Přejít na obsah

Karlovo okénko


VintageLover

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás vespolek,

 

Po vzoru finance a Kristiana.nov jsem se rozhodl založit si vlákno, do kterého budu přispívat fotkami a nějakými plky okolo svých hodinek, protože si myslím, že už si to zaslouží, a to nejenom kvůli tomu, že jsem si to šetřil na jubilejní dvoutisící příspěvek... :)

 

Začínal jsem na Casiech, pak jsem se dostal k Timexům, Primkám až přes vintážní Certiny, a zatím se držím u Moonwatchů a Heuerů. Budu se snažit fotit tak, aby to stálo alespoň trošku za to... Abych nezasíral fórum zbytečnými vlákny, budu fotky a postřehy týkající se mých hodinek vkládat sem...

 

Jako první hodinky jsem si vzal na paškál tyhle:

 

1. ELTON SPORT

 

Nazval jsem je Elton Sport Snow&Ferrari Red, a to vzhledem k barvám použitých na číselníku a lunetě...

 

V hodinkách tiká legendární strojek 68, konkrétně kalibr 68.1.

 

Zhruba tři čtvrtě roku mi trvalo si je navrhnout podle svých představ. Po večerech, místo abych je trávil s přítelkyní v posteli, jsem strávil v různých grafických programech včetně malování, snažil jsem se vychytat každičký detail, ale neustále jsem byl s něčím nespokojený... Inspiraci mi poskytli někteří zdejší členové, za což jim mnohokrát děkuji (oni vědí). :)

 

Vychytávky u těchto hodinek, na které jsem pyšný:

 

  1. Eloxovaná luneta Ferrari red s bílým lumibodem
  2. Inverzní datumovka
  3. Červená vteřinovka s bílou lumi
  4. Černá minutová a hodinová ručka rovněž s bílou lumi
  5. Snow číselník z původní matrice a červeným nápisem 17 JEWELS
  6. Zrno rally řemen z hověziny, červené prošívání
  7. Nejsou součástí žádné limitky a jsou takové jediné na fóru, resp. na světě. :)

Eltony se nosí velmi příjemně, číselník je perfektně čitelný a těch necelých 38mm bez korunky krásně na zápěstí sedí. :)

 

Jediné, co bych mému renovačnímu počinu vytknul je absence lumi na černých indexech, ale jak se říká: "Pro krásu se musí trpět..."

post-21738-0-48496400-1394613387_thumb.jpg

post-21738-0-03642400-1394613392_thumb.jpg

post-21738-0-12030600-1394613396_thumb.jpg

post-21738-0-15676900-1394613400_thumb.jpg

post-21738-0-52573200-1394613403_thumb.jpg

post-21738-0-99461200-1394613407_thumb.jpg

Upraveno uživatelem VintageLover
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 220
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Díky pánové... :)

Doplňuji wristshot...

 

Sedí na ruce nádherně a líbí se mi čím dál víc.Fakt se ti to povedlo. I když to trvalo tak dlouho, výsledek fakt stojí za to!

Škoda, že na moji ruku jsou sporty malé a provětrám je jenom občas :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád, že jsem ti inspirací :-)

Si pamatuju, jak se tyhle hodinky rodily. Nákresy, konzultace, ladění barviček... A pak hop, z Eltonu se vylouply barevný lunety a šlo to samo :-)

;)

Moc dobře si na to vzpomínám, doufám, že někdy spatří světlo světa ty Tvé Elton Sport ala Autavia Siffert a nezůstane ta skica jenom na papíře, byla by to škoda... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

;)

Moc dobře si na to vzpomínám, doufám, že někdy spatří světlo světa ty Tvé Elton Sport ala Autavia Siffert a nezůstane ta skica jenom na papíře, byla by to škoda... :)

 

Budou jiný, ala Sub 6538 :-) Elton má pro mě nevýhodu v obrovský variabilitě. Nápadů mraky, přece nemůžu mít desatery Igeny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj ked sa to nezda bol to kompliment. Paci sa mi, ze si niekto ide za svojim snom a splni si ho. 

osobne jedine minus vidim v tom, ze predok je anglicky a dynko ceske.

 

edit:

,

teoreticky: ked by sa tento kusok objavil na aukre, ako by reagovalo miestne prim osadenstvo? Bol by to brany ako raritny kus, ktory kazdy musi mat vo svojej zbierke, alebo by bolo oznacene za bastl? Volil by som prvu moznost. 

Upraveno uživatelem People
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz se na ne dneska tesim nazivo. Me snad ty naklady na renovaci reknes :-)))?

Jasná věc, Martine. :)

 

Aj ked sa to nezda bol to kompliment hej.  :lol2:

osobne jedine minus vidim v tom, ze predok je anglicky a dynko ceske.

;)

Je to takový Čenglish, ale mně to nevadí, každopádně zajímavý postřeh. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem je viděl poprvé, tak mi spadla saňka...nedokážu už popsat, jestli jsem byl překvapený příjemně, nebo nepříjemně, ale každopádně hodně překvapený. Čím déle se na ně dívám, tím zjišťuji, jak jsou osobité a celkově vyvedené. Cenu nikomu neříkej, ta se pomalinku šplhá nahoru s každou Tvoji vyvedenou fotografií....a určitě by se tu našel nějaký pacient, co by je dobře zaplatil :-D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...