Přejít na obsah

??????????? 6.15 ? stolnídigitálky s VFD displejem


yaro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 97
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Máte pravdu, mě osobně překvapuje co bylo vyrobeno typů, variant, barev a různých odlišností jak velikostí písma, různých plošných spojů apod. Ono to je také tím, že se tyto hodiny a budíky apod. vyráběly v různých fabrikách a když se podíváte zezadu tak tam jsou různé značky výrobců. Já jsem teď začal znovu dávat svoji sbírku do pořádku, a jak budíky rozděluji podle druhů tak tam nacházím takové odlišnosti až mě z toho jde někdy hlava kolem.

Upřímně mě překvapuje, jak široký sortiment těchto hodiny se vyráběl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na fotce jsem vyfotil zadní stěny z budíků Elektronika 4.13 a ty se liší tím, že vlevo od pojistky je jiný počet mřížek. Na jedné jsou tři mezery, na druhé čtyři a na té třetí je pět mezer. Přitom je to od stejného výrobce ale vyrobeno po dvou letech. Každé sbírání čehokoliv má určité varianty ale nikdy by mě nenapadlo, že to může být i těchto hodin, budíků, hodinek apod.post-36103-0-12840900-1445882511_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Hodiny se nám moc přehřívají, musíme vyrobit o jednu větrací mřížku víc." A za dva roky znovu.

A nebo jestli je časový sled mřížek obráceně, tak to bylo: "Hodiny nám na Sibiři zamrzají, musíme ubrat větrací otvor."

Jen mě udivuje, že za socializmu někdo vyrobil tolik forem pro vstřikování plastů pro jeden výrobek. To nebývalo zvykem. Většinou se vystačilo třeba na 10 let s jedním vzhledem výrobku.

Upraveno uživatelem Hantronix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to právě naopak jak píšete jako druhou možnost. Bavil jsem se s nástrojařem který podobné formy vyráběl a asi to bude nekvalitním materiálem forem. Potom při používání se formy opotřebovávají a je potřeba je opravit. A tak asi se zmenšoval počet mřížek podle opotřebení v závislosti na čase používání forem. I ty nápisy které jsou na štítcích označení budíku byli vyměnitelné a tak potom tam jsou různé typy písma, velikost, jiné popisky apod. Pokud budu mít jen jeden a nebo dva kusy od jednoho typu budíku tak tam rozdíly třeba nenajdu. A když můžu porovnat třeba deset kusů od jednoho typu tak tam najdu třeba tyto rozdílné mřížky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Díky hodinám, které jsem si právě pořídil, jsem objevil toto zapadlé vlákno. Dovolte, abych se mezi vás přidal se svými Elektronika 4. Více fotek mám tady.

 

attachicon.gifIMG_20180215_114719.png

Moc hezké. Ten vůz napravo je Lada 2105 (Nova)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je to VAZ 2105 neboli Lada 1300. Toto je starý ruský model, dají se otevřít všechny dveře, kufr a kapota. Měl jsem k němu i krásnou originální krabičku, bohužel jsem ji měl neuváženě schovanou na půdě v krabici od bot, společně s dalšími krabičkami od modelů. No a když jsme nebyli doma, tchýně pojala nápad vyklidit půdu a první, co se vyvezlo, byla ta hromada krabic...

Otec má doma ještě Ladu Niva a UAZa. Jsou to krásné modely a jeden z nich má i odpružená kola vinutými pružinami. asi dva roky zpátky jsem sem jejich fotky dával, buď u mě, ve vlákně Vostok Amphibia nebo ve Sběratelství.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je to VAZ 2105 neboli Lada 1300. Toto je starý ruský model, dají se otevřít všechny dveře, kufr a kapota. Měl jsem k němu i krásnou originální krabičku, bohužel jsem ji měl neuváženě schovanou na půdě v krabici od bot, společně s dalšími krabičkami od modelů. No a když jsme nebyli doma, tchýně pojala nápad vyklidit půdu a první, co se vyvezlo, byla ta hromada krabic...

Otec má doma ještě Ladu Niva a UAZa. Jsou to krásné modely a jeden z nich má i odpružená kola vinutými pružinami. asi dva roky zpátky jsem sem jejich fotky dával, buď u mě, ve vlákně Vostok Amphibia nebo ve Sběratelství.

A kdybych tě poprosil o toho Uljanovce do SZ, šlo by to? Mám k tomu vozu vztah z Mongolie, nikdy nezradil a na tamější poměry není lepšího vozu. Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...