Přejít na obsah

Archimede Pilot LE


kubson

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny příznivce leteckých hodinek. V souvislosti se zvednutým zájmem o letecké Steinhard uhren (alias Robert), který ale zase rychle opadl, jsem zauvažoval nad "vlastní" edicí leteckých hodinek, založených na Archimede od Icklera. Jelikož Archimedy už mám také v nabídce (ehm wink.gif), byla by cena "vstupního materiálu" - tj. sériových Archimede za příznivé ceny. Otázkou už jen zůstávají custom úpravy, které by z již tak velmi dobrých Archimédů udělaly téměř dokonalé Flieger watch. Dovolil jsem si připravit soupis základních úprav, na kterých se asi shodne velká část zájemců a budu velmi rád, když přispějete se svou konstruktivní trochou do mlýna - jestli by byl vůbec zájem, kde a za kolik by úpravy byly proveditelné, vlastní návrhy úprav apod.

 

Archimede Pilot LE

 

založeno na ref.: UA7919-A1.5 (alternativně na UA7939-C1.1 s Etou 7750)

specifikace sériového modelu

- ETA 2824

- průměr 42mm, 10mm tloušťka, letecká korunka

- 50m vodě odolnost

- průhled na strojek minerálním skl.

- ploché safírové sklíčko

 

základní úpravy

- konvexní safírové sklíčko (ideálně s vnitřní AR úpravou)

- ciferník bez popisů a datumky

- oranžová vteřinovka

 

další úpravy

- označení LE na pouzdru?

- nápisy na dýnku?

- dekorace strojku? rotoru?

- vlastní řemen?

- plné dýnko?

 

user posted image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 106
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

A kdo by prováděl ty úpravy ?

to je otázka do diskuze, nemám s tím zkušenosti, ale věřím že by se to dalo (ciferník prim? nějaký umělec v asii? nebo zdejší rezidenti by se mohli angažovat mechano? - nevím...)

 

ad. ruční nátah - výměna strojku, to už by nebyla customizace wink.gif to mi přijde nereálné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šel bych do toho, ale úpravy cenu podstatně navýší. Pravděpodobně pak překoná i novou limitku Steinhard.

 

Když to porovnám, dostanu dvoje, až na velikost, stejné hodinky. Každé budou mít jedno plus. Steinhard větší pouzdro a Archimede dýnko s průhledem.

 

Někdo z členů fóra už obdobnou úpravu dělal. Jeremy? A "autorská" práva na číselník, předělaný v ELTONu, dal k dispozici. Tím by cena mohla o pár korun klesnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kubson: něco podobného? http://forum.chronomag.cz/viewtopic.php?id=3512&p=1 To se mi líbí, ale jak jsem psal, nesmí to překročit cenu LE 333 ks Steinhard.

Ale to ji určitě překročí, Archimedy i kdyby za 7000Kč, nový ciferník za 3000Kč a klenutý safír taky 3000Kč, dejme tomu, rozborka+sborka a limitka je za 425 eur.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne osobne sa hodne pacia aj v originale takze ak by ste nahodou potrebovali ( napriklad za ucelom poklesu ceny) zvysit pocet nakupovanej "seriovej suroviny" tak by som sa s tou velmi vyhodnou cenou rad zviezol a mam za to ze par podobnych clenov by sa este naslo biggrin.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...