Přejít na obsah

PS2 polského vojenského námořnictva-sčítání


Doporučené příspěvky

Poslední dobou se jich tu pár vyrojilo, tak když už tu mají sčítací vlákno ostatní vojenské Primky, tyhle by ho určitě taky měly mít. Některé kusy z polských aukcí už našly své majitele, tak se kdyžtak připisujte...

 

1. MW-76-450 www.allegro.pl 5.prosince 2013

2. MW-76-460 Mirek24

3. MW-76-474 mashun

4. MW-76-480 mashun

5. MW-76-549 www.allegro.pl 17.prosince 2013

6. MW-76-563 www.allegro.pl

Upraveno uživatelem Mirek24
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 174
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  Doplním pár kousků, které v poslední době prokazatelně změnily majitele, plus jeden ze soukromé sbírky. 

 

  1. MW-76-343
  2. MW-76-376
  3. MW-76-450     www.allegro.pl 5.prosince 2013
  4. MW-76-460     Mirek24
  5. MW-76-470
  6. MW-76-474     mashun
  7. MW-76-480     mashun
  8. MW-76-490
  9. MW-76-499
10. MW-76-549     www.allegro.pl 17.prosince 2013
11. MW-76-563     www.allegro.pl
12. MW-76-600     soukromá sbírka 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poprvé se zmínka o polských Sportech objevila ve výše zmíněném odkazu Rodkopfa

 

Další informace přinesl Stanik73, kde popisuje 10 známých kusů

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/34354-vojenské-prim-do-r1989/?p=676091

 

Plus odkaz na pár aukcí

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/67561-no-nekúpiš-ps-ii-marynarki-wojennej/

 

Podle dostupných zdrojů mají polský Sporty číslování od cca 300 do 600. Nejnižší mě známé číslo je hodně blízko 300, nejvyšší je 600. Vím i o dalších kusech v soukromých sbírkách, nemám souhlas se zveřejněním.

S číslem pod 300 se objevují hodinky Enicar a Blancpain

 

Na polských hodinkových forech je řada fotek a zmínek o existenci těchto hodinek

 

Hodinky se objevují z několika různých zdrojů, aktuální prodejce je jedním z největších prodejců armádních přebytků v Polsku a nemá důvod něco bastlit, kupuje to na kila. První kusy se prodaly levněji, než za kolik chodí na Aukru slušný pouzdro na dvojkový Sporty.

 

Způsob značení je natolik specifický, že případné kvalitní padělání by bylo asi náročný. Hodinek je mezi sběrateli více, můj odhad jsou dvě, tři desítky a případné odhalení podvodu by nebylo zas tak těžký. 

 

Značení má dvě varianty písma, které se v číselné řadě "láme". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom doplním - jeden kus je také v muzeu Eltonu.

Honzo a nevis jejich cislo?

 

Asi začne legrace. Podle fotky z fotogalerie člena CzechJoker z května 2008, to vypadá na číslo MW-76-460 (nebo možná i MW-76-450). Pokud to tak je (respektive pokud dobře odahduji podle čísla na fotce), tak je problém, protože obě čísla jsou už v seznamu. :eek:  :blink: . Nemá někdo lepší foto?

 

Muzeum%2520Prim%2520113.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejčastější číslování vypadá takto, to v Eltonu vypadá jinak. Sranda nebude, vím o dalších nestandardně číslovaných kusech. O těch co vím, ty jsou mimo číselnou řadu 300-600, ale všechny kusy prokazatelně pocházejí z polský armády a vypadá to na pozdější "doplnění" stavů.

 

 

fotku jsem stáhnul z vlákna o polských sportech

post-13546-0-42824900-1390383881_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejčastější číslování vypadá takto, to v Eltonu vypadá jinak. Sranda nebude, vím o dalších nestandardně číslovaných kusech. O těch co vím, ty jsou mimo číselnou řadu 300-600, ale všechny kusy prokazatelně pocházejí z polský armády a vypadá to na pozdější "doplnění" stavů.

 

Já myslím, že když už nebude komedie, tak alespoň nějaké drama, minimálně z pohledu kurátora muzeální sbírky. Podle fotografie, kterou sem dal Honza, je číslo na hodinkách v muzeu MW-76-450, vyraženo v protáhlém unikátním provedení asi jinde neviděném.

 

A tady je fotka čísla originálních(?) MW-76-450, která se loni prodávaly na polském Allegru (foto staženo zde; Předpokládám, že ji pořídil nový majitel):

 

post-11236-0-95253900-1388539197.png

 

Protože polská Marynarka Wojenna určitě nedoplňovala stavy s použitím stejných čísel, tak nám tu jedny MW-79-450 přebývají. Docela by mě zajímal příběh těch hodinek v muzeu. Accutrone, víš o nich něco bližšího? :helpsmilie: 

 

...Jinak jsem si na 100% jistej, že poznám originální strojek v Polských hodinkách - montoval se tam těžkej atyp.

 

Můžeš nějak rozvinout tu definici "těžkej atyp". To jako, že tam je strojek 68.3?

 

Ostatně PRIM SPORT 2 MW typového čísla  68 206 1 jsou, pokud jsem něco nepřehlédnul, nejstarší známé PS2 (respektive PS2.1 podle místního pomocného značení) s potvrzenou datací (rok 1976), takže by to časově bylo možné.

 

Nebo ještě lépe. Nechceš sem dám foto strojku?  :photo: Rychle jsem proletěl fotografie současných i bývalých členů a nic takového ještě nikdo nepustil do světa.   

Upraveno uživatelem Petr_P
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...