Přejít na obsah

Ondřej Berkus


Návštěvník admira

Doporučené příspěvky

takže to řeknu takhle

prozatím je to v řešení - jak to dopadne dám pak samozřejmě vědět.

zkrácená verze:

hodinky dle vlastniho navrhu (ve skutecnosti jen vypaleny cifernik + jedna rucicka), PVD pouzdro, zaplacena zaloha, predana dokumentace (09/2013)

14.3 2014 cituji z mailu: "člověk, který mi to řeže teď obhajoval doktorát a měl trochu jiné priority"

21.8.2014 fotka ciferniku

15.9.2014 hodinky na ceste k Ondrovi Šímovi

pobyt u Ondry Šímy + nespěchám na ně (vím, jak na tom Ondra je, ale rád si počkám)

přišly, nešly, problém s ručičkou - řeším s Ondrou Berkusem (problém ze strany mé - nelíbilo se mi zpracování a tloušťka)+ problém ze strany hodinek (nešly)

posláno zpět k O.Berkusovi.

17.12.2014 pošta dorazila k O.B

16.1.2015 po trošku jedovatém emailu z mé strany okamžitá odpověď - cituji (vytrženo z konceptu):

"Zdravím, máte dokonalé načasování   Strojek mám už

odzkoušený a funkční a včera jsem frézoval tu ručku. Šlo to
úplně na houby, ale vymyslel jsem lepší způsob, jak to udělám"

16.1.2015: Dotaz z mé strany- co je se strojkem?

24.1.2015 "Dobrý večer, sám jsem tomu nemohl věřit, měl zlomenou osu setrvačky. Nevím, nakolik se v tom vyznáte, kdybyste chtěl rád Vam to vysvětlím. Musely dostat strašnou pecku.

24.2 .2015 fotka ručky, varianty

22.4.2015 spona je hotova

pak jsem mel operaci,

domluveno předání kolegovi v Praze.

předání nevyšlo (problém ze strany kolegy)

pak ztráta telefonu (O.B.)

od té doby žádná snaha ze strany O.B mě kontaktovat

přesto, že měl na výpise jméno, číslo účtu a jako variabilní symbol moje telefonní číslo

telefon stále vypnutý (nebo používající dobrý call blocker)

dnes poznámka na foru, kontakt přímo v SZ od O.B

telefon a domluva času volání...

nevěděl nejprve o koho jde, pak už jenom srdceryvná scénka na téma přišel jsem o telefon, kontatky, maily... přítelkyně má dualsim...

domluveno a dodána znova adresa kam poslat

ale nebude to hned zítra, má to v šuplíku a pokaždé na mě myslí, ale nemá ten kontakt...

tak to musí rozebrat ze šuplíku, vyčistit, propláchnout a tak - víte jak

v pátek to pošle poštou.

nechtěl jsem to úplně rozmáznout a držel jsem se ještě poměrně zpět.

bohužel je to pravda.... a ano, můžete obdivovat mou trpělivost

tak teď pro info skutečnost a realita:

vykresy - okotovane dostal

zde puvodni idea (posedlost jednoručkami v té době)

idea byla taková, že průhled v ručičce bude napomáhat orientaci v noci - kolik je hodin

vynechme prosím nyní technickou stránku věci - plnil jsem si svůj tehdejší sen (ručička byla ještě několikrát upravena)

http://i.share.pho.to/a8809d96_o.png

 

no a teď "vítejte v realitě"

cifr se pozměnil (technické problémy při výrobě - ve skutečnosti nepříliš technické)

fotka od papiho hotových hodinek

(bez řemenu od Ondry Šímy)

http://i.share.pho.to/9bc99923_o.png

 

podotýkám, že zpátky k papimu (O.B.) jely i s řemenem.

teď se tam válí v šuplíku a budou "vyčištěny" a poslány zpět (má v dílně nějaký ocelový prach)

ať to dopadne, jak to dopadne (nepočítám vzhledem k ideálnímu času na vymluvení se na poštu) letos, budu je mít tady jako připomínku na to, jak se chovat.

jako někdo, kdo pracuje každý den už pěknou řádku let se spoustou lidí a zákazníků se domnívám, že obchody a jednání okolo nich, včetně jednáni s lidmy, se mají dělat jinak a slušně. Toto budiž informace pro potenciální zákazníky.

Ano, zkušenosti jsou nepřenositelné, ale než o tom začnete uvažovat, přečtěte si, prosím, znovu celý tento příspěvek a zamyslete se...

 

omlouvám se chronomagu za tento sloh... ale byl položen dotaz, zvednut a odpovězen.

 

edit: jinak ano, Ondra B se snaží, občas i komunikuje, ale pro mě (subjektivní dojem), servis okolo jeho služeb neodpovídá zavedeným a běžným standardům.

edit: a o maily evidentně nepřišel, protože moc dobře ví, s čím jsem byl na operaci (to, že jsem technicky zdatný netuší, ale jen pro dokreslení situace) - je mu to moc líto (pořád si to pamatuje po těch letech, přesto, že se vlastně neznáme...)

Upraveno uživatelem nekdo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 248
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

tak byla to snaha dotáhnout jeden projekt do konce

o originalitu šlo ze začátku - v tom problém přeci není

a dle jednání ze začátku to vypadalo, jako že to není problém a rozhodně to nebude akce typu "na vás se to naučím" 

a také v té době byly ty PR články a fotky...tak to vypadalo dobře

aby nedošlo k omylu - nešlo mi o to (teď) nějak poškodit Ondru, jen šlo o odpověď na otázku

že to bude kovařina, s tím jsem do toho šel - vadí mi ten přístup, neřeším to provedení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, je to jen kovář.  Apropo.  Slušnost při obchodním jednání se snad neřídí tím čím se obchoduje.  Jakože,  i koňský hnůj se dá dojednat kultivovaně.  Gentlemani vymřeli.  Anebo jinak.  Dneska se vyplatí být hulvát.  Je to smutné.

Snažím se, se tak nechovat.  Každého karma jest.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A dozvěděl ses, co z toho turba, případně celého strojku dělal sám a co ne?

 

Můj odhad vyplývající z

 

- odpovědí na otázky položené v rozhovoru, především pak na jednotlivá technická řešení, materiálové specifikace a montážní postupy

- vlastní prohlídku hodinek (neotevřeny)

 

činí 50/50.

 

Edit: písmenka

Upraveno uživatelem Bert
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a teď "vítejte v realitě"

cifr se pozměnil (technické problémy při výrobě - ve skutečnosti nepříliš technické)

fotka od papiho hotových hodinek

(bez řemenu od Ondry Šímy)

http://i.share.pho.to/9bc99923_o.png

nemas vic fotek?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Berkusem nemám z minula dobrou zkušenost i když se týkala nože ne hodinek ale toto to potvrzuje

- vlastní prohlídku hodinek (neotevřeny)

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste par fotek mam - hlavně od Ondry B z výroby, tak je sem dám..

 

http://i.share.pho.to/c6328b1f_o.png

 

k teto fotce ještě info z mailu (vytrženo) - cituji:

 

"Včera jsem zkusil umístit strojek do pouzdra. Kroužek pro strojek, který se dodával s pouzdrem seděl průměrem i osazením, ciferník vycházel skvěle... jenže pak jsem se pokusil pouzdro zavřít a zjistil jsem, že mi strojek přebývá o 1mm. Takže jsem musel vyndat přední sklo, chytit pouzdro do soustruhu a trochu z něj uvnitř ubrat. Nejde to vidět a výsledkem je i to, že je ciferník blíž ke sklu a vypadá to dokonce líp. Bude tam jenom jedna ručka, takže to nevadí."

 

dále pak:

"Posílám obrázek hodinového kola - mám těchhle strojků teď doma víc, takže je můžete srovnat přímo vedle sebe - bylo nutné ho upravit, protože ze strojku šel dolů celý datumový mechanismus a kroužek (ciferník je bez datumovky, takže pryč s ní )a tím se snížil právě o tu sekci s velkým průměrem. Abych mohl použít původní pružnou podložku pod nový ciferník (který tedy bude ležet o .7mm níže), musel jsem tuhle sekci dát pryč - do otočného stolu se vyrobil připravek, kolo se nalisovalo na trn a zfrézovalo. "

 

http://i.share.pho.to/a41a4950_o.png

 

no a teď už jen pár:

http://i.share.pho.to/23a7e683_o.png

http://i.share.pho.to/ec3797c8_o.png

 

 

pro ty, kteří si klepou na čelo, jak to může někdo dát na ruku říkám jen pro dokreslení situace,

že to byl takový natruc projekt, který jsem záměrně zvolil tak, jak jsem zvolil

a ano, měl jsem je na sobě párkrát a garantuji, že úspěch zaručen - pozornost přitáhly na milion procent

 

tak tolik pro pobavení.

nechci tady zase rozjíždět flame war proti OB, jen dodávám co mám k celé kauze z mého úhlu pohledu

jak jsem psal - neřeším zpracování jako takové, proto je dostal i OB, řeším jen přístup a servis okolo nich...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bert

to bylo fakt záslužný, nazval bych to Cestou do študákovy duše a  skutečný námět  s OB pro Hrabala, stále mi vstupuje do podvědomí jako jeden z jeho lidiček. Ale co bude za 10 let z hlediska geopilitiky těžko předvídat, budeme-li moci ještě mluvit o hodinkách, bude to docela příjemné. Budeme-li moci sledovat OB, bude to jistě nepřehlédnutelná zajímavost a potrava pro média.

***

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to umelec, nemôžete od neho chcieť predajnú sieť a servis ako od Rolexu :-)

Raz budú jeho hodinky možno práve kvôli svojskému spracovaniu a duši ktorú do hodiniek  ukul, vzácnym zberateľským klenotom.

 

Přesně, dneska jsou dokonce i muzea věnovaná takovým věcem.

 

http://www.muzeumkutilstvi.cz/katalog

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať je to jak je to, když si většina z nás řekneme upřímně, kdo by dokázal něco mechanického vyrobit, ať už v jakékoliv kvalitě? Já za sebe říkám, že bych nesvedl nic, natož funkční hodinky.

 

Nepodceňoval bych členy tady a už vůbec ne podle hesla "podle sebe soudím tebe" ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať je to jak je to, když si většina z nás řekneme upřímně, kdo by dokázal něco mechanického vyrobit, ať už v jakékoliv kvalitě? Já za sebe říkám, že bych nesvedl nic, natož funkční hodinky.

To je sice jedna stránka věci, ale druhá a důležitější je, že to prodává stylem, jak tady mnozí uvádějí. A to mi vadí asi úplně nejvíce. Pokud dokáže sestrojit hodinky, případně strojky, je to určitě uznání hodné, ať už je to na jakékoliv úrovni, ale pokud se vymlouvá lidem, kteří zaplatili nebo jim dokonce vyhrožuje, to už mi přijde dost za hranou a to je věc, která mi vadí na celém tomto vlákně a cause asi nejvíce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý si to může přebrat dle svého, myslím, že takových jako já tu není zrovna málo, takže bych řekl, že jsem nenapsal nic co by mělo někoho pobouřit. Většina neznamená všichni, takže vy kterých se to netýká a věřím, že Vás je tu taky hodně, si to prosím na sebe nevztahujte. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

To je sice jedna stránka věci, ale druhá a důležitější je, že to prodává stylem, jak tady mnozí uvádějí. A to mi vadí asi úplně nejvíce. Pokud dokáže sestrojit hodinky, případně strojky, je to určitě uznání hodné, ať už je to na jakékoliv úrovni, ale pokud se vymlouvá lidem, kteří zaplatili nebo jim dokonce vyhrožuje, to už mi přijde dost za hranou a to je věc, která mi vadí na celém tomto vlákně a cause asi nejvíce.

Presne tak, talent mu uprit nelze, sikovnost taky ne, ale zpusob kominikace je k zbliti. A jak vidno, neslo o zadnej ulet z let minulych, Ondrejovi tenhle zpusob jednani zrejme pripada v poradku, coz je smutny. Mne se ty jeho vytvory i libej, ale myslim, ze bude lepsi ( alespon prozatim), kdyz zustane u toho, ze "to" nakonec rozda kamaradum. O sebereflexi a pokore se nema cenu zminovat, to je hazeni perel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...