Přejít na obsah

Magnetické turnikety vs. mechanické hodinky


Doporučené příspěvky

Netušíte někdo, jestli dokážou turnikety na skipas zmagnetizovat mechanický hodinky? Po návratu z Alp mi začaly automaty dost blbnout s odchylkou. Skipas jsem měl v kapse na rukávu hned vedle hodinek, takže jsem i hodinky (pod bundou) přikládal přímo k němu. :/

 

Nebo myslíte, že jsem s nima spíš někde drcnul?

 

Každopádně na ruce dělají půl minuty do plusu a když je sundám, tak po dni nečinnosti se dostanou klidně na minutu. Dost mě to trápí.

 

Strojek Seiko 6R15

 

Díky moc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej k nim kompas a jestli se střelka stáčí k hodinkám...tak jo.

Ale osobně jsem Omegy vystavoval 15 krát denně čtečce po dobu tří měsíců a nic.

 

Se spožděním jsem ti našel vlákno ohledně magnetického pole i s návodem,jak na to,jen pro silné povahy :-)

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/615-hodinky-a-magnet/

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak tohle vlákno jsem si shodou okolností dneska taky pročítal.

Zajímalo by mě, zda můžou mít vliv na chod mechanického strojku pouzdra na mobily?

Myslím tím například taková ta pouzdra za opasek, která mají flip s magnetem.

Velice často se mi stává, že pouzdro položím na stůl a je dost blízko hodinkám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oukej, díky všem moc za postřehy. Takže asi to nemá nic společnýho s turniketama, ale prostě se stalo něco, nevim co. V tom případě druhá otázka zní, jestli Altro řeší taky záruku z Japonska, když byly hodinky kupovaný přímo tam?

Nebo mám peška a mám skočit za hodinářem, ať to dá dohromady, a modlit se, jestli není vevnitř nějakej větší problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro českej trh nejsou, jsou pro japonskej, kde jsou taky osobně kupovaný. Karta je vyplněná, ale budu se muset mrknout, jestli tam je int. warranty. Doma na to mrknu a zkusim jim napsat. :/

 

Taky mě to mrzí, ba dokonce sere. Jsou to první hodinky, co mi takhle začaly blbnout. Sto let starý primky nepočítám. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

emef: Prečo si ich nenecháš odmagnetizovať? Buď Ti to urobia v každom hodinárstve, v niektorom viac, v niektorom menej ochotne. Druhá možnosť je, že Ti to kľudne urobím sám, z Ebay-u som si objednal odmagnetizovávač za 10 USD aj s poštovným a v spojení s "magnetometrom" na tablete si takto regulujem nadmerné odchýlky presnosti svojich hodiniek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě se střelka stočí k čemukoliv magnetickýmu, ne zmagnetizovanýmu.

A když něco zmagnetizuju,nechová se to pak samo jako magnet?Zmagnetuju šroubovák a drží šroubky.Určitě bude záležet na materiálu a jeho schopnosti si magnetismus udržet,v případě hodinek bude pole velmi slabé,i tak by to mělo fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...