Přejít na obsah

Ondřej Berkus


Návštěvník admira

Doporučené příspěvky

nojo, rozklepal nejtek, ale snaží se.  Sice bych do toho nešel, ale tahle aktivita je lepší než MPM.  :notworthy:

Možná je to s těmi postupy a zkušenostmi jako u těch starých hodnářů ze švajcu, ty také začínali v primitivních podmínkách v době opovržení horalským obyvatelstvem zabývajícím se v drtivé většině pasením krav a výrobou ementálu. Ve švajcu  to byla hodinařina tak nejdřív po půli 19.století. To už měli zkušenosti a zajména ten správný materiál.

Ale jak dlouho budeme čekat tady - to netuším.

***

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • Odpovědi 248
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja už jeho práci od toho jeho tritiovo - nezávitovo - lepidlovýho průseru nesledoval - neposunul se nějak za poslední rok dva? Viděl někdo naživo nějaké Ondřejovy realizace z poslední doby?

 

Ač to možná tak nevypadá, pořád bych byl nejradši, kdybych zjistil, že se nějak vzpamatoval a vyrábí, minimálně ty pouzdra z damašku měly podle mne velký potenciál. Fascinuje mě ta undividualita každého pouzdra .... i kdyby se z damašku vyrobila serie padesáti kusů pouzder, každé bude originál s odlišnou kresbou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak jsem si ten článek začal číst, ale dostal jsem se jen k tomuhle Berkusovu vyjádření:

 

"U těchto hodinek jsou navíc ve strojku různé detaily, které jsou schované uvnitř, nikdo je nevidí, ale já vím, že tam jsou" ...

 

Pak už jsem neměl sílu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si ten článek začal číst, ale dostal jsem se jen k tomuhle Berkusovu vyjádření:

"U těchto hodinek jsou navíc ve strojku různé detaily, které jsou schované uvnitř, nikdo je nevidí, ale já vím, že tam jsou" ...

Pak už jsem neměl sílu.

Měl jsi to dočíst, na konci zmiňuje že chystá hodinky:

 

"Teď asi rok připravuji hodinky, které budou mít tourbillon, potom tam bude retrográdní věčný kalendář, který bude ukazovat datum a měsíc, a do toho budou hodinky v celou a v půl odbíjet, kolik je hodin, a při zmáčknutí tlačítka odbijí na vyžádání, kolik je hodin, desítek minut a minut."

 

Tak fandíme a jsme zvědaví ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen aby ten tourbillon nebyl jednou z těch věcí, které jsou schované uvnitř dobře zalepených hodinek, nikdo je nevidí, ale tvůrce ví, že tam jsou. Když to jde udělat s trubičkama tritia nebo se závitem, tak proč ne s turbem...

 

Na druhou stranu, pokud tenhle projekt Berkus úspěšně a bez kompromisů dotáhne, budu první, kdo se omluví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono nejde jen o to, dotáhnout nějak projekt do konce. V hodinařině jde především o detaily. Takže pokud zvládne turbo a k tomu ještě repetici a třeba i retrográdní prvky a k tomu všemu přilepí cifr černou neindetifikovatelnou hmotou a šroubky rozklepe kladivem, aby seděly na zkoseném dýnku, tak je to hovno mistr. U mě to bude věčný patlal, který si myslí, že když je to uvnitř a není to na první pohled vidět, tak to může ošidit a blbec zákazník nic nepozná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...