Přejít na obsah

Hamilton Khaki Field Mechanical Officer L.E.(3333)


Povidláček

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny ctěné členy tohoto fóra! 

 

Jsem zde nováčkem, v problematice hodinek se teprve zaučuji, ale troufám si tvrdit, že jsem hodinkám a jejich vábení již stoprocentně podlehl. Jelikož stále studuji a finance moc nejsou, je to s pořizováním nových přírůstků trochu složitější a skoro je mi až trapné přiznat, že jsem momentálně tzv. "one watch guy". Zhruba před rokem jsem si jako dárek vybral své první automatické (a zároveň si troufám tvrdit "pořádnější") hodinky - Certina DS Action Diver. 

Začal jsem si však hrát s myšlenkou, že si pořídím hodinky na ruční nátah. I když jsem je nikdy nevlastnil, líbí se mi ta myšlenka každodenního natahování, propojení nositele a hodinek a zkrátka si myslím, že by mě to bavilo. Zároveň mám rád retro věci a to natahování k tomu prostě tak nějak patří. 

 

Při hledání své potenciální oběti jsem objevil a zamiloval se do military hodinek Hamilton Mechanical Officer s černým ciferníkem a béžovým páskem (H69419933). Při dalším hledání jsem však narazil na de facto stejné hodinky, avšak v limitované edici 3333 kusů, do kterých jsem se zamiloval snad ještě víc. Podle všeho jde už o poměrně starou limitku. Jeden z uvedených zdrojů hovoří o vydání kvůli filmu Pearl Harbor, druhý zdroj (WUS) to vyvrací a zmiňuje jako důvod vydání uctění konce války nebo tak něco. Omlouvám se, pokud se zde již tyhle hodinky řešili, ale v žádném vlákně jsem je nezaregistroval. 

 

Chci se proto zeptat a popř. rozpoutat o nich diskusi. Máte nebo měli jste je někdo? Vím, že 3333 kusů na celý svět není moc, ale jeden nikdy neví :) Co si o nich myslíte? Líbí se vám víc než ty klasické, nebo vám jejich ciferník přijde přeplácaný a nečitelný?

 

Pěkné video s detailními záběry (leč s nudným hlasem komentujícího): 

 

Fotky jsem si půjčil zde: http://forums.watchuseek.com/f67/hamilton-wwii-memorial-homage-limited-edition-kahki-field-issue-watch-0727-3333-pieces-produced-w-732557.html

 

Další zdroj: http://aeromobilia.com/products/itm-hamilton-pearl-harbor-khaki-limited-edition

 

Jelikož přes prázdniny plánuji vydělat nějaké ty dukáty a pořídit alespoň ty klasické s černým ciferníkem a béžovým canvas páskem, rád bych zároveň v tomto vláknu poprosil jejich majitele, zda by nemohli zde přidat pár "real-life" fotografií, zejména pak na svém zápěstí. Mám obvod cca 18,5 cm a řeším, zda 38 mm hodinky nebudou vypadat na mém zápěstí moc malé. 

 

Děkuji za prostor, případné rady a diskusi a pokud jsem porušil nějaké pravidlo, nebo je toto vlákno zbytečné, prosím adminy o prominutí a jeho smazání či přesunutí. 

post-32970-0-12680700-1390774081_thumb.jpg

post-32970-0-18498300-1390774096_thumb.jpg

post-32970-0-05143900-1390774105_thumb.jpg

post-32970-0-53893100-1390774128_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsíci...
  • po měsících...

Díky zatím všem za postřehy! Sleduji nabídku Hamiltonů pravidelně i jejich novinky a co se hodinek na ruční nátah týká, zůstávají pro mě Mechanical Officer 38 mm dále jasnou volbou (poměr cena-výkon). Navíc se mi opravdu líbí pro svou obyčejnost a vojenský historický odkaz. Zatímco na ně pomalu sbírám střelivo, kochám se skoro denně na netu a hledám nové a nové fotky mé vysněné verze s černým ciferníkem. Narazil jsem na zajímavý a podle mě vzácný obrázek kde jsou na gumovém řemínku. Nikdy jsem je na něm předtím neviděl. Jasně, že takovýmto hodinkám nejvíce pásne nato, canvas, nebo kožený, ale za sebe musím říct, že se mi na nich ta guma také dost líbí. Co říkáte? 

 

Obrázek vypůjčen z http://www.watchmandan.com/images/khaki-mech-035.jpg (je to asi nějaký starý link, takže jde už jen miniaturní obrázek)

 

Jinak pokud někdo přidá fotky svých natahovacích Hamiltonů, abych měl mezitím nad čím slintat, budu rád  :cheers:

Díky!

post-32970-0-31319100-1401792931.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec jsem našel ještě jedny na gumě (i když po prvním letmém pohledu jsem si myslel, že to je nějaká matná černá kůže) a tady mi teda přijdou fantastické! Prostě takové hodinky jsou momentálně moje dream watche  :) Navíc nejde o ty s černým cifrem nýbrž ty zelené, což mě také dost překvapilo. Nevím jak vypadají naživo, vždy jsem se bál, že jsou zelené až moc, ale tady vypadají spíš do šeda a dost se mi líbí. Tak zas nevím, které vybrat. Black or green? Asi jsem divnej. Někdo nespí z Rolád, někdo z Omeg...a já z těhle  :blush02:  Zdroj: https://www.toovia.com/posts/2014/mar/20/0.13503.329504188284272650

post-32970-0-55471700-1402090230_thumb.jpg

post-32970-0-15099600-1402090242_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 4 týdnech...

Tyhle se mi taky dost líbily, ale dost to zabíjí bílá datumovka. U černěných variant je to fakt jak pěst na oko :sad01_anim:

Ta datumovka je na prd a i ten napis Titaniumna boku bych klidne ozelel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To titanium by mi na nich ani tolik nevadilo ale ta datumovka, kterou tam fakt dost nesikovne nahnacali.... bilej venec je jedna vec, ale uplne by stacilo kdyby se fakt vyprdli na tu ukouslou 3, na jeji misto dali datum a 15 by nemusela bejt vystrcena smerem k centru...Jinak moc fajn hodinky :) Ty ručně natahovací teda nikdo nemá, že by se pochlubil fotkou? ;) Uz jsem je mel davno mit! Bohuzel vydaje za nove hodinky mi zhatil rozbity telefon a vyber noveho pristroje :/  ale mam je v merku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

15,9 a3 to neni pěkný. Tak se na to podívejme jinejma očima, pár kompilací, datumka by šla udělat i jinde v příslušném úhlu a desítky dalších kombinací, tak jen co se nabídlo nejrychleji, font jsem moc neřešil :) :

 

post-17935-0-09366100-1410846892_thumb.jpg

 

 

post-17935-0-80152000-1410846914_thumb.jpg

post-17935-0-99697200-1410846939_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Daemonultimate: Dík za vizualizaci! Foto č.3 je přesně co jsem myslel.... nutno říct, že ač jsem praktik a na datumovku jsem u hodinek nikdy nedal dopustit, nakažen chronomagem jsem začal čím dál tím více u hodinek oceňovat čistotu ciferníku a symetričnost a nacházím zalíbení v nodate kouskách..takže i varianta na fotce č.1 vypadá mazaně!!! Palec nahoru :)

 

mikymik: vidíš, to mě absolutně nenapadlo :/ díky za ponaučení! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...