Přejít na obsah

2013 CITIZEN Promaster Altichron


lexa

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 73
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No je to o preferencích.
Já je mám (nyní) postaveny tak, že do práce, apod. mám dvoje hodinky, ručičkové (samozřejmě Citizeny). Jedny s 8 ručičkami (ukazují rok, měsíc, den v týdnu, den v měsíci, mají chronograf, 2 timery...) s koženým řemínkem, oblekovky. Pak univerzálnější titanové, RC, 200M atd.
Na sport, volnočasové aktivity chci co nejméně hodinek. Ovšem zatím mám Casia se senzory 3. generace, vzhledem k ceně a hlavně odolnosti jsem vybral digitálky (např. přesnost výškoměru 1m), na kolo a túry navíc Polary s GPS senzorem a senzorem na kolo... Jenže tyto Garminy to umí také a navíc mají milion funkcí. Takže bych nemusel mít Casia, Polary, které mám na kolo a stačily by mi jedny Garminy, které daleko lépe vypadají než Casia a Polary (a chytré hodinky od kohokoliv jiného) a umí vše dohromady a ještě mnohem více (komunikují s mobilem, apod.)
Pokud nepotřeboval hodinky k obleku a neměl nároky na sport (kolo atd.) a outdoor a chtěl charismatické hodinky s něčím navíc, hlavně moc ručičkami, asi by tyto Citizeny byly super. Opravdu jsou svým způsobem pěkné.
Tolik na vysvětlení mého postoje a pohledu.
Takže plně respektuji volbu Altichronů, tyto hodinky mají něco do sebe, možná bych si je za určitých okolností i koupil.

Ale dovolím si podotknout, že ty Garminy jsou přesně tím, co má budoucnost, kam jde vývoj. Prostě dnes mi je v práci ukázal kolega, který k nim přešel od Tissotů, chytrých hodinek od Apple a Polarů RX5 tuším. A velmi mě oslovily a dostaly. Krásný kus kovu se safírem, výměnným tahem...

Upraveno uživatelem JirikH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naštěstí jen jeden směr vývoje, tak si každý múže vybrat co mu vyhovuje a co se mu líbí. Garminy, fajn, ale do vlákna s těmahle bazmekama, ne do vlákna Citizen. Všechna auta jezdí ... taky Tě to nebaví číst dokola. Zrovna tak všechno co je udělaný aby ukazovalo čas a všechno možný, tak to ukazuje. Bohužel i takový bazmeky jako Garmin. Lepší než všechny potápěčský hodinky je počítač pro potápěče a nikdo o tom tady ani nepřemejšlí. Užitkovou hodnotu ale taky nikdo nesnižuje. Jenže, my máme rádi hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi máš pravdu, že jsem se neměl v tomto vlákně o nich rozepisovat. Asi zde nejde o funkce a cenu.
Ale k filosofii si dovolím poznámku, protože není mimo smysl tohoto vlákna. Co jsou "hodinky", je v čase proměnlivé.
Před x lety by ti tohle řekli s těmito hodinkami, to nejsou hodinky, protože to nejsou mechaniky. Nebo podobně by za nehodinky byly označeny digitálky. A přitom quartzky přinesly, další funkce, zvýšily užitnou hodnotu "hodinek". Prostě vývoj nezastavíš. Ovšem dnes jsou klasické quartzky s vývojem v koncích. Něco přidaly RC, nebo synchro času s GPS, ale to je konec.
Vývoj jde nyní dál a tímto směrem. Ano, pořád budou mechaniky, pořád budou ručičkové quartzky nebo digitálky. A čímdál více lidí bude chtít za pár korun co nejvíce z té malé kulaté krabičky na zápěstí a podíl těchto pro tebe nehodinek poroste, rychle a na úkor "hodinek".

Už jsem na světě nějaký ten pátek, pamatuji si nadšení ze svých prvních digitálek značky Piratron v roce 1980. No a občas prožiji znovu podobné nadšení (např. v roce 2010 ze svých tehdy nových titanových RC Citizenů) nebo v roce 1993 z Casio ALT 6000, které měřily výšku, tlak, teplotu.

Ovšem nej radost v životě jsem měl v roce 1973 ze svých mechanických PRIM  :D ...

Upraveno uživatelem JirikH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nic zastavovat nechci a nebudu, no a taky už nejsem - bohužel - žádnej mladík, mám to za pár k padesátce, stavim a oživuju kompy, možná proto chci na ruce pořádný hodinky. Ale je vidět, že Tě hodinky taky baví, takže já už se můžu s ostatními těšit na fotky a postřehy, to hlavně, spokojeného majitele...A už to do nás per :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:-)

Slovo zralého muže.
Zrovna dnes jsem viděl na kolegovi nějaké velké hodinky, automaty. Velikostí srovnatelné s Altichrony. 
Chvíli jsem je pozoroval a pak mi došlo, že než tyto budíky na řemínku, tak to raději Altichrony. A ještě bych ušetřil :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Zdravím vespolek.

Uvažuju o koupi Altichonu BN4021-02E, protože velkých hodinek s tech. fičurama není nikdy dost, ale hlavně mám nutkání.... :-)

Chtěl bych jen vědět jestli je ten titan na pouzdru opravdu tak světlý jak se jeví na fotkách. Pripadá mi barevně jako ocel, což bych chtěl. Moc se mi nelíbí klasická tmavěšedá titanová barva. Prosím majitele i bývalé zda mohou potrvrdit. Taky bych chtěl použít některé tahy co už mám doma - většinou ocel, kartáčovaná, nebo matná.

 

Předem díky za info.

 

Kotlick

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat zda se vyskomer musí pořad kalibrovat před každým stoupáním nebo jak často, měl jsem Suunto elepentum tera tam byl vyskomer i barometr vše fungovalo správně ale pořad byli rozstelovany a ukazovali +- 100m jinak a tím pádem i tlak nebyl v poradku, napřed jsem každy den koukal ráno na vyzkomer a trochu jsem ho upravil (par metru) aby ukazovali správně, jenomze časem uz mne to přestalo bavit to pořad doladovat tak jsem je prodal dal. A chci se zeptat kdyz v altichronech neni barometr zda visku poznají automaticky nebo se musí taky pořad dokola stelovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat zda se vyskomer musí pořad kalibrovat před každým stoupáním nebo jak často, měl jsem Suunto elepentum tera tam byl vyskomer i barometr vše fungovalo správně ale pořad byli rozstelovany a ukazovali +- 100m jinak a tím pádem i tlak nebyl v poradku, napřed jsem každy den koukal ráno na vyzkomer a trochu jsem ho upravil (par metru) aby ukazovali správně, jenomze časem uz mne to přestalo bavit to pořad doladovat tak jsem je prodal dal. A chci se zeptat kdyz v altichronech neni barometr zda visku poznají automaticky nebo se musí taky pořad dokola stelovat?

Hodinky ukazující výšku na základě tlaku musíš seřídit před každým výstupem a zrovna Suunto chodí velmi přesně a je to jedna z nejpoužívanějších značek :-) Pak máš ještě hodinky které měří na základě gps, neseřizuješ je, ale je to o ničem, velmi nepřesná záležitost které nemůžeš ani trochu důvěřovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...