Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Safír na MIDO a jeho poškození

safír sklo sklíčko mido

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 m107

m107

Závislák

• Member_50
  • 545 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Na hodinky s3ru a ´sem tu už jenom ze setrvačnosti ;)

Publikováno 16.leden.2014 - 08:33

Čau chlapi,

MIDO all dial diver z roku 2009 tuším. Safírové sklo, už jednou měněné za originál za 3 tis kč v autorizáku a cca po 2 letech horní část cca od 55 minut do 20 minut hrana skla hází modrofialový odlesk cca v šíři 1mm a vedle tohoto pruhu (po jeho hraně) směrem do středu skla pruh pomalu žloutne až bělá a mizí. Prostě na pohled to je jako kdyby někdo sežehl hranu toho skla třeba letlampou.

Na umělém světle - čím je silnější tím míň je to na skle vidět. V noci pod lampou k nenalezení.

Za denního světla venku je to vidět téměř ze všech úhlů.

Je to safír s antireflexem zvenku.

Druhá věc je, že u korunky je ve skle malinký vryp na hraně (sklo je vystouplé z pouzdra) který lze cítit při přejetí nehtem.

OTÁZKA: chová se takhle vůbec safír? co se to s ním nebo s tou antireflex vrstvou děje? Je možné aby měl safír ťuklou hranu a celkově byl prostě poškrábaný? (třeba i díky tomu antireflexu?)

a "CO S TÍM SKLEM"????! :)

díky moc ;) 

Čas je "neprostorové lineární kontinum". A čemu nerozumim, to nepotřebuju měřit! :)

#2 m107

m107

Závislák

• Member_50
  • 545 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Na hodinky s3ru a ´sem tu už jenom ze setrvačnosti ;)

Publikováno 16.leden.2014 - 09:09

tak

Přiložený soubor (y)

Čas je "neprostorové lineární kontinum". A čemu nerozumim, to nepotřebuju měřit! :)

#3 Guest_Jagman_*

Guest_Jagman_*
  • Guests

Publikováno 16.leden.2014 - 09:13

Prave ze poskrabanej bude spis ten antireflex ale to je normali na Beckach to mam taky

A hranka co vim tak safir je mekej takze asi vse normal zalezi jak se sknim chovas taty Seiko ma taky safir a po 10 letech kdy je treba 5 nosil porad a vsude koupani v mori pisek garaz atd je safir taky poskrabanej

#4 Radimk

Radimk

Megazávislák

• Member_50
  • 4 098 příspěvků(y)
  • Bydlí:Zlín

Publikováno 16.leden.2014 - 09:31

Prave ze poskrabanej bude spis ten antireflex ale to je normali na Beckach to mam taky

A hranka co vim tak safir je mekej takze asi vse normal zalezi jak se sknim chovas taty Seiko ma taky safir a po 10 letech kdy je treba 5 nosil porad a vsude koupani v mori pisek garaz atd je safir taky poskrabanej

Tak tohle patří mezi pamětihodné výroky!!!

..i Tvůj čas jednou ukáže stín...

#5 Radimk

Radimk

Megazávislák

• Member_50
  • 4 098 příspěvků(y)
  • Bydlí:Zlín

Publikováno 16.leden.2014 - 09:36

Jinak, abych teda i odpověděl. safír samozřejmě škrábnout lze, ale spíš praskne, nebo se štípne. Barevné změny jsou dílem AR vrstvy, tu stačí někde "otřít" a dělá " prasátka" - barevné odlesky. AR vrstva jde odleštit, ale asi bych to neřešil. 

K těm Seikům--- možná se pletu, ale Seiko používá safír na málo kterou řadu, spíš bych tipnul jejich Hardlex. Ten je opravdu měkčí, ale zato zase pružnější.

Tento příspěvek byl upraven od Radimk: 16.leden.2014 - 09:36

..i Tvůj čas jednou ukáže stín...

#6 rsk.web

rsk.web

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 74 příspěvků(y)
  • Bydlí:Pavlice okr.Znojmo
  • Fanoušek značky:Cestování

Publikováno 16.leden.2014 - 09:37

Právě že safír není měkej ale naopak tvrdej a tím pádem křehkej takže se špatně poškrábe ale o to líp odštípne právě na vystouplém místě na hraně. A ten odlesk je asi opravdu ošoupanej AR

#7 Guest_Jagman_*

Guest_Jagman_*
  • Guests

Publikováno 16.leden.2014 - 10:23

Radimk - je to safír hardlex by to nepřežil vubec

rsk.web - tak jsem to myslel ale po ránu a bez kafe :suicide_anim:

#8 Micey

Micey

( . )( . )

• Member_50
  • 8 029 příspěvků(y)

Publikováno 16.leden.2014 - 10:34

Jagman: Proč by to Hardlex nepřežil? Hele, to neni žádný bláto:)

#9 Guest_Jagman_*

Guest_Jagman_*
  • Guests

Publikováno 16.leden.2014 - 14:17

Hardlex na seiko nepřežije ani mojí ženu(první škrabanec tejden výměna pul roku) natož tátu veř mi safír je nutnost někdy vemu na sraz jeho Kinetic co má pár měsícu :)

#10 brumko

brumko

Skoroharpplayer

• Member_50
  • 1 349 příspěvků(y)
  • Bydlí:Lisková, Ružomberok
  • Fanoušek značky:OMEGA,SEIKO,APPLE,ZIPPO,FENIX,LEATHERMAN,HOHNER,RAY-BAN

Publikováno 16.leden.2014 - 14:31

Čo preboha robíte s hodinkami, že Vám je hardlex makký? :frusty:

OMEGA SMPc Ref. 212.30.41.20.03.001 - SEIKO MM300 SBDX 001 - Vintage Omega Constellation Chronometer Date Automatic Ref. 168.0056 - Vintage Omega Seamaster TV Day - Date Automatic Ref. 166.0213.1 - SEIKO SKX007K2 - Philip Watch Admiral Chronograph R8241981045 - STEINHART Ocean Vintage Red T0207 - SEIKO Sumo SBDC001 - STEINHART Ocean Vintage Red T0207 - SEIKO SNZF17K1 - SEIKO SARB035SEIKO Black Monster SKX779K1 - SEIKO SNZF17J1 - STEINHART GMT Ocean 1 Black T0201 - ORIS Aquis Date 01 733 7653 4159-07 8 26 01PEB - SEIKO Orange Monster SKX781K1 - Citizen Promaster AS2031-57e - CASIO Edifice EFA-133D-8AV - Tissot Classic Dream T033.410.16.013.01

Moje hodnotenia

#11 rsk.web

rsk.web

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 74 příspěvků(y)
  • Bydlí:Pavlice okr.Znojmo
  • Fanoušek značky:Cestování

Publikováno 16.leden.2014 - 14:54

Čo preboha robíte s hodinkami, že Vám je hardlex makký? :frusty:

Já je nosím na ruce :-D

#12 villain83

villain83

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 9 012 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hradec Králové

Publikováno 16.leden.2014 - 15:04

Hardlex na seiko nepřežije ani mojí ženu(první škrabanec tejden výměna pul roku) natož tátu veř mi safír je nutnost někdy vemu na sraz jeho Kinetic co má pár měsícu :)

Prvni skrabanec tejden vymena pul roku?To je nejaka hadanka:-)?

#13 villain83

villain83

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 9 012 příspěvků(y)

Publikováno 16.leden.2014 - 15:08

jinak k tomu safiru,tady je blby prave to,ze vystupuje z pouzdra a neni zapustenej,nebo konvexni.Prave ty hrany jsou podle me na rane jako prvni a tady v tech mistech je safir pochopitelne nejzranitelnejsi...

#14 Guest_Jagman_*

Guest_Jagman_*
  • Guests

Publikováno 16.leden.2014 - 16:47

tejden jí trvalo než jsem si všimnul jednoho pořádného o mikro nemluvím a za pul roku jsem dával safír páč přes hard nebylo už nic vidno :D

#15 Micey

Micey

( . )( . )

• Member_50
  • 8 029 příspěvků(y)

Publikováno 16.leden.2014 - 16:50

To jsem blázen.. Aby nebylo za půl roku vidět přes tvrzenej minerál, kor teda na dámskejch hodinkách.. hele, to je divný:)

#16 USER47

USER47

Megazávislák

• Member_50
  • 2 993 příspěvků(y)

Publikováno 16.leden.2014 - 16:51

Paní se asi ráda koupe v diamantech, jinak netuším, jak by mohla safír nějak výrazně odjebat...

edit: Á, sory, ono se jedná o hardlex...no ani tam to moc nechápu, já po víc jak roce nemám na hardlexu ani škrábnutí, a to se jedná o úplně nejobyčejnější verzi v kvarckách za tři litry. Přičemž hodinky mám na sobě téměř 24h denně, včetně spánku, sportovních aktivit apod.

Tento příspěvek byl upraven od USER47: 16.leden.2014 - 16:53

#17 Guest_Jagman_*

Guest_Jagman_*
  • Guests

Publikováno 16.leden.2014 - 17:20

Hold mám šikovno ženu co je natom k nepochopení sou to obyč 5ky bez lunety má eště jedny s lunetou a tam to drží zas ale luneta :(

Ale zas mě neberte uplně vážne vidno bylo žena by to nosila dál ale já ne

Tento příspěvek byl upraven od Jagman: 16.leden.2014 - 17:23

#18 villain83

villain83

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 9 012 příspěvků(y)

Publikováno 16.leden.2014 - 17:44

Hele,je to fakt zvlastni,manzelka ma asi troje hodinky s mineralem,je to dost aktivni zenska a taky ani tuk,jasne,kdyz uz ho trefis,vetsinou to videt je,ale ze by za pul roku to sklo odjebala,to fakt nee..nereknu hesalit,ten poskrabes i o bundu,manzetu kosile,ale mineral takovy blato fakt neni.

#19 Guest_Jagman_*

Guest_Jagman_*
  • Guests

Publikováno 16.leden.2014 - 18:01

Já nebudu obhajovat jaký je žena prase ale jeden příklad hraje si na dvoře z vlčákem jebne snima o zem na šterk

Tím končím pekně sem to tu za__al

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:safír, sklo, sklíčko, mido