Přejít na obsah

Prosím pomoc - hodinky do 6 tis.


Doporučené příspěvky

Ahoj. Tak Vám tedy pěkně děkuju:) Měl jsem už v podstatě vybrané hodinky, život byl snadný, lehký a jednoduchý. Než jsem však našel toto forum. Původní záměr, Ingersoll Teton 19025452A jsem po prostudování fóra zavrhnul. Od té doby hledám, nedělám skoro nic jiného a nemohu pořád vybrat. Dám zde pár hodinek bez ohledu na značku, pro představu, které se mi líbí a prosím o pomoc či nějaký lepší typ.

 

Pár upřesňujících info:

Nechci nic sportovního a ani vyloženě jen oblekovky

Může to být i malinko úlet

Moje povolání je Art director / začínající knihař - pro představu zacílení

Nemám problém s "vintážema" - možná spíš naopak

Nepotřebuji, aby v noci nějak zvlášť zářili

Radši větší - min 40 mm?

Radši těžší a vyšší - obleky už moc nenosím

Musí vydržet, jsem schopen je odřít atd.

Nemusí to být "potápky", ale když si budu zaplavat, na dece je přece nebudu nechávat ležet

Ruční nátah nebo automaty - pokud možno nic s baterkou

 

Můj výběr

 

Původní favorité:

 

Blomberg and Söhne  BS2721

Blomberg and Söhne Silverstone Dark Grey

Zeppelin 7362-5

 

Ingersoll Bison n39

 

Ingersoll Bison n6 - ty se mi líbili opravdu moc, brečím, ale už je nechci

 

Nyní - zkusím dle toho, jak mě berou:

 

Uhr Kraft 17215/5 - moc pěkné ale hodně jeté

 

Omega Seamaster - zde na fóru / pecka ale 35 mm - není to málo?

 

AVIATOR- zde na fóru, ty mě baví, ale už asi pasé

 

LACO Flieger Genf - OK, až na ten pásek

 

LUMINOX 1837- zde na fóru

 

Aviator stroj Poljot - líbí, ale vyžadují investici do opravy a do toho se mi jít nechce

 

Burberry Military 7808 - zde na fóru - moc se mi nelíbí to ozubené "orámování"

 

STORM Aston laser blue - zde na fóru / není to už moc schmuck? - jinak vcelku OK

 

Tak snad jsem Vám nějak nastínil, o co kráčí a těším se na Vaše reakce a rady.

 

Předem díky moc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 164
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Ahoj, vzhledem k tomu, že je budeš mít jako jediný hodinky a chceš s nima např. plavat, zapomeň na vintážní. Stejnak budou malý. 50m vodotěsnosti, kupříkladu u těch Laco, je pro plavání taky tak.. na hraně. Pokud teda mechaniku, tak nelze nedoporučit Seiko 5/Monstra, nebo Orienty. Anebo švýcarskou baterku, kupříkladu Victorinox.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, vlez do prodejů a porozhlídni se tam ( pár kousků zn.Seiko tam je ). Jinak 50m wr je na plavání málo, jak už tu zaznělo, ale druhá podmínka, co píšeš- řemen, je snadno odstranitelná ( nákup jinýho a případnej pozdější prodej původního ) a stále by ses vešel. U těch omeg jsi už nad svůj limit, tak se koukni i po dalších hodinkách :-))).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak snad jsem Vám nějak nastínil, o co kráčí a těším se na Vaše reakce a rady.

 

Předem díky moc!

 

Ahoj Vincente. Tak za prvé Tě musím zklamat, ale Stormy, které jsem měl v prodeji jsou už pryč. Zapoměl jsem zamknout vlákno, takže díky za připomenutí, nicméně to podle toho co popisuješ nebyly hodinky pro Tebe :) .

 

A k tomu, co zde bylo napsáno Ti zde přiložím odkaz na můj aktuální topic s čerstvými fotkami Seiko Monster, které zde padly v úvaze. Je tam i drobný popis. Já ty svoje neprodám, protože je považuji za perfektní hodinky v této cenové kategorii a vím, že bych je chtěl znovu. Jsou to velmi dobré, odolné hodinky v Tvém limitu, navíc potápky a já osobně mám docela přesný chod. Čili všechno zmíněné kvituji a v této cenové hladině za sebe mohu jen doporučit a nemám k těmto hodinkým sebemenší výhradu. 

 

Odkaz na mé vlákno, kde najdeš čerstvé fotky: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/68606-sphinxx-watch-dream-watch/page-3

 

Odkaz na prodej nových hodinek: http://www.azwatch.cz/hodinky/se002-seiko-diver-s-black-monster-mod-skx779k

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krtenek: Neplaš ho, Hardlex neni žádný bláto.. V týhle cenový kategorii bych se minerálu, zejména Hardlexu, vůbec nebál.

 +1 Hardlex je dost odolný, už jsem si to omylem zkusil ...

 

To Vincent B.: nedělají se jen oranžové, ale právě i černé na silikonu nebo na kovovém tahu - viz. odkaz výše. Výhoda těchto Monster je, že můžeš dle nálady měnit právě kovový tah, NATO strap nebo právě silikon, což mě osobně vyhovuje, je to víc pestřejší než je nosit jen na tahu, který je mimochodem na ruce dost pohodlný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Sphinxx.

 

Díky moc, hodinky pěkný, ale na mě už moc sportovní. Hledám spojení mezi elegancí/jednoduchostí a maskulinním designem:))) Snad jsem to popsal srozumitelně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vincent: Monstra se samozřejmě prodávaj i na ocelovým náramku a v jinejch barvách - standarně černá a pak různý barevný limitky (limitky cenově vejš a hůř sehnatelný).

SKX779K_03.jpg

 

edit: teď koukám, že mezitím jsi odpovídal už sphinxovi, tak tohle ignoruj:).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vincent B.: Jj. popsal jsi to dobře, ale v tomto ohledu za sebe nedokážu dál poradit, protože právě v Monstrech, potažmo Seikách vidím více výhod za rozumnou cenu, konkrétně právě odolnost, WR200m, výdrž, automat, !datum s dnem v týdnu!, Hardlex vs. cena. Dle mého názoru to bude těžší v tomhle cenovém limitu skloubit dohromady. Snad možná ten Orient XL.

 

Pokud bys chtěl ty Omegy, které jsou nad Tvůj limit, jak psal Kuncák, tak prodávajícího Ti mohu vřele doporučit (jako nováčkovi) - znám ho osobně a co píše, to platí :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak u Seika se dá samozřejmě vybrat i něco jinýho než monstra. V řadě Seiko 5 jsou hromady a hromady modelů, který si můžeš projít. Při zadání "mechanika do 6k" je Seiko koneckonců jedna z mála smysluplnejch voleb.

 

Můžeš si prolistovat padesátistránkový pětkový vlákno v japonský sekci:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/40362-seiko-5/

 

Mně se líběj třeba SNZG57

Seiko%252520Automatic%252520%25253A%2525

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vincent B.: Jj. popsal jsi to dobře, ale v tomto ohledu za sebe nedokážu dál poradit, protože právě v Monstrech, potažmo Seikách vidím více výhod za rozumnou cenu, konkrétně právě odolnost, WR200m, výdrž, automat, !datum s dnem v týdnu!, Hardlex vs. cena. Dle mého názoru to bude těžší v tomhle cenovém limitu skloubit dohromady. Snad možná ten Orient XL.

 

Pokud bys chtěl ty Omegy, které jsou nad Tvůj limit, jak psal Kuncák, tak prodávajícího Ti mohu vřele doporučit (jako nováčkovi) - znám ho osobně a co píše, to platí :) .

 

Máš pravdu, vypadají pěkně, s tím kovovým náramkem ještě líp. Ale na mě jsou takové "busty". :) Moc sport. Industriální, to je to co hledám, měl jsem na jazyku a nedokázal se vymáčknout:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...