Přejít na obsah

Nove modely Seiko 2014-18


People

Doporučené příspěvky

Mě naživo asi nejvíc překvapilo množství odleskové duhy z tlustých rámečků indexů, čekal jsem spíš něco jako 012. Nekritizuju, jen konstatuju. Jestli je tam té duhy pak až moc, nebo je to naopak plus, to si holt musí rozhodnout každý samostatně.

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych taky něco napsal ale je to těžké se vymotat z toho, mám - chválím, nemám kritizuju.

Tak jen přidám kritiku.

- diashield, ne jeho barva nebo jiný lesk pouzdra ale to že chytá šrámy stejně jako cokoliv jiného jen od jiné intezity. Pouzdro tak nechytá takovou tu matnou patinu. Ale vypadá jako když staré hodinky přetáhneš cape codem. Vidím to na 012kách.

- Vroubkování lunety, povrch mezi těma vroubkama je jakoby to bylo vybroušené pilníkem. Na tom výherním videou se tomu pěkně vyhli.

No a těch +10s/den co mi dělal 8L35 než mi je teď poladili sem asi naivně nečekal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by zajímalo, jestli v Seiku někdo ty diskusní fóra čte a nebo jsou jim fanoušci ukradený...

Třeba ty reedice mi přijde právě jako takový vyslyšení tužeb, ale je fakt, že jak chrlí jednu za druhou, tak si říkám, jestli ta motivace nebyla i tady prostě vydělat a náhodou se to sešlo (i když samozřejmě kdo by to mohl Seiku zazlívat, že jako firma chce zisk :) )

 

Jinak za mě jsou ty reedice dobrý. Na SLA025 nemám ruku, ale hezký jsou a SLA017 taky. Akorát škoda, že to střílí tak rychle za sebou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne na tych hodinkach okrem ceny nevadi vobec nic, podla mna vyzeraju super. Len som tak nejak porozmyslal, ze ich aj tak nosit nebudem, tak naco ich budem kupovat. Na denne nosenie u mna nie su - nemaju tah ani garantovanu "COSC" presnost - a sviatocnych kuskov mam celkom dost. Do pol roka by som ich pustil do sveta - tak ako vacsinu toho, co som doteraz mal. S tym co mam som spokojny, skor sa to snazim dlhodobo udrziavat na pocte 3-4 kusy plus nejake digose/quartzky, co sa daju nosit, ked idem do kamenolomu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výraz replika mám ve slovníku společně s výrazy fejk a padělek a na ruku bych je nedal. Myslím že je to už zbytečně extrémní.

To by tam vlastně mohla být i komplet historická kolekce 2000 a vlastně všechny LE. 

Ale chápu tě, vlastně ale taky jen do okamžiku než když ti uvidím na ruce nějaké ty vybarvené Doxy :)

Já pojmem replika vůbec nemyslel nic zlýho. Pro mě je replika zkrátka remake, padělek je fejk. Současně nemám nic proti hodinkám samotným, líbily se mi a stále se mi líbí. Jen to velký počáteční nadšení zkrátka opadlo a  cenu jsem nakonec nebyl ochoten akceptovat. Jinak nemám ani nic proti remakům (teda pokud je nesekáš jako Baťa cvičky), dělá je koneckonců každej, zmíněná Doxa už ani nic jinýho neumí  :D  ale že bych jim za to rozdával ceny se říct nedá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena je samozřejmě jediný důvod, proč se tu tohle řeší. Levný hodinky to určitě nejsou, nicméně jakmile se vědělo, že tam bude hi-beat, tak snad všichni tušili, že to bude +- taková kategorie. Takže to překvápko nebylo. A jak psal kamilb, lepší to nebude. A to si myslím, že Seiko dlouhá léta nezdražovalo vůbec, nebo jen málo. Negativní efekt je, že některé věci teď šly nahoru skokově, jako třeba tyhle limitky. Ale to je realita. Je to reedice po 50 letech, to je za mě v pohodě.

 

U mě to bylo jasný, že do nich půjdu. sbdx001/017 jsou skvělý hodinky, ale postupem času jsem nabyl dojmu, že kdybych je pořídil natrvalo, tak by to bylo spíš z povinnosti Seikaře. sbdx012 jsem jednou už skoro kupoval, ale pak jsem cuknul. GS SD divery z titanu žeru, ale vím, že by to nebyla konečná. Takže sla025 splnily přesně to, co jsem chtěl. Cenu jsem akceptoval, jednak mi prostě přijde vzhledem k výše uvedenému adekvátní (=nečekal jsem, že to bude lepší), a druhak tyhle hodinky, pokud se nic nepodělá, nehodlám prodávat. Společně s sla017 mám parádní kombo a jsem hodinkově spokojený, jako už jsem dlouho nebyl. 

 

Absence tahu mi nevadí, ty hodinky vypadají na gumě tak dobře, že bych na nich tah a la staré MM stejně moc nenosil. 

 

Navíc je to z mého pohledu, a v tom myslím nejsem zdaleka sám, opravdu velmi citlivě provedená reedice. Vždycky jsme tu brblali, že Seiko novou verzi starého modelu nějak zmrvilo. Tohle se povedlo a já z toho mám radost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojto, cenou jsem myslel jako tu medaily, co dostaly za sportvoní počin roku. Cenovku jsem nehodnotil...nesmíš tady to Seiko bránit za každou cenu. Veskrze my všichni tu značku máme rádi, ale zase kritika někdy musí být a je poslední dobou i na místě

Upraveno uživatelem sashator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojto, cenou jsem myslel jako tu medaily, co dostaly za sportvoní počin roku. Cenovku jsem nehodnotil...nesmíš tady to Seiko bránit za každou cenu. Veskrze my všichni tu značku máme rádi, ale zase kritika někdy musí být a je poslední dobou i na místě

Já vím, co jsi myslel. Na tebe reakce nesměřovala.

Cenovku jsem zmínil, protože to je opravdu nejčastější téma u těchto hodinek. Tak to prostě je, nelamentuji nad tím.

Co se týče kritiky, tak značku opravdu nebráním za každou cenu. Jen tu kritiku posílám dál do Seika, takže pak nemám potřebu ventilovat to ještě tady na fóru, na kterém navíc celkově přispívám výrazně méně než dříve.

Upraveno uživatelem Chumpus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, co jsi myslel. Na tebe reakce nesměřovala.

Cenovku jsem zmínil, protože to je opravdu nejčastější téma u těchto hodinek. Tak to prostě je, nelamentuji nad tím.

Co se týče kritiky, tak značku opravdu nebráním za každou cenu. Jen tu kritiku posílám dál do Seika, takže pak nemám potřebu ventilovat to ještě tady na fóru, na kterém navíc celkově přispívám výrazně méně než dříve.

A reagují na tu kritiku nějak? Nebo to se ty nikdy nedozvíš?

S tou cenovkou je to holt už tak, myslím, že si vzhledem ke konkurenci tu cenu zasloužej. Já jsem ale přizdisr*č a za "obyč" Seika to už nedám. A na dennodenní nošení mi SBDX001 vyhovovujou stejně víc. Mám občas choutky koupit 003, ale to je prakticky nemožný a nebo bych za ně dal skoro to samý jako za 025

Upraveno uživatelem sashator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám občas choutky koupit 003, ale to je prakticky nemožný a nebo bych za ně dal skoro to samý jako za 025

No a to je opravdu bizzar že oproti 012tkám je rozdíl fakt jen dva řádky textu na cifru jinak. Přitom to jsou bez tahu a s obyč stř. lunetou.

Jsou dobré, moc.

Upraveno uživatelem kamilb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...