranný antireflex? (môže byť ''poškrabaný'' ten vonkajší).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tissot Powermatic 80 se mi taky moc líbí, dost často koukám na model s bílým ciferníkem. Samozřejmě také v chronometr verzi. Ale bez kamínků :)

Jen škoda toho dýnka, které není na závit. Jasně, jsou to oblekovky, ale stejně by se mi dýnko na závit a WR100m líbila více.

 

Tady, na fóru, je Tissot dost podceňován, občas mi to přijde až úsměvné.

Třeba model Tissot Le Locle byl v roce 2012 oceněn jako chronometr roku. Dosáhl 764 bodů (maximum je 1.000 bodů).

Na druhém místě byl luxusní F.P.Journe s pouhými 488 body.

Takže, až se budou zase kluci se Seikama nebo omlácenýma Bondovkama smát Tissotu, tak se pousměju a dám si panáka na jejich zdraví :)

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tissot Powermatic 80 se mi taky moc líbí, dost často koukám na model s bílým ciferníkem. Samozřejmě také v chronometr verzi. Ale bez kamínků :)

Jen škoda toho dýnka, které není na závit. Jasně, jsou to oblekovky, ale stejně by se mi dýnko na závit a WR100m líbila více.

 

Tady, na fóru, je Tissot dost podceňován, občas mi to přijde až úsměvné.

Třeba model Tissot Le Locle byl v roce 2012 oceněn jako chronometr roku. Dosáhl 764 bodů (maximum je 1.000 bodů).

Na druhém místě byl luxusní F.P.Journe s pouhými 488 body.

Takže, až se budou zase kluci se Seikama nebo omlácenýma Bondovkama smát Tissotu, tak se pousměju a dám si panáka na jejich zdraví :)

 

+1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože mi přišlo několik zpráv, že to není možný, že by sračková značka jako Tissot vyhrála soutěž v přesnosti, tak ten link dám sem, ať ho nemusím každému zvlášť posílat :)

 

http://www.hodinkee.com/blog/a-week-on-the-wrist-the-tissot-le-locle-chronometre

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak jsem psal, nemám zatím skoro žádné zkušenosti s nošením hodinek nad 10k. S těmahle Tissotama jsem spokojený. Dokonce při vlastním výběru před 3-4měsíci jsem měl cenovou hranici posunutou na cca 40k a v nejužším výběru byly:

Longines ? Conquest Classic ? Classic Gent Automatic

TISSOT T006.424.11.053.00 LE LOCLE Automatic Power Reserve

TISSOT T006.408.11.057.00 LE LOCLE Automatic COSC

TISSOT COUTURIER T035.407.11.051.00

 

Poslední rozhodnutí padlo na Luxury Automatic. Asi to nebudou poslední hodinky, ale myslím, že zbavovat se jich nikdy nebudu.

post-34012-0-18585200-1394009134_thumb.jpg

post-34012-0-63424100-1394009241_thumb.jpg

post-34012-0-85366400-1394009274_thumb.jpg

post-34012-0-87185900-1394009311_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože mi přišlo několik zpráv, že to není možný, že by sračková značka jako Tissot vyhrála soutěž v přesnosti, tak ten link dám sem, ať ho nemusím každému zvlášť posílat :)

 

http://www.hodinkee.com/blog/a-week-on-the-wrist-the-tissot-le-locle-chronometre

 

Zajímavé čtení. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...