Přejít na obsah

Pomoc při identifikaci.


docent

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 542
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Chlapi někdo tuší, co znamená ALV 1969? 

 

Díky

 

attachicon.gifSni?mek obrazovky 2014-01-17 v 17.29.18.png

 

EDIT: PS: A obligatorní otázka v tomto vlákně - ví někdo prosím, co to mám za stopky?  :eek:  :lol2:

 

 

 

ALV:    aargauischer Leichtathletikverband, 1969 zřejmě zařazení do stavu klubu

 

http://www.alv-athletics.ch/     předpokládám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

myslím, že Bendol je nad síly všech

zmínka není ani na německém foru, na ebayi je pár (tedy 2 kousky na prodej) v hrůzostrašném stavu a toť vše

pochybuji, že někdo ví více

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu pouzdru "krab" - toto pouzdro se používalo pro "vyšší řadu" a nneí tak moc obvyklé v aukcích, takže bych je považoval za ceněné.

K hodinkám samotným - chce to se pohroužit do bible Omegy, ale na to teď nemám bohužel čas ...

 

Prosba stejná, dle názvu vlákna. Kdyby někdo ztratil ještě pár slov k těm "krabům", budu rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, můžu též poprosit o identifikaci? Líbily se mi, tak mi teď přišly, ale nic o nich nevím, nikde jsem o nich nic nenašel (ale taky je fakt, že se neorientuju v relevantních zdrojích)   :) Cena mě nezajímá, tu vím, jakou jsem za ně zaplatil :) Sorry za fotku, foceno mobilem v práci hned po doručení.

 

Jsou to doxy, je na nich napsáno antimagnetique. Ke strojku jsem se přes nějakou krytku nedostal. Podle prodávajícího by měly být z 20. let, ale působí na mě novějším dojmem..

 

Díky moc.

post-31823-0-42481700-1391514664_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BENDOL je jedna ze značek švýcarského výrobce Mack Mawi & Co sídlícího ve Füllingsdorfu. Kromě toho dělali hodinky značek ADOSMO, GIAN, MAWI a MAWIA.

tak to mi neříká vůbec nic

nejbližší výraz co mi něco říká je mafia :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, můžu též poprosit o identifikaci? Líbily se mi, tak mi teď přišly, ale nic o nich nevím, nikde jsem o nich nic nenašel (ale taky je fakt, že se neorientuju v relevantních zdrojích)   :) Cena mě nezajímá, tu vím, jakou jsem za ně zaplatil :) Sorry za fotku, foceno mobilem v práci hned po doručení.

 

Jsou to doxy, je na nich napsáno antimagnetique. Ke strojku jsem se přes nějakou krytku nedostal. Podle prodávajícího by měly být z 20. let, ale působí na mě novějším dojmem..

 

Díky moc.

podobné byly na anglickém ebay a byly tam psány 40. léta

 

ty ručky mi připadají zajímavý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj,  potřebuju poradit.  Příbuzenstvo zas něco vykopalo a jelikož mají příkaz vše směrovat ke mně, tak se mi to tu objevilo.  Bohužel je to jen strojek bez pouzdra a mně by zajímalo, co by to mohlo být - teda jestli má někdo nějaký nápad.

 

Nejspíš se jedná o strojek z dámských hodinek cca ??1930?? Průměr strojku 21,5 mm s cifrem 22 mm.  Na strojku jsem nikde neobjevil žádné značení jen 15 jewels a swiss made.  Dekorace strojku působí ručně dělaná.  Ciferník má zlacenou dekoraci s tištěnými nápisy.  Bohužel jak byly zjevně dlouho mimo pouzdro, Horní nápis je téměr vymazán.  Jde pouze vyčíst, že nápis byl dvou-slovný a pod ním bylo Jěště uvedeno pravděpodobně město výroby (jako bývá Luzerne, Geneve apod.)  První slovo vypadá, že začínalo na Pu, Pa nebo Ra, Ru a končilo asi na L.  Druhé slovo začíná velkým psacím H nebo W a končí na son, nebo non.  Ve spodním poli je napsáno TIEMPO, což už jsem viděl na hodinkách různých značek.  Kdyby měl někdo jakékoliv další vodítko co by bylo poznat z fotek dole, dejte vědět.  Díky J

post-23443-0-71716000-1395053197_thumb.jpg

post-23443-0-49592200-1395053210_thumb.jpg

post-23443-0-46158000-1395053406_thumb.jpg

Upraveno uživatelem JZED
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,  potřebuju poradit.  Příbuzenstvo zas něco vykopalo a jelikož mají příkaz vše směrovat ke mně, tak se mi to tu objevilo.  Bohužel je to jen strojek bez pouzdra a mně by zajímalo, co by to mohlo být - teda jestli má někdo nějaký nápad.

 

Nejspíš se jedná o strojek z dámských hodinek cca ??1930?? Průměr strojku 21,5 mm s cifrem 22 mm.  Na strojku jsem nikde neobjevil žádné značení jen 15 jewels a swiss made.  Dekorace strojku působí ručně dělaná.  Ciferník má zlacenou dekoraci s tištěnými nápisy.  Bohužel jak byly zjevně dlouho mimo pouzdro, Horní nápis je téměr vymazán.  Jde pouze vyčíst, že nápis byl dvou-slovný a pod ním bylo Jěště uvedeno pravděpodobně město výroby (jako bývá Luzerne, Geneve apod.)  První slovo vypadá, že začínalo na Pu, Pa nebo Ra, Ru a končilo asi na L.  Druhé slovo začíná velkým psacím H nebo W a končí na son, nebo non.  Ve spodním poli je napsáno TIEMPO, což už jsem viděl na hodinkách různých značek.  Kdyby měl někdo jakékoliv další vodítko co by bylo poznat z fotek dole, dejte vědět.  Díky J

nejblíže je to strojku AM624, v každém případě je to AM

 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?00&ranfft&0&2uswk&AM_624

 

  • AM (Adolph Michel SA, Grenchen, Switzerland)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem shodil cifr. Našel jsem tam číslo Swiss patentu 51482 a symbol šípu letícího skrz jabko.  Číslo strojku žádné.  Podle Ranftu by to měl být výrobce FHF - Fontainemelon cal 3 resp. Robert 8.  Cca 1925.  Dík za navedení na správnou cestu.  Bohužel pouzdro k němu je záhadou a asi už nikdy nevypátrám jak mohlo vypadat.  Nevíte někdo náhodou nějaký zdroj na dobová pouzdra ve stylu art deco?  Kdyby jo, hoďte mi SZ.

Upraveno uživatelem JZED
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...