Přejít na obsah

Pomoc při identifikaci.


docent

Doporučené příspěvky

Jen nerozumím tomu, že tě nezajímá cena, ale kdyby ji neměly, dáš to dětem na hraní. O co teda jde?

 

 

No,myslel jsem to tak, ze nepotrebuju vedet jestli maji hodnotu 500kc nebo 5000kc. Nepobezim s tim hned do frcu to nekomu strelit.

Spis me zajima jestli ma prave smysl s tim neco vubec delat a zachovat pro dalsi generaci a nebo jestli je to bezcennej shit.

Deda zadnej sberatel nebyl, kdyby jo nebyl by to takovej mischmasch a trochu by se o to staral. A tata jakbysmet.

Takze schovavat a cistit a uchovavat odpad se mi nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 542
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Teď tomu rozumím ještě míň.

Trochu zagoogluj, uvidíš za kolik se takový hodinky prodávají a podle toho se rozhodni co s nima dál.

Stejně s tím poběžíš do toho frcu.

Proc myslis? Ty me snad znas? Myslis ze jsme vsichni stejny?

Sice nejsem zadnej milionar ale nemam ani zadnou nouzi.

A s tim googlem. Myslis ze jsem se na to vybodl? Ja se dival a treba ty ultraspeed jsem nasel ale jen s napisem CYMA. Vyrabeli se nekdy kolem r. 1970-74 +-. A ty conquistadory taky, podobny telo a trochu jiny rozlozeni znaku na ciferniku. Jako treba ty moje maji napis a znacku doxa misto 12 a u ostatnich je to pod 12. Proto me to zarazilo.

Jak rikam,hodinek bylo vicero a nektery jsou pravy a jiny jsou kopie na prvni pohled.

Ale nevidim duvod proc to hned prodavat. Me se takovy veci vzdycky libili,i kdyz nejsem zadnej sberatel ani hodinar.

Pises at vyguglim za kolik se prodavaj, ale na to sem se neptal. To jsem videl.

Ja se ptal jestli je tu nekdo, kdo se s nima treba uz setkal atd.

A chtel jsem to vedet proto, jestli ma smysl tomu dal venovat nejakej cas,peci a koneckoncu i penize a nebo to dat vsem tem hodinkam ktery jsou origo a nejakej vyznam to ma.

 

A uz jen to ze jsi napsal,ze nevis ze by se kopirovali,je pro me dalsi indicie k tomu ze si jeste nejakej ten cas zaslouzej a do kose nepoletej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli má (pro tebe) smysl s tím něco dělat, to za tebe nikdo jiný nerozhodne, to musíš sám.

Já bych si k tomu hodinky určitě otevřel (případně u hodináře nechal otevřít). Podívat se na strojky, v jakém jsou stavu, nebo stav strojků rovnou nechat posoudit hodinářem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

Ahoj,

omlouvám se, že tento dotaz nespádá zcela přesně do tohoto vlákna. Prohrabuju krabičku s různými zbytky z konvolutů a náhodnými úlovky, dívám se, jestli nenarazím na nějaké hodinky, které by stály za to zachránit a zaujalo mě toto pouzdro. Samozřejmě nečekám, že bych měl štěstí, ale nemůže se jednat o puncové značky? Pouzdro není nikde propocené a má takové jasnější odlesky.
Díky za názory.

J.

post-51191-0-74490300-1579289390_thumb.jpg

post-51191-0-63599000-1579289392_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim.

Predem se omlouvam za kvalitu fotky,bylo to narychlo.

Ziskal jsem tyto hodinky a chtel bych se zeptat na nejake blizsi info.

Vim ze nemate tyhle dotazy radi ale lina huba...

Neco jsem si precetl...zanikla svycarska spolecnost prevzata spolecnosti Longines atd. Na netu jsem nasel stejne az na to ze na netu maji pod ruckama napis sport a ten tam ja nemam. Za to mam dole,pod vterinovkou malinky napis import.

Vim ze byste radi videli strojek,ale nejde mi to otevrit. Necham je otevrit v pondeli na delostrilnach,tak snad budu chytrejsi.

Chci se jen zeptat co si o nich (ne tehle konkretnich) vseobecne myslite? Daji se napr povazovat za sberatelsky kousek?

Mozna se ptam uplne blbe a zase to schytam ale co uz no,nejak to preziju :-)

Je to Record Geneve, prumer bez korunky 30mm a vypada to ze lumi uz nekdo nechaval nekdy delat. To je asi tak vse co o nich vim. Mam je od kolegy co je mel jako pozustalost...

post-68831-0-79373100-1579871803_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sběratelský kousek ani omylem. I z Tvé hrozné fotky jsou vidět dobastlené ručky. Hodnota pouze citová.

Tak uznávám ze to je asi přehnaná formulace s tím kouskem. Ale i dobastlený ručky se dají napravit,ne? 

Teda pokud by to byli nějakým způsobem zajmavé hodinky...

Jinak tvá odpověď je taková nicneříkající.

Že je fotka hrozná vím a omluvil se za to,a že se někdo šmrdlal s ručkama taky. Takže díky za nic  :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...