Přejít na obsah

Nove modely Seiko 2014-18


People

Doporučené příspěvky

SPB149 nebo taky SBDC107

tady nějaké pokecání

https://monochrome-watches.com/seiko-prospex-diver-automatic-200m-spb149-modern-62mas-reissue-1965-specs-price/

 

vím že to tu už proběhlo, ale mě potěšilo ,že tam bude upgrade strojek se 70 hodinovou rezervou :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak myslim ze momentalna situacia bude (nielen) pre Seiko facka rukavicou. Takou tou s tymi kamienkami co nosil ten marvelovsky arcizloduch s poruchou rastoveho hormonu a gulami na brade.

Bude to taka facka, ze hned ako to skonci, tak urobia dalsich 30 limitiek a specialitiek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pod to bych se podepsal, ale je třeba říct, že Seiko takovýhle bylo vlastně vždycky... jen my si pamatujeme povedené modely.

 

Chtěl jsem napsat, a pak jsem si vzpomněl na 35 druhů Želv a devalvaci reedic za 100 tisíc+, když vychází po cca roce znovu a znovu. Takže to nakonec asi v současnosti trochu jiný je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave preto su stare Seika (GS, Prospexy) z cias JDM stale zaujimave hodinky. Nie je ich prehnane vela modelov, nesnazili sa vyhoviet celemu svetu a nevyrabali ich na vagony.

 

Docela by mě zajímalo, co to udělá s cenama starých modelů, jestli budou pořád žádané, protože je jich málo a jsou povedené, nebo Seiko těma novýma jebkama definitivně zabije značku a pošle jí někam na úroveň Tissotu nebo Maurice Lacroix, který mají taky rozpětí od nějakých 5 do 100 tisíc korun + ale ve výsledku je to prostě takový nijaký, takže i s vintážkami to nakonec bude bledé...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cenový rozpětí je super. Skalní fanoušek si může nakoupit hromadu levnějších a našetřit na ten svůj grál a být stále věrný značce. Celkově jejich produkci ani nesleduju, to už snad ani nejde. Občas mrknu ke svému oblíbenému prodejci a nestačím se divit, kolik nového od Seika tam je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Amen.

Chápu, že někoho nasere, když si koupí limitku za kilo (dvě) a pak Seiko za rok vyleze s něčím téměř stejným za půlku, ačkoli to má třeba horší kalibr. Ale tohle není politika posledních pěti, deseti let, takhle ta firma funguje prakticky neustále, jenom to na takhle malým a mladým fóru vnímá pár fanoušků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Amen.

Chápu, že někoho nasere, když si koupí limitku za kilo (dvě) a pak Seiko za rok vyleze s něčím téměř stejným za půlku, ačkoli to má třeba horší kalibr. Ale tohle není politika posledních pěti, deseti let, takhle ta firma funguje prakticky neustále, jenom to na takhle malým a mladým fóru vnímá pár fanoušků.

 

Hele to asi jo, nicméně jak jsem psal výš, přišlo mi, že nikdy ty modely tolik nedojili jako teď, prostě se vymyslel další model a ne jeden v milionu barev, to nemá hlavu-patu. Ale tak snad aspoň ty vintage kousky budou oblíbený pořád :))

 

A teda abych jenom nenadával, tak ty SPB187 jsou za mě mnohem povedenější než původní mm200. Pro nás s úzkou rukou to asi nebude, ale pokud tam bude 70h rezerva chodu a třeba i ta bájná keramická luneta, tak je to závan časů kdy v téhle cenové relaci byly SBDX001 a tady by mě ta cena 1.200 dolarů asi nijak neurážela :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...