Přejít na obsah

Mechanické hodinky pro hubené zápěstí


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

jsem na tomto fóru nový a upřímně řečeno jsem také naprostý začátečník v oblasti mechanických hodinek. Rozhodl jsem se proto, že požádám o radu zkušené odborníky zde z fóra, chtěl bych si pořídit své první "mechaniky", bohužel, i když jsem jsem vysoký a sportovní typ, mám obvod zápěstí 16-16,5, velmi mě zaujaly hodinky německé výroby "styl marine", ovšem když jsem procházel řadu výrobců, většina měla tyto hodinky minimálně v průměru 40 a výška byla v rozpětí 11-13, což se mi zdá na mou ruku poměrně hodně. Chtěl bych Vás proto požádat o radu, jaká velikost by pro mě byla optimální (osobně si myslím něco okolo 36, ovšem mohu se mýlit) nebo, zda by podle Vašeho názoru větší hodinky nevadily, do práce nosím džíny, sako a košili, takže by to zase neměly být hodinky nijak velké, předem děkuji za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, vítej na fóru. Velikost hodinek je trošku ošidná. Záleží na tvaru ruky a tvaru pouzdra hodinek. Já mám zhruba stejně velké zápěstí jako ty a běžně nosím hodinky od 36 do 42 mm na ruce ale unesu i některé modely o velikosti 44. Je opravdu dobré to vyzkoušet, ale velikosti okolo 40mm bych se nebál, pokud hodinky nebudou mít nějaké extra dlouhé nožky. Jukni třeba sem, tam najdeš pár tipů na malé hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...velmi mě zaujaly hodinky německé výroby "styl marine" ...optimální (osobně si myslím něco okolo 36, ovšem mohu se mýlit)...

Vzhledem k tomu, že mám zkušenost s větší verzí marín od Steinhartu, tak s klidným svědomím doporučuji Marine 38.

http://www.chronoshop.cz/steinhart-marine/steinhart-marine-38

 

edit: haha, bingo, napsal jsi je sám, 13mm na výšku by problém být neměl.

A pokud by byl, tak ti spíš doporučím změnu krejčího tzn. volnější manžetu než horší hodinky :)

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko SARB 033 alebo 035. Tí Japončíci na týchto modeloch robia krátke tahy na ruku max 18,5cm, priemer 38mm, slušná kvalita za dobrú cenu, zafír, WR100, inhouse 6R15.

Síce trocha prevarené ale ja som maximálne spokojný.

Edit: Sorry, prehliadol som Nemcov a Marine štýl.

Upraveno uživatelem brumko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že mám zkušenost s větší verzí marín od Steinhartu, tak s klidným svědomím doporučuji Marine 38.

http://www.chronoshop.cz/steinhart-marine/steinhart-marine-38

 

edit: haha, bingo, napsal jsi je sám, 13mm na výšku by problém být neměl.

A pokud by byl, tak ti spíš doporučím změnu krejčího tzn. volnější manžetu než horší hodinky :)

 

Souhlasím Steiny nemám, ale pod pod sportovnější košile nosím i potápky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velikosti do 42 bych se nebál, opravdu je to o tom, jak co sedne. Mé doporučení je sebrat se, udělat si výlet do nějakého velkého zavedeného hodinářství a tam odzkoušet co půjde. Uděláš si tím představu nejen o zpracování jednotlivých značek a designu, ale také o těch velikostech atd.. Na netu můžeš odsedět roky a nic ti to o reálném padnutí těch kterých hodinek nepoví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám asi velikost zápěstí jako ty

já si tady foru jednou podle vzorce vypočítal max. velikost kterou unese mé zápěstí a vyšlo mi 40mm

toho se držím, ikdyž jsem měl i 42mm (nakonec prodal)

tvůj přístup se mi líbí, raději něco menšího, taky jsem koukal na ty Steinhart, ale mám něco proti té značce a nevím co:) a dále se mi nelíbí

ta modrá korunka co si hraje na to, aby hodinky vypadaly dražší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říkám, docela mě oslovili němečtí výrobci, ideální pro mě by byly menší hodinky, ale kdo ví. Ovšem jsem v tomto odvětví nový a tak nevím, které značky jsou osvědčené, samozřejmě jsem toho spoustu přečetl na internetu, ale raději jsem se chtěl zeptat přímo zde na fóru, lidí, kteří mají zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když zůstaneme u světlého ciferníku...

 

O nějaký ten mm méně ve všech osách mají Stowa Partitio.

Nejsou to maríny, ale deisignová čistota zůstává:

http://www.stowa.de/Partitio,i2.htm

 

Nebo případně základní maríny, které jsou sice 40mm, ale pořád plošší než Steinharty.

http://www.stowa.de/Marine+Datum,i1.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stowy mam ve 40mm fliegry, jsou docela tenké

ty stowa marine ve 40mm jsou krásný, ale nechtěl jsem stejný pouzdro a strojek, takže jsem je vyškrtl ze seznamu

a koupil za směšný peníz polský marine Gerlach Batory Big Date ve 40mm, ale ty jsou tááák vysokánský, zatím je

mám pořád na ruce a obrovskou radost, tak uvidíme jak to dlouho vydrží:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká velikosti zápěstí, resp. potom hodinek, vůbec bych se nebál 40 - 42. Osobně mám zápěstí 15,5cm. Nosil jsem 36, loni si pořídil 39 (ikdyž quartz ale 300WR, tedy ne úplně nízké) a dnes po nějaké době denního nošení bych si troufnul klidně jít ještě do větších a jasně že automatů. Tak že je to hodně o zvyku a také o tvaru pouzdra. Co jsem se najezdil a vyzkoušel značek.... Ale to je možná to nejhezčí při výběru hodinek. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se ještě mohu zeptat, je opravdu takový rozdíl například mezi hodinkami Stowa, jak čtu na diskuzích a například Archimede, někde jsem totiž dokonce četl, že pouzdra pro Stowu dělá Ickler (pěkné jsou i Archimede Pilot 36, škoda, že jsou to pilotky, pořád mám takový ničím nepodložený názor, že bílý ciferník se k saku hodí lépe).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se ještě mohu zeptat, je opravdu takový rozdíl například mezi hodinkami Stowa, jak čtu na diskuzích a například Archimede, někde jsem totiž dokonce četl, že pouzdra pro Stowu dělá Ickler (pěkné jsou i Archimede Pilot 36, škoda, že jsou to pilotky, pořád mám takový ničím nepodložený názor, že bílý ciferník se k saku hodí lépe).

 

moje první pilotky byly Archimede Pilot H, byl jsem spokojen, ale pak jsem dostal do ruky Stowa Flieger ohne Logo a mohl jsem porovnávat

hned jsem musel Archimede prodat, Stowy byly takový opravdický (i manželka prohlásila, když je viděla vedle sebe, že Archimede jí připadají takový dětský:))

 

ty Steinhart Marine 38 vypadají fajn a dokonce je bude mít i Kubson, takže je můžeš shlédnout naživo a popřípadě porovnat s Archimede 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné hodinky ve stylu  "marine" dělá i Hamilton.

http://www.hamiltonwatch.com/collection/khaki/navy/pioneer-auto/h78465553

Průměr 40 mm a výška by měla být 10 mm (ale přímo na stránkách výrobce jsem ji nenašel).

Foto: http://www.hamiltonwatch.com

post-32939-0-37843900-1390520979_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...