Přejít na obsah

Fotka

Nove modely Seiko 2014-18

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5270 odpovědí na toto téma

#5261 sashator

sashator

Nikdy neříkej nikdy

• Member_50
  • 4 133 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 10.listopad.2018 - 19:08

Výraz replika mám ve slovníku společně s výrazy fejk a padělek a na ruku bych je nedal. Myslím že je to už zbytečně extrémní.

To by tam vlastně mohla být i komplet historická kolekce 2000 a vlastně všechny LE. 

Ale chápu tě, vlastně ale taky jen do okamžiku než když ti uvidím na ruce nějaké ty vybarvené Doxy :)

Já pojmem replika vůbec nemyslel nic zlýho. Pro mě je replika zkrátka remake, padělek je fejk. Současně nemám nic proti hodinkám samotným, líbily se mi a stále se mi líbí. Jen to velký počáteční nadšení zkrátka opadlo a  cenu jsem nakonec nebyl ochoten akceptovat. Jinak nemám ani nic proti remakům (teda pokud je nesekáš jako Baťa cvičky), dělá je koneckonců každej, zmíněná Doxa už ani nic jinýho neumí  :D  ale že bych jim za to rozdával ceny se říct nedá

#5262 kamilb

kamilb

Začátečník

• Member_50
  • 2 153 příspěvků(y)
  • Bydlí:Napajedla
  • Fanoušek značky:beznaděj...

Publikováno 10.listopad.2018 - 19:14

A já už zase začínal vidět rudě že mi někdo rozšlapal bábovičky. :)

kalná sedlina lidského bahna...       

#5263 sashator

sashator

Nikdy neříkej nikdy

• Member_50
  • 4 133 příspěvků(y)

Publikováno 10.listopad.2018 - 19:32

Ja ti do nich zatim jen trochu stouchnul, abys tu nemachroval s tou cenou

#5264 Chumpus

Chumpus

It's a fucking Seiko

• Member_50
  • 5 513 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha

Publikováno 10.listopad.2018 - 19:36

Cena je samozřejmě jediný důvod, proč se tu tohle řeší. Levný hodinky to určitě nejsou, nicméně jakmile se vědělo, že tam bude hi-beat, tak snad všichni tušili, že to bude +- taková kategorie. Takže to překvápko nebylo. A jak psal kamilb, lepší to nebude. A to si myslím, že Seiko dlouhá léta nezdražovalo vůbec, nebo jen málo. Negativní efekt je, že některé věci teď šly nahoru skokově, jako třeba tyhle limitky. Ale to je realita. Je to reedice po 50 letech, to je za mě v pohodě.

U mě to bylo jasný, že do nich půjdu. sbdx001/017 jsou skvělý hodinky, ale postupem času jsem nabyl dojmu, že kdybych je pořídil natrvalo, tak by to bylo spíš z povinnosti Seikaře. sbdx012 jsem jednou už skoro kupoval, ale pak jsem cuknul. GS SD divery z titanu žeru, ale vím, že by to nebyla konečná. Takže sla025 splnily přesně to, co jsem chtěl. Cenu jsem akceptoval, jednak mi prostě přijde vzhledem k výše uvedenému adekvátní (=nečekal jsem, že to bude lepší), a druhak tyhle hodinky, pokud se nic nepodělá, nehodlám prodávat. Společně s sla017 mám parádní kombo a jsem hodinkově spokojený, jako už jsem dlouho nebyl. 

Absence tahu mi nevadí, ty hodinky vypadají na gumě tak dobře, že bych na nich tah a la staré MM stejně moc nenosil. 

Navíc je to z mého pohledu, a v tom myslím nejsem zdaleka sám, opravdu velmi citlivě provedená reedice. Vždycky jsme tu brblali, že Seiko novou verzi starého modelu nějak zmrvilo. Tohle se povedlo a já z toho mám radost.

Seiko discontinues better pieces than most manufacturers sell.

>>>Výprodej<<<

#5265 azeppelin

azeppelin

SOMNAMBUL

• Member_50
  • 2 514 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Žena
  • Bydlí:*pseudologia phantastica
  • Fanoušek značky:IMMORTALITY

Publikováno 10.listopad.2018 - 20:22

Jsou tak dobrý, že jsou spíš do vitríny.
By te roztrhl, jak kure z Tesca.

#5266 sashator

sashator

Nikdy neříkej nikdy

• Member_50
  • 4 133 příspěvků(y)

Publikováno 10.listopad.2018 - 20:29

Vojto, cenou jsem myslel jako tu medaily, co dostaly za sportvoní počin roku. Cenovku jsem nehodnotil...nesmíš tady to Seiko bránit za každou cenu. Veskrze my všichni tu značku máme rádi, ale zase kritika někdy musí být a je poslední dobou i na místě

Tento příspěvek byl upraven od sashator: 10.listopad.2018 - 20:30

#5267 sashator

sashator

Nikdy neříkej nikdy

• Member_50
  • 4 133 příspěvků(y)

Publikováno 10.listopad.2018 - 20:41

Za hrubku se omlouvám, to je tak, když to po sobě člověk nečte :D

#5268 Chumpus

Chumpus

It's a fucking Seiko

• Member_50
  • 5 513 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 10.listopad.2018 - 20:57

Vojto, cenou jsem myslel jako tu medaily, co dostaly za sportvoní počin roku. Cenovku jsem nehodnotil...nesmíš tady to Seiko bránit za každou cenu. Veskrze my všichni tu značku máme rádi, ale zase kritika někdy musí být a je poslední dobou i na místě

Já vím, co jsi myslel. Na tebe reakce nesměřovala.

Cenovku jsem zmínil, protože to je opravdu nejčastější téma u těchto hodinek. Tak to prostě je, nelamentuji nad tím.

Co se týče kritiky, tak značku opravdu nebráním za každou cenu. Jen tu kritiku posílám dál do Seika, takže pak nemám potřebu ventilovat to ještě tady na fóru, na kterém navíc celkově přispívám výrazně méně než dříve.

Tento příspěvek byl upraven od Chumpus: 10.listopad.2018 - 20:58

Seiko discontinues better pieces than most manufacturers sell.

>>>Výprodej<<<

#5269 sashator

sashator

Nikdy neříkej nikdy

• Member_50
  • 4 133 příspěvků(y)

Publikováno 10.listopad.2018 - 21:29

Já vím, co jsi myslel. Na tebe reakce nesměřovala.

Cenovku jsem zmínil, protože to je opravdu nejčastější téma u těchto hodinek. Tak to prostě je, nelamentuji nad tím.

Co se týče kritiky, tak značku opravdu nebráním za každou cenu. Jen tu kritiku posílám dál do Seika, takže pak nemám potřebu ventilovat to ještě tady na fóru, na kterém navíc celkově přispívám výrazně méně než dříve.

A reagují na tu kritiku nějak? Nebo to se ty nikdy nedozvíš?

S tou cenovkou je to holt už tak, myslím, že si vzhledem ke konkurenci tu cenu zasloužej. Já jsem ale přizdisr*č a za "obyč" Seika to už nedám. A na dennodenní nošení mi SBDX001 vyhovovujou stejně víc. Mám občas choutky koupit 003, ale to je prakticky nemožný a nebo bych za ně dal skoro to samý jako za 025

Tento příspěvek byl upraven od sashator: 10.listopad.2018 - 21:29

#5270 kamilb

kamilb

Začátečník

• Member_50
  • 2 153 příspěvků(y)
  • Bydlí:Napajedla
  • Fanoušek značky:beznaděj...

Publikováno 10.listopad.2018 - 23:09

Mám občas choutky koupit 003, ale to je prakticky nemožný a nebo bych za ně dal skoro to samý jako za 025

No a to je opravdu bizzar že oproti 012tkám je rozdíl fakt jen dva řádky textu na cifru jinak. Přitom to jsou bez tahu a s obyč stř. lunetou.

Jsou dobré, moc.

Tento příspěvek byl upraven od kamilb: 10.listopad.2018 - 23:10

kalná sedlina lidského bahna...       

#5271 p3k

p3k

Megazávislák

• Member_50
  • 1 965 příspěvků(y)
  • Bydlí:rovně a pak doprava

Publikováno 11.listopad.2018 - 17:02

Dobré jsou oboje, protože tehdy se na cifr ještě netisklo to šílené X

Grand Seiko SBGA001 Spring Drive, Seiko Prospex SBDB001 Marine Master Professional 600m Spring Drive, Fortis B42 Flieger Chronograph, Casio Protrek PRG-600Y-1ER a pár primek

Moje hodnocení: Tady