Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Německé palubní hodinky II. WW

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 olson21

olson21

Učedník

• Member_50
  • 163 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Zlínský kraj
  • Fanoušek značky:Panerai, Breitling, Omega

Publikováno 27.prosinec.2013 - 16:23

Zajímalo by mne, zda jste se někdo setkal s palubními hodinkami z německých mašin II. WW, kromě klasických značek Junghans, Askania nebo Kienzle? Pokud by měl někdo třeba foto, a rozhodl s podělit o ně, pak by to bylo super.

"Neodvážit se, znamená prohrát. "To už jaksi patří k věci. Nerad prohrávám bez boje. "Dum spiro, spero"

#2 villain83

villain83

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 9 091 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hradec Králové

Publikováno 27.prosinec.2013 - 18:22

Asi myslis hodiny,nikoli hodinky..zkus to hodit do vyhledavace,divil bych se,kdyby tu Petr_P nemel o tomto tematu vlakno...

#3 olson21

olson21

Učedník

• Member_50
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 27.prosinec.2013 - 18:45

Tak já to tady celkem prošel a nic mi to nehodilo, ikdyž netvrdím, že jsem se nemohl přehlédnout. Nicméně hodinky v německých letadlech byly opravdu spíše hodinky než hodiny  :) , alespoň co jsem zatím viděl.

"Neodvážit se, znamená prohrát. "To už jaksi patří k věci. Nerad prohrávám bez boje. "Dum spiro, spero"

#4 M-72

M-72

Megazávislák

• Member_50
  • 1 444 příspěvků(y)
  • Bydlí:Vysočina

Publikováno 27.prosinec.2013 - 19:38

Tak já to tady celkem prošel a nic mi to nehodilo, ikdyž netvrdím, že jsem se nemohl přehlédnout. Nicméně hodinky v německých letadlech byly opravdu spíše hodinky než hodiny  :) , alespoň co jsem zatím viděl.

Přijde mi to trochu komické nazývat něco, co má v průměru 60mm a na hloubku 30mm hodinkami :lol2:

(Junghans)

Všeobecně je to nazýváno: palubní hodiny <_<

edit-vždyť to máš i v nadpisu

Tento příspěvek byl upraven od M-72: 27.prosinec.2013 - 19:40

#5 olson21

olson21

Učedník

• Member_50
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 27.prosinec.2013 - 21:47

Myslím, že polemizovat o tom, zda je nazývat hodinkami nebo hodinami, nebylo záměrem tohoto vlákna. Nazval jsem je hodinkami, protože ve srovnání např. s AČS-1M jsou podstatně menší :)

#6 olson21

olson21

Učedník

• Member_50
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 7.leden.2014 - 14:07

Nikdo nic takového nemá?

#7 Klotzman

Klotzman

Megazávislák

• Member_50
  • 3 619 příspěvků(y)

Publikováno 9.leden.2014 - 16:20

Tady ses díval ?

http://www.deutschel...atalogMenue.htm

Edit: Nejde dát odkaz přímo na stránku. Vlevo si najdi Geräteart a pak Borduhren.

Tento příspěvek byl upraven od Klotzman: 9.leden.2014 - 16:21

- Rolex ?
- Omega
- Beautiful...

#8 olson21

olson21

Učedník

• Member_50
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 9.leden.2014 - 19:33

Tyhle stránky neznám. Děkuji super :) Další informace.

#9 Petr_P

Petr_P

Watch Your Six!

• Member_50
  • 1 718 příspěvků(y)
  • Bydlí:ČR, nejvíce Praha
  • Fanoušek značky:nosím hodinky

Publikováno 12.leden.2014 - 00:31

Dovolím si doplnit informace. Pokud má někdo opravdu vážný zájem o hlubší pochopení problematiky časomír německé Luftwaffe za druhé světové války, včetně palubních hodin (aircraft instrument panel clock /Flugzueg-Boarduhren), tak velmi doporučuji investovat do následujících publikací:

1) Německý autor Konrad Knirim a jeho fenomenální dílo „Militäruhren  - Band I: Zeitmessung beim deutschen Militär / Military Timepieces – Vol 1: 150 Years Watches and Clocks  of German Forces“; ISBN-10: 3-89355-232-4. Více zde.

9e7f86a2.jpg

Malá ukázka jeho přístupu k problematice je vidět na několika článcích, které publikoval na svém webu ve formátu PDF: „Navigational timepieces of the Luftwaffe“, „Navigationsuhren für die deutsche Luftwaffe, Teil 1“ a „Navigationsuhren für die deutsche Luftwaffe Teil 2“.

Také občas publikuje střípky informací na zahraničních diskusních fórech – třeba na fóru Military Watch Resource (MWR) pod přezdívkou „kfranzk“ v tomto vlákně.

2) Druhé dílo, které vhodně doplňuje Knirima pak pochází z pera anglického autora, který používá obchodní značku Ulric of England, a  jeho dílo „German Military Timepieces of World War II, Volume 2“; ISBN-10: 0-9529103-6-5. Více zde.

g006766-1.jpg

Tento příspěvek byl upraven od Petr_P: 12.leden.2014 - 00:36

Můj blog na Chronomagu:
(1) Marathon Navigator, MIL-PRF-46374G; (2) Osvity pilotních a vojenských hodinek; (3) Letecké palubní hodiny řady AČS-1; (4) Porovnání palubních hodin AVRM a 127ČS; (5) Bremont MB a U-2 - britské letecké hodinky; (6) PRIM Sport 2 a jezero Bajkal; (7) Hodinky Certina a Festina a katapultáž z letounu L-39; (8) Letecké hodinky našeho letectva - PRIM Letecké Automatic, Hind a Hippo; ASKANIA Tempelhof a Taifun; (9) Dotace z EU a národních fondů pro Elton hodinářská a.s.; (10) Hodinky PRIM (MPM) a BOSCH a katapultáž z letounu L-39 (11) Dotace z EU a národních fondů pro MPM -QUALITY v.o.s.
Stručný přehled hodinek Marathon Watch Company;
Voděodolnost hodinek, héliové ventily a jiné podvodní vychytávky; Hodinky FORTIS v českém letectvu; Počátky britských námořních chronometrů; NEW - Historie sovětských hodinových strojků;  Východoněmecký letecký průmysl a hodiny GUB typ LG 35.7030; Operace JANUS II a hodinky OMEGA; Hodinky MAJETEK VOJENSKÉ SPRÁVY

#10 Klotzman

Klotzman

Megazávislák

• Member_50
  • 3 619 příspěvků(y)

Publikováno 13.leden.2014 - 12:41

Díky za tip, - i když 148 Eur je teda pěkná darda.

- Rolex ?
- Omega
- Beautiful...

#11 olson21

olson21

Učedník

• Member_50
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 13.leden.2014 - 14:20

No nádhera, jen ta cena je fakt vysoká. I když asi úměrná kvalitě knih. Mohli by je koupit k nám do knihovny, rád si tam posedím :)

#12 zelez

zelez

Učedník

• Member_50
  • 112 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Prim, Junkers, TH, Ω, Seiko

Publikováno 31.leden.2020 - 19:35

A opět oprášíme starší vlákno.

Aneb co všechno se ještě dnes dá najít:

Německé Borduhr Bo-UK1

https://www.deutsche...uhr-bo-uk1-1944