Přejít na obsah

Hybris Mechanica 11


sery.vlk

Doporučené příspěvky

Pár technických detailů:

 

- průměr pouzdra 41 mm, tloušťka 7,9 mm

- strojek o průměru 33,3 mm, tloušťka 4,8 mm, 471 součástek, tiká na 21,600 půlkmitů/min, automatický nátah, rezerva 45 hod.

- bicí struna je připevněna ke krystalu, který slouží jako ozvučnice

- periferní závaží automatického nátahu vidíme průhledy v číselníku (lze předpokládat, že kromě oživení číselníku to může souviset s laděním zvukových kvalit pouzdra) (klasický rotor by se tam asi nevešel .-)

- tourbillon má být "flying" (tj. shora otevřená konstrukce), na obrázcích z renderu to moc zřetelné není

- bicí mechanismus u odbíjení v první čtvrthodině nedělá obvyklou pauzu na chybějící čtvrthodinové bití, používá trobuchetová kladívka (http://www.jaeger-lecoultre.com/DK/en/content/the-trebuchet-hammers)

- jedná se o limitovanou edici 75 ks, pouze v bílém zlatě (údajně vzhledem k nejlepším akustickým vlastnostem pouzdra z tohoto materiálu).

 

Osobně by se mi asi líbily více bez toho turba, větší jednoduchost by jim určitě slušela. - Jsem zvědavý, až to uveřejní na svých stránkách i se zvukem bití. Asi se jim zase podařilo něco technicky nemožného...

 

Pro srovnání, dosud uváděná nejtenčí minutová repetice pochází ze stáje VC: cal. VC 1731 má tloušťku 3,90 mm; zapouzdřen má 41 mm a tloušťku 8,09 mm - a je to na ruční nátah.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

No, dobry - kdyz to vydrzis mesic nebo dva, tak to pomalu pomaloucku prestanu povazovat za trapnou truc akci.

přesně tak. Cením si Ohm-Azteca za plynulé navázání na Snížkovo aktivitu, pokud takto, tak za mně dobrý!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...