Přejít na obsah

Seiko Monster vs Orient Mako


Sherwood

Doporučené příspěvky

Zdravim,

uz dlhsie sa pozeram po nejakych potapkach do 200, resp okolo 200eur. Pri hladani ma najskor zaujali Seika Monster orange s kalibrom 7S26, cize starsie ak sa nemylim, no a teraz som narazil na Orient Mako. Monstra sa mi sice pacia viac, ale ake mate nazory na Mako co sa tyka kvality a celkoveho dojmu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 52
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V této kategorii "profláklé japonské potápky" (myšleno v dobrém) bych si dal vedle sebe Seiko Monster, Seiko SKX007, Orient Ray a Citizen NY0040 a jednoduše se rozhodl, co je mi bližší.

 

Kvalita, parametry a cena je srovnatelná. Za sebe, kdybych měl vybrat jedny, tak volím NY0040.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No uprimne mna od Monsteru neodradi uz asi nic... kludne si ich dam aj k obleku :) Orient ma nejak nechyta za srdce, pride mi trosku nedotiahnuty v detailoch no a skx007... mozno keby som bol starsi a hlaal nieco uhladenejsie, kultivovanejsie a mierne retro. Monstery sa mi pacia preto, lebo su zaroven prakticke, zdravo bijuce do oci a este k tomu vraj aj kvalitne. Co viac mi chyba? Asi nic. Teraz skor dilema ci skx779 cierne alebo skx781 oranzove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se taky rozhodoval mezi Ray/skx007, monstra mě zatím neoslovili, nakonec jsem vybral Raye pro jejich dle mě univerzálnější vzhled. Monstra i SKX007 mi přijdou takové víc "sportovnější" . Každopádně Orienty nabízejí s antireflexem, safírem a superluminovou za 230 éček což je podle mě lepší výbava jak u Monster nebo skx007, na tuto cenu by se člověk při nákupu s doplatem DPH taky dostal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem na fóru, tak jsem protočil mraky hodinek, ale neznám lepší hodinky v poměru cena - výkon, než jsou Monstra. Měl jsem je několikrát, ale vždycinky oranž. Je to fakt kultovní kus železa za super cenu a přitom spolehlivé a kvalitní. Těžko překonatelná luminiscence, dobrá likvidita, mě chodily vždy do 5s, budí pozornost okolí, zvlášť ty oranžový.  O jejich oblibě svědčí fakt, že v prodejním vláknu se dlouho neohřejí a většinou jsou hned v řiti. V tomto případě by pro mě byla volba jasná: Seiko Monster orange!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem na fóru, tak jsem protočil mraky hodinek, ale neznám lepší hodinky v poměru cena - výkon, než jsou Monstra. Měl jsem je několikrát, ale vždycinky oranž. Je to fakt kultovní kus železa za super cenu a přitom spolehlivé a kvalitní. Těžko překonatelná luminiscence, dobrá likvidita, mě chodily vždy do 5s, budí pozornost okolí, zvlášť ty oranžový.  O jejich oblibě svědčí fakt, že v prodejním vláknu se dlouho neohřejí a většinou jsou hned v řiti. V tomto případě by pro mě byla volba jasná: Seiko Monster orange!!

 

Tak teda sa priklonim k oranzovym. Aj tak sa mi pacia viac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je na tom s kvalitou monster/skx007 oproti steinhart ocean? Za cenu oceanu je moznost mit seika oboje. Je tam skutecne tak velky rozdil i v kvalite?

 

Mako jsem mel a za cenu pod 3tis se tezko novy lepsi hodinky daji sehnat. Za sebe mohu doporucit.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem cityfly
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mam jediný problém u staré K verze, že některé indexy nejsou úplně stoprocentní  :(
Třeba tady je to vidět (a to je J): http://mywatcheshub.com/seiko-seiko-diver/seiko-men-japan-seiko-diver-sport-mwh-skx779j1-p-47041/ zaměř se na 50 a 55... ale jinak co se týče pouzdra, tahu a tak, úplně bez problémů :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz ma tak napadlo, ked som si trosku surfoval netom co poviete na Luminox 3055? Cena podobna, materialy uplne ine, lacnejsie (ale aj lahsie) no a hlavne to podsvietenie, ktore by malo vydrzat dost dlho (garantuju 10 rokov na 100%). Co poviete na ten quartz vnutri nich (teda na Rondu 515 HH6), je odolnejsi proti otrasom ako 7S26? Rozmyslam totiz, ci by Monsterom nevadili otrasy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz ma tak napadlo, ked som si trosku surfoval netom co poviete na Luminox 3055? Cena podobna, materialy uplne ine, lacnejsie (ale aj lahsie) no a hlavne to podsvietenie, ktore by malo vydrzat dost dlho (garantuju 10 rokov na 100%). Co poviete na ten quartz vnutri nich (teda na Rondu 515 HH6), je odolnejsi proti otrasom ako 7S26? Rozmyslam totiz, ci by Monsterom nevadili otrasy.

 

Mám aj Seiko Monster, aj podobné Luminoxy, ako píšeš. Spoločné majú dve veci: lunetou sa dá otáčať a ukazujú čas. Otrasy Luminoxom vadiť určite nebudú, aj keď je potrebné definovať, aké otrasy máš na mysli. Ja ich mám ako dovolenkové hodinky, nemusím na ne dávať pozor. More, prach, džungľa, nič im doteraz neublížilo. Ľahučké, čas odčítateľný za každých podmienok (ak nenosíš zváračskú kuklu). Pod plastovým remienkom sa potí ruka, tak ich nosím voľnejšie. Dosť sa špinia zospodu, ale to je dané skôr podmienkami, v ktorých sa pohybujem, asi by sa špinili aj iné.

 

Neviem, za akú cenu tie Luminoxy môžeš kúpiť, keď sa ti zdajú lacnejšie ako monštrá. Ja som ich (Luminoxy) kúpil nové za cca 100 EUR, viac by som za ne nedal, "bežná" cena je z ríše snívajte s nami a neviem, čím je podložená. Ak ťa zaujíma niečo iné, pýtaj sa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...