Přejít na obsah

Tip na dobrý film / seriál


Doporučené příspěvky

Návštěvník Tada

Filmy jo? Slyšte tedy labužníkův výběr.

 

Gumball Rally (Tajný závod) - perfektní auta a dobrá legrace

 

Únos aut (Car napping) - pěkná auta a docela pěkné exteriéry, s českým dabingem o 200% lepší než originál v němčině

 

Kurýr - Jason Statham s Panerai na ruce, co víc dodat?

 

Svéráz národního lovu a Svérázný rybolov - totální srdcovka, pokud máte problém z pochopením jednoho nebo druhého filmu dooporučuji opatřit si několik lahví vodky, pustit film a pokusit se držet tempo v pití alespoň prvních 30minut :) Pak pochopíte...

 

Stalker - hypnotický zážitek, sice tomu nerozumíte, ale oči od toho celé 3 hodiny neodtrhnete

 

Faunův labyrint - asi nejlepší film co jsem za hodně dlouhou dobu viděl, perfektní interiéry, exteriéry a hercké výkony. Kapitán Vidal zkrátka nemá obdoby...

 

 

Uf... Ještě bych si na něco vzpomněl, ale už mě bolí ruce... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že ten film stojí na výkonu Vincenta Cassela je bez debat. Ale i jinak je to v mnoha směrech nadprůměrný snímek. Zvláště ve srovnání se současnou francouzskou produkcí, která v poslední době nebyla nic moc.

 

Na francouzskou filmovou produkci je to vrchol. Ale plno dnešních lidí (mladá populace) je spíše pro Hollywoodskou filmovou tvorbu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Filmy nejsou řazeny podle oblíbenosti.

 

Bank Job

Collateral

Heat

Blue Electra Glide

Duel, asi můj nejoblíbenější (Steven Spielberg)

Saving Private Ryan

Black Hawk Down

Deer Hunter

 

a další a další

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
Já viděl Starou pušku s Philippem Noiretem ?

Do Romy Schneider jsem byl zamilovaný a nejen kvůli tomuto filmu, skvělá byla její dekadentní šlechtična v Boccaccio 70 nebo ve Smrti v přímém přenosu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teprve nedávno jsem viděl film Kult hákového kříže (1998), zanechalo to na mě dojem, těm co to neviděli můžu doporučit.

 

Veřejný nepřítel č.1 jsem taky shlédnul a můžu říct, že mám v plánu zajít i na Epilog. Člověk musí mít při koukání na tenhle film od začátku na paměti, že se jedná o popis skutečných událostí. Žádný nalinkovaný příběh s happyendem vás zde nečeká, jen zkratkovité vyobrazení části života jednoho padoucha. Jenže v případě Mesrinova životopisu to filmařům stačí i na dva celovečeráky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me spis vadi, ze z Mesrina delaj buh vi jak romantickyho hrdinu. byl to lupis, vrah. tecka.

Tak to jsi ten film asi neviděl... Já mám tedy o romantických hrdinech trochu jiné představy, než jak byl Mesrine prezentován v tomhle filmu. Ve filmu naopak velmi dobře vystihli jeho rozporuplnost, sebestřednost, brutalitu ale také neuvěřitelnou odvahu a drzost, se kterou se stavěl proti všem a všemu. Asi takový musel přibližně být i ve skutečnosti, když dělal to, co dělal a dělal to tak dlouho... Romantického hrdinu z něj udělaly především média, a to už za jeho života. A to je ve filmu také dobře vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsi ten film asi neviděl... Já mám tedy o romantických hrdinech trochu jiné představy, než jak byl Mesrine prezentován v tomhle filmu. Ve filmu naopak velmi dobře vystihli jeho rozporuplnost, sebestřednost, brutalitu ale také neuvěřitelnou odvahu a drzost, se kterou se stavěl proti všem a všemu. Asi takový musel přibližně být i ve skutečnosti, když dělal to, co dělal a dělal to tak dlouho... Romantického hrdinu z něj udělaly především média, a to už za jeho života. A to je ve filmu také dobře vidět.

no o tom mluvim. ne o filmu. ve francii je porad dost lidi co ho maji za "hrdinu". uprime, moc tyhle filmy nemuisim. ted je film o Che, kde to je taky upraveny. tak jeste chybi Stalin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no o tom mluvim. ne o filmu. ve francii je porad dost lidi co ho maji za "hrdinu". uprime, moc tyhle filmy nemuisim. ted je film o Che, kde to je taky upraveny. tak jeste chybi Stalin.

 

Absolutne souhlasim. Mesrina bych jeste prezil, ale glorifikace masoveho vraha mi prijde uchylna. Blbce co ho nosi na tricku bych fackoval, ale jako clovek mirny doufam, ze to za me nekdy potom udela hanba ...

 

EdiT: a doporucuji filmy od takeshi kitana, ktere asi pred pul rokem vysly na dvd ...

Upraveno uživatelem utrejch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no o tom mluvim. ne o filmu. ve francii je porad dost lidi co ho maji za "hrdinu". uprime, moc tyhle filmy nemuisim. ted je film o Che, kde to je taky upraveny. tak jeste chybi Stalin.

A proč by se neměly točit filmy o lidech, kteří nějak ovlivnili svoji dobu, byť to byli třeba gauneři? Alespoň se divák dozví něco o nich a jejich době a může si udělat nějaký obrázek. "Problém" jakéhokoliv hraného filmu je samozřejmě v tom, že je to film, umělecké dílo, které má i jiní ambice než jen na 100% kopírovat realitu. Ale i když je realita ve filmu posunutá, tak to inteligentního člověka třeba aspoň nakopne k tomu, aby se začal o danou věc víc zajímat a aby se dozvěděl ta pravá fakta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...