Přejít na obsah

Seiko SBDC00x SUMO - kvalita zpracovani


Toblin

Doporučené příspěvky

Ahoj kolegove,

v drivejsich diskuzich jsem zaznamenal poznamky ohledne kvality licovani cifru, vence a lunety.

Dnes jsem na strankach Seiyajapan u techto hodinek objevil poznamku:

 

NOTE: The chapter ring and index & bezel index and face index not being aligned perfectly. In general, Seiko's screw down crowns are not smooth as Swiss manufactures'.

 

Od prodejce je to varovani solidni. Nerozumim ale tomu, proc spolecnost Seiko pusti na trh takove zmetky???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tonytrubka

 

Dnes jsem na strankach Seiyajapan u techto hodinek objevil poznamku:

 

NOTE: The chapter ring and index & bezel index and face index not being aligned perfectly. In general, Seiko's screw down crowns are not smooth as Swiss manufactures'.

 

Od prodejce je to varovani solidni. Nerozumim ale tomu, proc spolecnost Seiko pusti na trh takove zmetky???

 

Není jen u "tehto" ale má to u všech.Snad to ale ani nestojí za zakládání nového vlákna,stačí pohledat ;)

 

kuk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedelal bych z toho takovou kovbojku. Nevim, jak u rady Sumo, ale klasicke SKX maji lehce nelicujici indexy na lunete s ciselnikem, ale v beznem zivote si toho clovek prakticky nevsimne. V dane cenove kategorii to nevidim jako problem. Stejne tak jsem nikdy nemel problem se sroubovaci korunkou. Takze slova o "zmetcich" jsou opravdu mimo.

Ahoj kolegove,
v drivejsich diskuzich jsem zaznamenal poznamky ohledne kvality licovani cifru, vence a lunety.
Dnes jsem na strankach Seiyajapan u techto hodinek objevil poznamku:

NOTE: The chapter ring and index & bezel index and face index not being aligned perfectly. In general, Seiko's screw down crowns are not smooth as Swiss manufactures'.

Od prodejce je to varovani solidni. Nerozumim ale tomu, proc spolecnost Seiko pusti na trh takove zmetky???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

indexy na lunete a na minutovym kroužku mi sedí přesně, ale hodinové indexy na ciferníku (na 6 a 9) jsou proti nim asi o 0,5mm posunutý.někdo tu psal že to má podobné i na bondovkach,a ty jsou ještě za jiný peníz .dojem z hodinek mi to nekazí a neřeším to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Instante, kde doporučuješ nakupovat a jak případnou reklamaci řešit?

 

Nové divery od Seika, ať už Suma nebo MM, je předpokládám nejvýhodnější koupit v Japonsku.

Pokud bych objednal Suma např. u Higuchi a po rozbalení hodinek bych nebyl spokojený s lícováním, jak postupovat?

 

Platí pro Sumo i MM stejná pravidla záruky? Mezinárodní záruka? Kde je možné to řešit (kromě prodejce z Japonska)?

Předpokládám správně, že by se v rámci reklamace jednalo o opravu a ne výměnu?

 

Vím, že je možné hodinky zakoupit třeba v Německu, tam ovšem odpadá podstatná cenová výhoda. Dle ceníku 599 euro.

 

Díky.

 

 

hodinky v cene Suma by mali byt na chlp presne zmontovane. je to urcite legitimny dovod na reklamaciu ak to kupis u Seiko AD

 

ako to robia inde je mi ako zakaznikovi jedno, u Omegy obzvlast.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otazky na Higuchiho poloz priamo jemu - urcite ti odpovie :)

 

reklamacie sa riadia pravidlami trhu na ktorom to kupis. Ja v poslednej dobe kupujem v USA a tam si ako zakaznik kral. Nastastie v hodinkach ma reklamacie obchadzaju a som za to sefikovi patricne vdacny.

 

ja som drahsie Seiko veci kupoval vzdy u AD alebo od clena fora (nie len tohto) s dobrym ratingom, skusenost zatial najlepsia. Na margo Seiyu - clovek ktory si toto zavesi na web zasluzi aby som si u neho nic nekupil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti jde o záruku a případné reklamace, tak Sumo má v nabídce německé a rakouské zastoupení Seika. Možná by to šlo sehnat přes Altro, kdysi to s objednáním modelů mimo standardní nabídku vypadalo nadějně. Cena je samozřejmě vyšší než u higuchicho, ale máš dvouletou záruku a nemusíš posílat daleko.

 

Cenově nejvýhodnější ze známých prodejců pak bývá higuchi, který je AD Seika. Záruka je samozřejmě roční. Seiya AD Seika není, má vyšší ceny a to jeho šachování s "novým" eshopem důvěru zrovna nevzbuzovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi je to jen můj názor či co, ale u hodinek za 12k, což Suma jsou, by luneta a minutový kroužek měly sedět. Docela ostuda, že do světa půstí něco za 12k složené jako pětky za 2k.

Souhlas, to už nejsou ty nejlevnější modely a mělo by to trochu vypadat... Jinak je to třeba vidět i na fotkách od Jacoba: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/45461-seiko-prospex-sbdc001-sumo/  :(

 

 

 

reklamacie sa riadia pravidlami trhu na ktorom to kupis. Ja v poslednej dobe kupujem v USA a tam si ako zakaznik kral. Nastastie v hodinkach ma reklamacie obchadzaju a som za to sefikovi patricne vdacny.

 

ja som drahsie Seiko veci kupoval vzdy u AD alebo od clena fora (nie len tohto) s dobrym ratingom, skusenost zatial najlepsia. Na margo Seiyu - clovek ktory si toto zavesi na web zasluzi aby som si u neho nic nekupil.

A měl bys nějaký tip na shop v US? Díky :)

Upraveno uživatelem Jörg8X
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...