Přejít na obsah

2013 CITIZEN Promaster Altichron


lexa

Doporučené příspěvky

Hustá záležitost, gratulace  :clap: Zajímalo by mě ovládaní, seřizování a ták no, prostě se mě líbí  :photo: Jinak co se týče Citizenu, modely hodinek mají promáklé a velmi odolné, co se týká potápěčských modelů, velká jednička" Seiko a další úspěšní lovci velryb hodně pokulhávají za Citizenem dle mého názoru...

 

Tuším si nekecal :)

attachicon.gif20150602_190816.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 73
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Gratuluju, to bude tak rok, co jsme o nich mluvili... Je to mašina. Líbí se mi, že jdou svojí cestou, rozhodně se nepletou s něčím jiným.

 

Dík. Vidíš, máš pravdu, už to bude pomaly rok, čo sme mali pokec.

 

Pekný orientačný detail farebného označenia tlačidiel a ručičiek. Alti Cirrus je tiež pecka.

 

Pozeral som aj po Cirrusoch, ale sú už trochu moc uhladené, aj keď zase majú krajšiu hĺbku cifru. Raz som ich objavil kdesi za 500 USD, ale zaváhal som.

 

Hustá záležitost, gratulace  :clap: Zajímalo by mě ovládaní, seřizování a ták no, prostě se mě líbí  :photo: Jinak co se týče Citizenu, modely hodinek mají promáklé a velmi odolné, co se týká potápěčských modelů, velká jednička" Seiko a další úspěšní lovci velryb hodně pokulhávají za Citizenem dle mého názoru...

 

Dík tiež :). Ovládanie je jednoduché. Meranie je "na požiadanie", nemerajú stále. Stlačíš tlačítko, meriaš výšku. Stlačíš druhé, máš kompas. To je všetko. Horná korunka iba nastavuje vnútornú lunetu, spodná je klasika čas a dátum. Majú samozrejme aj možnosť kalibrácie výšky a kompasu, ale je to nejaká kombinácia tlačítiek, ešte som sa s tým nehral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidávám se ke gratulantům. Parádička. Sám jsem měl dvoje Citizeny, přeplácaný :) , čitelnost skvělá a okamžitá, zpracování perfektní a chod všech funkcí super. Je to jak píšete, na obrázcích přeplácaný, ale v reálu z nich ty podstatný věci vystupují. Dokonce i s lumi jsem byl spokojenej, po nasvícení a udržení ve tmě šajnily až do rána. X krát se mnou byly v moři...a vůbec na ně rád vzpomínám. Někdy si říkám, že jsem na žádný fóra neměl lízt, tenkrát jsem byl opravdu spokojenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani kompas nezanedbávaj! :) Čo znamená tá oranžová šípka na subdiály (x1000m)? Podľa farby by to malo patriť ku kompasu.

 

Indikuje, že výška je mimo rozsah -300 - 10000 m, alebo že hodinky nie sú schopné vykonať meranie. Podobne koliesko na 6:30, čo vyzerá ako hlava skrutky indikuje, že kompas nevie určiť smer. Kompasová ručička je tá oranžová a je kombinovaná, zároveň pri určení výšky ukazuje stovky metrov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napisu si do Citizenu o odmenu :D

Ale ted jsem se dival na to video z prvni stranky a propadl jsem panice, ze mas fejky! Nez jsem zjistil ze to je verze s feetama misto metru... Celkove me to zaskocilo, az jsem zapochyboval i o tom ze jsem pochopil ty fce spravne...bylo tam na me nejak moc tech nul :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poněkud zarážející pro mě je, že stejné funkce (solar, výška s přesností 1 m, teplota, tlak, paměti, graf tlaku, stopky, budíky) mají Casia, která jsem si koupil za 3 litry. Pravda, trošku horší vzhled.


Za tuto cenu bych ale měl neskutečně nadupaný špičkový Garmin Fénix 3 http://www.garmin.cz/aktualne/nove-produkty/garmin-fenix3.html

 

Dnes jsem ho držel v rukou, dojem naprosto skvělý. GPS,  Glonass, barometr. wifi, Bluetooth (povídá si chytrými telefony), sporttester, až 6M bez nabití a miliarda dalších funkcí, to vše v krásném designu.
Dokonce se dají programovat.

Tyto Citizeny, ač jsem příznivec Citizenů, se vůbec nechytají. 

Upraveno uživatelem JirikH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo to je Garmin?

No dobre, blbý začiatok, tak znovu...

 

Načo by mi bol v hodinkách barometer, kompas, Bluetooth a miliarda ďalších funkcií?

No, zase som nezačal dobre...

 

Skúsim takto. Čo sa mi páči na týchto Citizenoch:

- páčia sa mi

- páči sa mi, ako sa pri meraní ručičky pohybujú a že je za tým nejaká jemná elektro-mechanika

- netreba ich nabíjať

- páčia sa mi

- nezbierajú žiadne údaje

- nemusím ich pripojovať k počítaču

- nerobia grafy

- páčia sa mi

- sú to hodinky pre veľkého chlapa a ja som veľký chlap

- páčia sa mi

 

edit: zabudol som na smajla :)

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skúsim takto. Čo sa mi páči na týchto Citizenoch:

- páčia sa mi - to beru, ale ty garminy vypadají také super

- páči sa mi, ako sa pri meraní ručičky pohybujú a že je za tým nejaká jemná elektro-mechanika - budiž, ale podstatou citizenů je elektronika

- netreba ich nabíjať - ale musíš, jen je to jednodušší - světlem

- páčia sa mi - 

- nezbierajú žiadne údaje - to nemusí být vždy dobře

- nemusím ich pripojovať k počítaču - garminy také ne

- nerobia grafy - když nechceš, ne:-)

- páčia sa mi -

- sú to hodinky pre veľkého chlapa a ja som veľký chlap

- páčia sa mi

Mi je jasné, že ručičky jsou ručičky. Kdyby Garminy byly hnus jako bývaly před tím nebo jsou Suunta, apod., tak mlčím. Ale ony jsou opravdu pěkný kus kovu se šroubky, kovový tah nebo kaučukový řemínek, vyměnitelný lehce pomocí několika šroubků. Prostě jsem učurkával.

Chytré hodiny od Apple, Samsungu mě nechaly naprosto chladným. Ovšem tyto Garminy mi ukázaly jiný svět. Je otázkou, když mají GPS, zda neberou i časový signál z GPS, to by pak byly skoro bez chyby.
Tím netvrdím, že nebudu nosit své Citizeny s kalibrem 6750 do práce, k obleku, ty střídat s titanovými Citizeny s RC. Ale na všechny jiné aktivity jsou tyto Garminy dokonalé.
No nic, počkám pár dnů, třeba vychladnu.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...