Přejít na obsah

šalotky pre manželku


Doporučené příspěvky

Ahojte Chroňáci, blíži sa mi výročie nie manželské ale dátum odkedy sme spolu. Rád bych polovičku obdaroval nejakýma šalotkama. Rád by som ju charakterizoval nakolko to je min 80% toho ako jej vybrať hodinky.

 

takže: je moc do vintage, jej šatník je 70% vintage, je umelkyňa sice neocenená ale verím že by sa tym dokazala živiť, modne vystrelky a preferovane trendy typu guess a dolče s hubáma dáva oblukom,miluje pastelove farby, kvety, patinu, starinu, warhola (moja škola), vyraba bižu, venuje sa renovacii nabytku (hobby),

 

Dokazal by som o nej písať litánie. Sme manželia od 1.6.2013 a sme spolu na vyročie 12 rokov. Ona mi na 10 vyročie kupila prvé hodinky. Boli to Tissot prc 200 na ťahu, sice nevedela že pokukujem po automatoch (kupila quartz), by som ani len v kutiku duše netušil že sa vrhne týmto smerom. Odvtedy som sa pytal čo a ako že by som jej niečo kupil a raz som našiel jedny Fossilky v historii safari tak som hneď bral. Bola nsdšená že kolko ručičiek a nevadí že sú na ozdobu :D

 

Dôležité je pre mňa osobne aby boli také na každý boží deň

 

moje kritéria: tah, automat (chcem ju zasvetiť), max 39 hobitský zlatý rez, seiko/tissot/certina/citizen/atď , chronograf keď tak, arabske čislice alebo bez, nie bikolor, nemusia byť za každú cenu nové

 

Kludne dajte znacky s typy ktoré mi uchádzajú prelistoval som xy stránok a nič ma nejako neoslovilo, pačili sa mi pánske no neviem posudiť či sú vhodné.A práve to je ten dôvod prečo oslovujem širokú vzdelanú a vkusne naladenú verejnosť fóra.

 

cenová relácia 10tis kč/ 350? niečo hore/dole

 

pripajam tie "super hodinky čo si vyžiadala"

 

Ďakujem

post-20485-0-38776100-1390943944_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak psal USER47, roztumný automaty s chronem za +- 10k nový v zásadě neseženeš.

Jinak 39mm už mi na dámskou ruku přijde celkem dost.

 

Buď bych upustil od chronografu, pak by se něco pěkného dalo vybrat, napadá mě namátkou:

Seiko SARB035

Hamilton z řady jazzmaster, jen je sehnat na tahu, otázka jestli by jim to neublížilo

Certina řada lady automatic - link

 

Nebo vybrat něco vintage, pokud i k tomu manželka tíhne, dokážu si představit, že pěknej dárek by byly i hodinky z jejího roku narození. Tam zas tolik kandidátů nevím, chce to hledat

Seiko Panda

Citizen chrona

Poljot/Sekonda/Strela chronohraph - kalibr 3017, do dnes se dají sehnat NOS, ale netuším jak je to s cenou

Nějaký Primky - viděl jsem na jedné slečně šupináče s mimostředkou a seděly jí náramě (podle všeho od někoho z místních)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prezgúňal som toho haldy no stále ma to tahá ku jedným a to možno aj z toho dôvodu že by som si ich asi sem-tam požičal :D

 

upustil som od chrono a pozerám v podstate len Seiko a Hamilton

 

http://www.creationwatches.com/products/seiko-japan-82/seiko-automatic-alpinist-watch-sarb017-1850.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wristshot alpinistů najdeš ve vlákně srazu Praha, není ale z dámské ruky. I tak ale záleží, jak má ruku širokou...

 

EDIT: tak jsou tam jen tak (ne na ruce). V utery je ale dalsi sraz, tak jestli tam nejaky budou, mohly by se cvaknout.

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna ty alpinisty mi přijdou stylově takový dost maskulinní. Pokud se jí líběj ty dámský bílý fossily, nejsem si jistej, že by z tohohle byla nadšená :). Co třeba SARB023 či nějaká jejich barevná alternativa? (doporučuju mrknout na ty fotky:))

 

SARB021/SARB023/SARB045 mají jen asi 37 nebo 38mm průměr a celkově působěj asi trochu usedleji (modrý by se asi blbě sháněly).

 

img10033312043.jpgsarb0455001.jpg

Upraveno uživatelem USER47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Len tak som jej večer ukazal tie Alpinist, že by som som ich možno časom kupil a bola nadšená. Na otázku čo sa jej na nich páči povedala všetko- farba ciferníku a čísiel napis, tvar ručičiek, a vraj konečne nebudem nosiťtie TH Aquaracery jak dedek :D

Hneď hladala či sa nerobia Women a ked videla co stoja tieto tak to zavrela :D Hold má asi iné priority, ale ja byom ju kludne potešil. Googol mi ich na ženskej ruke neponukol nikde ;(

 

USER47-ďakujem, hodinky som kukol a máš pravdu že tvarovo sa skorej hodia na ženskú ruku, no pre ňu to je moc ploché, nezaujímavé. Aj ked vyzarajú velmi nositelne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak a som uplne z toho OO===o-- dneska z nej vyliezlo že sa jej strašne páčia pilotky (Archimede som predal a výčitky mám od nej dodnes) tak keby ste vedeli o niečom v takych čislach kludne aj drahšie 500? a pod. ale 38-39max kedže pri pilotkach mi to pride že opticky sú vačšie by to už bolo hadrcore

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

ANO!!! buď Laco Osaka alebo Archimede Pilot S, pri Lacách sa mi páči viac ten brown remeň a je to v podstate len experiment. večer jedny z nich objednam asi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase pilotky by měly působit trochu velký a výrazný, takže bych ty rozměry dolů moc nehnal.

 

Takhle vypadaj na ženský ruce 40mm Zenith Pilot a podle mě to vůbec není zlý.

 

Ono jako vždy záleží na velikosti zápěstí a tvaru pouzdra a taky jestli má manželka ráda velký cibule. Na staré škopkové by se asi snesly i 47 od štajnů oproti tomu na anorektické modelce jsou velký i ty 36. Je potřeba to zvážit, pokud máš doma něco s velikostí kolem 36 - 38, tak to můžeš vyzkoušet, pilotky ale většinou působí trochu větší.

IMHO má paní na obrázku celkem festovní ruku na ženskou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...