Přejít na obsah

Vodotesnost Polar a Suunto


Sherwood

Doporučené příspěvky

Zdravim, ako je to s vodotesnostou Polaru  a Suunta (outdoor modely & pulzmetre)? Pri obidvoch som nasiel 30m, ale cital som, ze pri Suunte sa clovek moze do tych 30 aj realne ponarat. Neviete ako je to s Polarom? Lebo podla tabulky je to na max. povrchove plavanie a ja by som sa s tym chcel aj potapat - tak rekreacne, do tych 5m max.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, co se týče polaru, doma je zkušenost s několika modely akorát na plavání.

Nejlépe je asi zeptat se někoho, kdo polar servisuje: http://www.servis-polar.cz/servis-polar/kontakt

 

(prosím postnout závěr/výsledek)

 

Poslal som tam mail, cakam odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Suunto Advizor a i po několikeré výměně baterie (doma, bez zkoušek a bez výměny těsnění), jsem s nima v moři šnorchloval. Voda do nich nenatekla. V papírech psali, že s pásem můžu normálně plavat, ale to jsem nezkoušel. Papíry už nenajdu, abych se podíval na detaily. Na jejich stránkách ale snad něco bude...

 

P.S. ovšem já jsem v tomhle extrémista...do sprchy lezu i s koženým řemenem a moje hodinky po měsíci běžného domácího žvýkání nesou krásnou letitou patinu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U plastových Suunto těch 30 metrů udává skutečnou hloubku kterou reálně přežijí, žádné prodavačské hlody o deštíku a opatrném mytí v umyvadle. Aby taky ne, když třeba Core s tlačítky mačkatelnými i pod vodou mají i hloubkoměr (vyzkoušeno - kdesi tu koluje i něčí video v 10 metrech)...

Ostatně i ta švýcarská "norma" už snad pár let znamená, že při deklaraci WRxx musí nové i řádně přetěsněné hodinky vydržet statický tlak oněch xx metrů (netýká se starších hodinek a kousků kde není jistota pravidelného servisu a přetěsnění).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto mi prislo z opravy Polarov:

 

Dobrý den,

s hodinkami Polar je možné jen plavání, nikoli potápění.

 

Ke značení těsnosti uvádím, že je nutné rozlišovat, zda-li je u číselné hodnoty napsáno velké písmeno "M" nebo malé písmeno "m".

 

V případech, které Polar nepoužívá a je napsáno "m", jde o hodnotu hloubky ponoru - například: 3m.

 

Polar používá značení "M", kde jsou obecně platné tyto hodnoty:

 

Watrer Resistatn - pouze odolné proti stříkající vodě a dešti

30/50M - je možné s nimi plavat, nikoli skákat do vody nebo se s nimi potápět.

100M - lze se potápět se šnorchlem

200M - určené pro potápění

 

 

--------------------------------

Autorizovaný servis POLAR

Pavel Šácha

www.servis-polar.cz

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...