Přejít na obsah

Tip na dobrý film / seriál


Doporučené příspěvky

Koukám, že tady je to jeden intoš vedle druhýho :-) Tak to tady trochu rozbiju něčím z opačného spektra:

The top of the list - Tim Burton's Nightmare Before Christmas...

- Pak dlouho dlouho nic...

- Pak další Burtonovky

- Blízká setkání třetího druhu

- série Harryů Potterů

a pak ostatní pohádky ;o)

 

A co takhle žebříček filmových skladatelů? U mě je to celkem jasné:

1. místo společné: Danny Elfman + John Williams

2. místo Alan Silvestri

3. místo Jerry Goldsmith

 

Kdo se přidá?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K Vánocům jsem dostal trojDVD Tudorovci co ted běží na Nově a když bylo 27. hnusně od rána jsem sjel všech 10 dílů docela slušně udělané, a je z toho jiný požitek než ze seriálu kde je to rozkouskované na 2.5 měsíce

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veřejný nepřitel č. 1 (++++)

Veřejný nepřítel č. 1 - Epilog (+++++)

 

http://www.mesrine-lefilm.com/

http://filmpub.centrum.cz/verejny-nepritel...es-mesrine.aspx

http://www.csfd.cz/film/230097-verejny-nep...ic-n-1/gallery/

 

Navázání na francouzskou školu gangsterského filmu v opravdu velkém stylu + životní role Vincenta Cassela.

Výborně je tu podáno dobové politické pozadí a veškeré další reálie - kostýmy, auta, interiéry. (A také hodinky, samozřejmě...)

Vřele doporučuji. Ale nespleťte si pořadí filmů!

post-812-1233492158.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naposledy jsem byl v Kině na filmu ZRÁDCE

 

Tento film mi doporučil kamarád a opravdu stál za to !!! Ani minutu jsem se nenudil a hlavně celý film Vás úplně vtáhne do děje. A ten konec..... super !!! Prostě doporučuji, zase po nějaké chvíli kvalitní film v kinech.

 

Malý dezert k ochutnání ....... :thumbsup_anim:

 

http://www.csfd.cz/film/240074-zradce-traitor/

Upraveno uživatelem Joshua007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bych měl udělat svůj pomyslný žebříček filmů, tipů :

 

Tady je TOP 20

 

 

1. Vykoupení z věznice Shawshank

2. Přelet nad kukaččím hnízdem

3. Zelená míle

4. Forrest Gump

5. Sleepers - spáči

6. The Godfather kompletní sága

7. Rainman

8. Faunův labyrint

9. Se7en

10. Olověná vesta

11. Mechanický pomeranč

12. Shining

13. Město bohů

14. Amores Perros

15. Crash

16. Arizona dream

17. Blade Runner

18. Rosemary má děťátko

19. The Thing

20. What's Eating Gilbert Grape -Co žere Gilberta Grapea

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veřejný nepřitel č. 1 (++++)

Veřejný nepřítel č. 1 - Epilog (+++++)

 

http://www.mesrine-lefilm.com/

http://filmpub.centrum.cz/verejny-nepritel...es-mesrine.aspx

http://www.csfd.cz/film/230097-verejny-nep...ic-n-1/gallery/

 

Navázání na francouzskou školu gangsterského filmu v opravdu velkém stylu + životní role Vincenta Cassela.

Výborně je tu podáno dobové politické pozadí a veškeré další reálie - kostýmy, auta, interiéry. (A také hodinky, samozřejmě...)

Vřele doporučuji. Ale nespleťte si pořadí filmů!

 

Viděl jsem pouze Veřejný nepřítel č. 1 A po pravdě jsem tedy moc unešen nebyl. Začátek filmu úplná nuda.... děj taky nic moc. Kdyby tam nehrál v hlavní roli Vincent Cassel, tak by to byl "B" film. Na Veřejný nepřítel č. 1 - Epilog jsem raději už ani nešel. Úplně vyhozené peníze. Dle mého názoru to stějně časem vyjde v nějaké edici za 49,- Kč jako příloha nějakého bulvárního plátku.

A pro upřesnění, během projekce v kině odešla polovina sálu pryč. To snad mluví ze vše......

Ale každý má rád jiný druh filmu.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pár filmů, které mne zaujaly za poslední rok: Crash, Babel, V údolí Elah, Stalo se, Štěstí na dosah, Tahle země není pro starý, Mr. Brooks, Mé druhé já, Americký gangster, Monstrum, Potomci lidí, Gone Baby Gone,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Grand Torino je dobry. Clint je fakt trida a jako reziser snad jeste lepsi. jeho filmy jsou proste zaruky perfektni podivane. a to i ocima kritiku, kteri jsou z neho taky nadseni. na csfd trochu pozor. preci jen je to tlupa radoby famackych intousu, ale jako voditko je fajn.

 

z posledni doby bych jeste doporucil Burn after reading (po precteni spalte) od bratri Cohenu. vybory, skvelej B.Pitt fakt sem se nasmal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Vykoupení z věznice Shawshank

2. Přelet nad kukaččím hnízdem

4. Forrest Gump

9. Se7en

11. Mechanický pomeranč

17. Blade Runner

 

Dobry vyber. Trochu jsem ho seskrtal, protoze jsem nevidel vse. A pridam taky par kousku

 

Stalker

Pink Floyd: The Wall

Zabriskie Point (mimochodem vyborny soundtrack od PF)

Cesta z mesta

Zapomenute svetlo

Lost Highway

Mullholand Drive

Animatrix

Vetrelec (v podstate cela serie)

 

Asi bych vymyslel vic, ale tyhle me ted napadly (je to takova smeska, vetsina je dost ponura).

 

A pak mam rad klasicke ceske pohadky jako (libi se mi na nich takova ponura nekycovita atmosfera):

Princ a Vecernice

Treti princ a kletba diamantovych skal

Devate srdce (to jsem videl strasne davno a marne shanim)

Panna a netvor

O Janu a jeho podivuhodnem priteli

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl jsem pouze Veřejný nepřítel č. 1 A po pravdě jsem tedy moc unešen nebyl. Začátek filmu úplná nuda.... děj taky nic moc. Kdyby tam nehrál v hlavní roli Vincent Cassel, tak by to byl "B" film. Na Veřejný nepřítel č. 1 - Epilog jsem raději už ani nešel. Úplně vyhozené peníze. Dle mého názoru to stějně časem vyjde v nějaké edici za 49,- Kč jako příloha nějakého bulvárního plátku.

A pro upřesnění, během projekce v kině odešla polovina sálu pryč. To snad mluví ze vše......

Ale každý má rád jiný druh filmu.....

Ten film byl natočený podle skutečné postavy Jacquese Mesrina, který se stal v šedesátých a sedmdesátých letech skutečným postrachem francouzského establishmentu. Podle ohlasů a komentářů byl prý Mesrinův život ve filmu vykreslen dosti věrně. Navíc film ve zkratce docela vystihl dobovou atmosféru a politické pozadí v Evropě. Sice jen v náznacích, ale bylo to tam. V tomhle směru je to asi film spíše pro "pamětníky," protože dneš už asi málokomu něco říkají Rudé brigády, únos Aldo Mora a vůbec celá atmosféra té doby. Ale všechno to byly reálné věci. Navíc, tenhle film pracuje s určitou filmovou zkratkou a počítá s určitou znalostí žánru. Takže chápu, že někomu, kdo vyrostl na běžné hollywoodské produkci tohle asi nic neříká. A jen na okraj - byla to zatím nejdražší francouzká produkce - takže jak říkáš, typické béčko... B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten film byl natočený podle skutečné postavy Jacquese Mesrina, který se stal v šedesátých a sedmdesátých letech skutečným postrachem francouzského establishmentu. Podle ohlasů a komentářů byl prý Mesrinův život ve filmu vykreslen dosti věrně. Navíc film ve zkratce docela vystihl dobovou atmosféru a politické pozadí v Evropě. Sice jen v náznacích, ale bylo to tam. V tomhle směru je to asi film spíše pro "pamětníky," protože dneš už asi málokomu něco říkají Rudé brigády, únos Aldo Mora a vůbec celá atmosféra té doby. Ale všechno to byly reálné věci. Navíc, tenhle film pracuje s určitou filmovou zkratkou a počítá s určitou znalostí žánru. Takže chápu, že někomu, kdo vyrostl na běžné hollywoodské produkci tohle asi nic neříká. A jen na okraj - byla to zatím nejdražší francouzká produkce - takže jak říkáš, typické béčko... B)

 

 

Je vidět, že se ti film opravdu líbil, ale já jsem z něj unešenej teda nebyl. Proto, zde vyjadřujeme své názory. Mimochodem viděl jsem spousty francouzských filmů, a to díky tomu, že polovina mé rodiny žije ve Francii. Ale bude tady asi hodně lidí, co vyrostla na běžné hollywoodské produkci, ale já mezi ně rozhodně nepatřím. :angel:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry vyber. Trochu jsem ho seskrtal, protoze jsem nevidel vse. A pridam taky par kousku

 

Stalker

Pink Floyd: The Wall

Zabriskie Point (mimochodem vyborny soundtrack od PF)

Cesta z mesta

Zapomenute svetlo

Lost Highway

Mullholand Drive

Animatrix

Vetrelec (v podstate cela serie)

...

 

A co další Tarkovského filmy? Znaš třeba Solaris? Ten řadím hned za (a nebo lépe - vedle) Stalkera. A kupodivu se mi líbil i americký remake Solarisu od Soderbergha - pojal to jinak, ale citlivě. Zabriskie Point - soundtrack - mám ještě na vinylu. Kdysi to byla moje nejvzácnější deska. Ale od Antonioniho mám radši jiné filmy. Zvětšeninu, Zatmění aj. Jinak až na tu Cestu z města je to všechno přesně moje krevní skupina... :smile_anim:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je vidět, že se ti film opravdu líbil, ale já jsem z něj unešenej teda nebyl. Proto, zde vyjadřujeme své názory. Mimochodem viděl jsem spousty francouzských filmů, a to díky tomu, že polovina mé rodiny žije ve Francii. Ale bude tady asi hodně lidí, co vyrostla na běžné hollywoodské produkci, ale já mezi ně rozhodně nepatřím. :angel:

No problem. Každému se líbí něco jiného. Jen s tím "béčkem" jsi trochu přestřelil. Zkus si najít nějaké nezávislé kritiky. Ve většině případů nejdou v hodnocení tohoto filmu pod 80%. Ne že bych si podle toho vytvářel názor. Většinou čtu kritiky až poté, co mě nějaký film zaujme. Ale něco to o tom filmu asi vypovídá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co další Tarkovského filmy? Zvětšeninu, Zatmění aj. Jinak až na tu Cestu z města je to všechno přesně moje krevní skupina... :smile_anim:

 

Ostatni jsem jeste nevidel, ale chystam se na Zdrcadlo. Zvetseninu jsem taky jeste nevidel, mam ji jen v originalnim zneni. Ale myslim, ze bych to mohl zkusit, nemel by byt problem tomu rozumet.

 

Jeste me napadly dva z evropske provenience. Kdysi jsem videl vyborny film "Stara puska" s J. Gabinem a taky muj oblibeny s Gabinem a Delonem "Dva muzi ve meste". Jak na zaver Delona setnou, je podle me "nejlepe" (to neni uplne idealni formulace) udelana filmova poprava. Zadne kaluze krve a naturalisticke zabery. Ale rychla jasna scena, ktera na me hluboce zapusobila a zustala mi v pameti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mesrine sa neda chapať ako film, ale ako osobnosť, ktora ovplyvnila moderne francuzske dejiny.

Doteraz sa veľa francuzov a takisto aj mladych hlasi k odkazu jeho života.

Film som sice ešte nevidel, ale v marci na to určite pojdem, jeden z mojich must-see filmov tohto roku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ostatni jsem jeste nevidel, ale chystam se na Zdrcadlo. Zvetseninu jsem taky jeste nevidel, mam ji jen v originalnim zneni. Ale myslim, ze bych to mohl zkusit, nemel by byt problem tomu rozumet.

 

Jeste me napadly dva z evropske provenience. Kdysi jsem videl vyborny film "Stara puska" s J. Gabinem a taky muj oblibeny s Gabinem a Delonem "Dva muzi ve meste". Jak na zaver Delona setnou, je podle me "nejlepe" (to neni uplne idealni formulace) udelana filmova poprava. Zadne kaluze krve a naturalisticke zabery. Ale rychla jasna scena, ktera na me hluboce zapusobila a zustala mi v pameti.

Zrcadlo je Tarkovského asi neosobnější film. Myslím, že se dá řadit do trilogie jeho nejlepších. Pro lepší porozumnění doporučuji si přečíst něco o jeho životě. Zvětšenina v originále je v pohodě. Moc se tam totiž nemluví. Je to vyloženě "fotografický," film.

 

Stará puška a Dva muži... - to je absolutní klasika. S tou popravou máš pravdu. Je to hodně mrazivé...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No problem. Každému se líbí něco jiného. Jen s tím "béčkem" jsi trochu přestřelil. Zkus si najít nějaké nezávislé kritiky. Ve většině případů nejdou v hodnocení tohoto filmu pod 80%. Ne že bych si podle toho vytvářel názor. Většinou čtu kritiky až poté, co mě nějaký film zaujme. Ale něco to o tom filmu asi vypovídá.

 

 

Také čtu kritiky, až poté co mě konkrétní film zaujme. Ale tento film nepůjde v hodnocení pod 80%, jen díky hereckému výkonu Vinceta Cassela. Ale poslední dobou se na nás z celého světa hrnou filmy přímo pod tlakem. Co týden, tak aspoň 5 filmových premiér. :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mesrine sa neda chapať ako film, ale ako osobnosť, ktora ovplyvnila moderne francuzske dejiny.

Doteraz sa veľa francuzov a takisto aj mladych hlasi k odkazu jeho života.

...

Přesně tak. Věřím, že nebudeš zklamaný. Kdo je trochu vnímavý, tak si v tom filmu najde spoustu věcí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také čtu kritiky, až poté co mě konkrétní film zaujme. Ale tento film nepůjde v hodnocení pod 80%, jen díky hereckému výkonu Vinceta Cassela. Ale poslední dobou se na nás z celého světa hrnou filmy přímo pod tlakem. Co týden, tak aspoň 5 filmových premiér. :whistling:

Že ten film stojí na výkonu Vincenta Cassela je bez debat. Ale i jinak je to v mnoha směrech nadprůměrný snímek. Zvláště ve srovnání se současnou francouzskou produkcí, která v poslední době nebyla nic moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...