Přejít na obsah

Které Submariner?


moco

Doporučené příspěvky

Zdravím, chtěl jsem se znalců Rolex zeptat, které Submariner-y jsou výhodné pro nákup z hlediska ztráty hodnoty.

Abych objasnil o co mi jde.... chci si pořídit nějaké Suby,ale jedná se mi o to, když je budu za pár let prodávat (né-li déle), chci je prodat nejhůře za to, co jsem je koupil. Chci zkrátka někam uložit peníze a zároveň si udělat velkou radost. Z pročítání fóra jsem si ujasnil, že nové stroje kupovat nebudu. A co se týče mých sympatií, tak vedou zelené 116610 LV a dále pak s "historického" hlediska "bondovky" plechovky no date. Hodinky budu nosit jen ve vyjimečných situacích (doufám,že to nedopadne, že je budu nosit 3x ročně po čtyřech měsích :clap: )

Díky za názory, Michal

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 66
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Je tady asi 5 vlaken, ktere resi potencialni narust ceny u Rolex v čase a tedy jeho "investicni" potencial. Staci si je precist a je to jasne.

Jj ty už mám nastudované....vím, že chci zánovní Suby, jen mě zajímalo jestli jsou některé lepší pro můj nákup.

A určitě tady nechci rešit obecně investici do hodinek, jak říkáš, o tom se už napsalo hodně a mám to pročtený.

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lepší je to co ti bude dělat radost a vybírat podle toho a ne nosit to co asi jednou vydělá prachy

 

a abych nebyl uplně OT tak když vidím jak se tady před lety prodávaly pepsi za sedmdesát...

Upraveno uživatelem SCIFI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj ty už mám nastudované....vím, že chci zánovní Suby, jen mě zajímalo jestli jsou některé lepší pro můj nákup.

A určitě tady nechci rešit obecně investici do hodinek, jak říkáš, o tom se už napsalo hodně a mám to pročtený.

No a ty si budes vybirat podle investicniho potencialu? Zkus na to jit z druhe strany - treba vybrat ty, ktere se ti libi  :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dlubix

Když na to začneš nahlížet jako na investici, tak tě to přestane bavit. Kup si, co se ti líbí, pokud možno za odpovídajcí cenu a budeš happy.

No a když to budou suby (starý nebo nový) nebo SD, tak bys musel koupit fakt blbě, abys na tom pak prodělal. Takže tak.

 

Jo a kupovat si suby a nosit je jen ve vyjimečných situacích...  :boxing:  :bangin:  :hang:

Suby jsou nejlepčí 24/7 hodinky :punk:

Upraveno uživatelem dlubix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lepší je to co ti bude dělat radost a vybírat podle toho a ne nosit to co asi jednou vydělá prachy

 

a abych nebyl uplně OT tak když vidím jak se tady před lety prodávaly pepsi za sedmdesát...

.. to mi pripomnelo, jak jsem napsal kdysi sibirovi, jestli by ty yachtmastery nedal za 70.. :suicide_anim:

.. no, poslal me nekam, kam jsem si zaslouzil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a ty si budes vybirat podle investicniho potencialu? Zkus na to jit z druhe strany - treba vybrat ty, ktere se ti libi  :rolleyes:

jo psal jsem že se mi nejvíce líbí LV tzv. "Hulk" model nebo jak němci říkají "Frog Rolex", ale ještě jsem žádné na ruce neměl. Uvidím při které verzi přeskočí jiskra. Určitě bych nekoupil něco co se mi nelíbí, jen kvůli toho že jednou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo psal jsem že se mi nejvíce líbí LV tzv. "Hulk" model nebo jak němci říkají "Frog Rolex", ale ještě jsem žádné na ruce neměl. Uvidím při které verzi přeskočí jiskra. Určitě bych nekoupil něco co se mi nelíbí, jen kvůli toho že jednou....

No jasne. Obecne klasicke Pepsi, LV a LN, Expy NoDate, apod. trochu leze v cene nahoru, ALE nekde se to zastavi. U zlata se to resilo podobne, vsechno bylo krasny a vynosny a jistota a najednou BUM. Tady se prodavaly Rolex za super ceny, ano byly tu Pepsi za 70 a Suby za 75, ale nikdo ti nerekne, jak to bude za 3 roky. Jestli to budou desitky procent, nebo procenta, apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechtěl jsi Moony a nebo SOH?

nakonec jsem se rozhodl pro SOH42 a o víkendu budou :-) ....v létě bych měl mít nevyužité prostředky, tak nechci, aby mi ležely ladem a ztrácely na hodnotě. Na účtě se mi rozkutálý za blbosti. Brajtle chci nosit každodenně a Rolexy prostě budou doma uchovávat vložený kapitál....ale sem tam bych je určitě vyvětral na sluníčku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasne. Obecne klasicke Pepsi, LV a LN, Expy NoDate, apod. trochu leze v cene nahoru, ALE nekde se to zastavi. U zlata se to resilo podobne, vsechno bylo krasny a vynosny a jistota a najednou BUM. Tady se prodavaly Rolex za super ceny, ano byly tu Pepsi za 70 a Suby za 75, ale nikdo ti nerekne, jak to bude za 3 roky. Jestli to budou desitky procent, nebo procenta, apod.

Já nechci vydělat,min. chci prodat za tolik, za kolik jsem koupil. Samozřejmě že bych chtěl, abych je např.za 10let prodal ještě za víc, když na krámu budou stát už např.250k (teď u Bechyně stoji na pultu LV nějakých 201k). Ale každá investice je risk a může to stagnovat nebo se to zastaví (nepočítám s tím, že by se začalo zlevňovat u Rolexu). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak ostatní, ale já mám pocit, že Hulky se ti budou prodávat hůř. Radši bych vzal klasiku.

LV jsou nevšední....proto se mi líbí....a zelená je barva Rolexu, tak proto mají i mé sympatie.

Jasně, černá je univerzál a asi více lidí po ní sáhne.

Je to jako z ferrari...každý má červené, ale ta pravá ferrari barva je žlutá :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nechci vydělat,min. chci prodat za tolik, za kolik jsem koupil. Samozřejmě že bych chtěl, abych je např.za 10let prodal ještě za víc, když na krámu budou stát už např.250k (teď u Bechyně stoji na pultu LV nějakých 201k). Ale každá investice je risk a může to stagnovat nebo se to zastaví (nepočítám s tím, že by se začalo zlevňovat u Rolexu). 

Nemůžeš takhle porovnávat současnou produkci Rolexu a starší modely. Pořizovací hodnota je zcela jiná.

 

Dále říkáš, že tvůj favorit je LV a suby bez ochrany korunky ( a to se nebavíme o opravdových bondovkách aka big crown)  - ty LV se ti do těch vintage vejdou min. 2x, spíš víckrát.

 

http://www.worldoftime.de/en/rolex.vintage/submariner-9904.html

 

http://www.worldoftime.de/en/rolex/submariner.118-12828.html

 

Pokud chceš suby (dle mého názoru) kup jaký chceš - v kompletním balení a velmi dobrém stavu. Osobně bych se vyhnul bicoloru a možná i těm LV.

Upraveno uživatelem steel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...