Přejít na obsah

GUB Glashütte


Radimk

Doporučené příspěvky

Městečko Glashütte poblíž Drážďan v Sasku (SAXONY) bylo jedním z tradičních německých hodinářských center s tradicí výroby hodinek sahající do roku 1840. Po druhé světové válce se Sasko stalo součástí NDR. Řada menších hodinářských firem v této oblasti zanikla, řada hodinářských mistrů byla relokována. V roce 1951 bylo osm přežívajících hodinářských firem sloučeno do státního podniku Glashütter Uhren-Betriebe (GUB). V roce 1967 vláda NDR sloučila veškerý hodinářský průmysl včetně GUB do státního podniku Uhrenkombinat Ruhla. Po sjednocení Německa se státní podnik Ruhla rozpadl a na jeho troskách vznikla opět řada samostatných hodinářských firem. Mezi nejznámější patří A. Lange & Söhne, Glashütte Original, Union Glashütte, Nomos a Mühle Glashütte Nautische Instruments.

 

Hodinky GUB Glashütte I/SA jsou tedy hodinky vyráběné v NDR v letech 1951 ? 1967, pak je nahradily Ruhly. Podle mé zkušenosti to nejsou většinou nijak zvlášť zajímavé hodinky, i když jméno Glashütte jim dává trochu lepší zvuk a mezi sběrateli se cení výš než staré ruské, a třeba i české hodinky. Moje první náramkové hodinky byly Ruhly, dostal jsem je od dědy v první třídě za vysvědčení a po roce přestaly jít. Na druhou stranu dnešní hodinky Lange Datograph mají jeden z nejkrásnějších strojků vůbec.

 

mlangedb02.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja dostal automaty Glashütte s certifikátem rok výroby 1980, super stroj vydržel všechno pouze neplánovanou koupel nikoliv. Takže ukončení výroby v roce 1967 je nereálné, pokud by již 1980 nebyl čínský atak. Strojek na obrázku je super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď mi spadla brada. Dostal jsem je v balíku spolu s nějakými old Vostoky a Pobedami, a se dvěma Prim ( kal 50 a 68) Asi dobrej nákup. ALE Stav je o kousek horší než ten obrázek nahoře. Kdo by uměl jednak tento kalibr oživit ( prasklé pero) a druhak je potřeba trochu zrepasovat celkový vzhled. Mají u nás servis?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

netvrdil bych, ze GUB nejsou zajimave hodinky

 

lgubf01.jpg

lgubb01.jpg

 

strojky spezimatik jsou zakladem na kterem vznikla tato nadhera od glashutte original

 

GO_03.jpg

26_Glashutte_Original_PanoReserve_04.jpg

 

ja nosim muhle nautische instrumente (bohuzel pouze eta verze muhle), ale chystam se na nejake union glashutte a to je jiz s vlastnim kalibrem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Kamil

Mně to zas až tak nevkusný nepřipadá. Možná ručičky mi moc nesedí, ale ciferník je jednoduchý, přehledný, logo se mi taky docela líbí. Strojek až se vyčistí a vyleští bude vypadat dobře.

 

Už jsem sehnal pomocníka na renovaci, největší problém bude zřejmě číselník. Strojek funguje dobře, sklíčko bude nové, pouzdro asi nechám znovu pozlatit (bude záležet na ceně).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Kamojedov - co však dokázali nezaměstnaní tkalci všechno vyrobit v době od roku 1845. Porovnej český Prim. Dále mechaniky ze Schwarzwaldu do velkých hodin apod. ? Hodiny ala poštovní panáček neberu jako vrchol výtvarnictví, ale byly reakcí na poptávku. Málokdo u evropských výrobců nerespektuje poptávku a očekává, že jeho modní trendy okamžitě reprezentují poptávku zákazníků, teď samozřejmě nepíši o Franc Mullerovi a dalších.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...