Přejít na obsah

Zkrácení tahu Orient SK Crystal


Domine

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

koupil jsem si z druhé ruky hodinky výše zmíněné značky. Obvod zápěstí mám menší než je celková délka originálního tahu a proto bych jej rád zmenšil. Bohužel nevím jak. Poradíte prosím? Stačí pouze odebrat segmenty z jedné strany nebo je lepší z obou stran? 

 

Děkuji za případnou odpověď a přeji hezký večer.

 

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsnazší bude zajít s tím k hodináři... 
Já jsem si sice tah u SK Crystalů zkracoval sám, ale šlo to docela blbě a nechal jsem na tom víc než hodinu. Některé dílky šly celkem snadno, některé takřka vůbec, každopádně to chce hrubou sílu, trpělivost a šikovnost. 

Kdybys ses do toho přeci jen chtěl pustit...
Nejdřív sundej tah z hodinek.

Dílky určené ke zkracování budou u spony a mají z vnitřní strany šipku (ta by měla ukazovat směr kterým se z dílků vysouvají "spojky" pokud ovšem už dříve tyto dílky někdo neobrátil).

Z tahu je potřeba vytlačit/vyrazit spojky. Což může jít dost ztuha a v tahu není moc místa, kam zarazit nějaký nástroj. Navíc spojky jsou opatřeny takovým jistícím výstupkem, který to dost komplikuje. K sundání dílku se musí vyndat dvě spojky (resp. počet spojek nutných vyndat na jedné straně = počet dílků + 1). Proto, pokud to nepůjde snadno, tak si ulehčíš práci, když zkrátíš tah jen z jedné strany. Taky se mi osvědčilo prostříkat tyhle dílky olejem (WD-40),  pak šly rozložit trochu líp. 


Přikládám obrázky tahu...  na prvním jsou spojky ve "vyražené" poloze; na druhém pak jednotlivé části tahu.
 

post-26503-0-32513100-1394285699_thumb.jpg

post-26503-0-58727700-1394285737_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...