Přejít na obsah

Seiko solar


jaytee

Doporučené příspěvky

Ahoj,

prosím o vaše zkušenosti případně rady se solar systémem, konkrétně pak Seiko Solar Mens Scuba Divers Watch SNE107P1.

seiko-solar-mens-scuba-divers-watch-sne1

Po vybalení jsem je cca 8 hodin nabíjel na slunečním světle a potom v noci cca 4 hodiny 20 cm pod lampičkou a ne a ne se normálně rozběhnout.

Vteřinová ručička pořád skáče po 2 vteřinových intervalech - což značí nenabitý akumulátor...

 

Má to kalibr V158 a dle dokumentace např: zde  by se měli do normálního stavu nabít za cca 2 hodiny

 

Baterka v tahu??  Lze nějak zjistit nebo něco s tím dělat?

S reklamací nevím ... kupoval jsem na watchhubs.com

 

Díky za vaše postřehy.

JT

Upraveno uživatelem jaytee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to ok, dej tomu ještě trochu času, není pravidlem, že se baterka dobije na plnou kapacitu během necelého 1 dne. Jinak zde na fóru jsou k tématu solar sepsány romány, je nutno trochu číst.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok dík. Trochu jste mě uklidnily. Počkám a uvidím. Včera jsem je ještě pro jistotu vypnul (vytahnul korunku) aby se netrapili těmi přískoky :-)

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

korunku nevytahovat, co nejvíce vystavovat všem zdrojům světla!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem si je vzal na zkrácení tahu, takže v tom našem potemnělém kanclu bez lampiček se moc nedobijou :-) ale zítra je nechám celý den na balkoně opalovat na sluníčku. Snad už jim to bude stačit.

Trochu jsem tedy očekával od toho solar systému víc, přeci jenom v tom manuálu píšou diametrálně odlišné časy ( 2 - 6 hodin versus 2 dny.....)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem si je vzal na zkrácení tahu, takže v tom našem potemnělém kanclu bez lampiček se moc nedobijou :-) ale zítra je nechám celý den na balkoně opalovat na sluníčku. Snad už jim to bude stačit.

Trochu jsem tedy očekával od toho solar systému víc, přeci jenom v tom manuálu píšou diametrálně odlišné časy ( 2 - 6 hodin versus 2 dny.....)

to sis to vysvětlil jen z půlky. Pokud je baterie zcela vybitá, což pravděpodobně bude i tvůj případ, trvá její nabití do plného stavu až 120 hodin, vycházeje z obecných podmínek zmiňovaného návodu. Každopádně věřím, že se to za pár dní srovná, teď k tomu máš optimální světelné podmínky. Pak už jen budeš užívat spolehlivého Seiko provozu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem si je vzal na zkrácení tahu, takže v tom našem potemnělém kanclu bez lampiček se moc nedobijou :-) ale zítra je nechám celý den na balkoně opalovat na sluníčku. Snad už jim to bude stačit.

Trochu jsem tedy očekával od toho solar systému víc, přeci jenom v tom manuálu píšou diametrálně odlišné časy ( 2 - 6 hodin versus 2 dny.....)

 

Opalovat bych je na tvém místě rozhodně nenechával. Stačí denní světlo (obloha). Na přímém slunci by mohly po delší době uvnitř hodinek vznikat nepříjemně vysoké teploty, což právě tomu akumulátoru (ale i dalším součástkám) nesvědčí. 

 

Pokud byly hodinky hluboce vybité, třeba byly zavřené léta někde ve skladu v krabičce, pak se prvotní délce nabíjení nediv a nebuď zklamaný. Dej tomu čas. Klidně týden na denním světle. A pak už se budeš léta radovat z tohoto systému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tieto isté hodinky som kúpil na www.citywatches.co.uk začiatkom roka. Od rozbalenia sa sekundovka hýbe v sekundových intervaloch. Za mesiac sa predbehnú o 7 sekúnd. Podľa čísla na dýnku a inštrukcií tuná na fóre boli vyrobené v roku 2013 v siedmom mesiaci. Sú to krásne hodinky a je mi ľúto, že je s nimi problém. Držím palce, aby sa dostali čím skôr do normálnych koľají.     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dneska po celodení ozdravné kůře na balokně už to vypadá ok.Ručička jde normálně po vteřinách. Asi jsem měl smůlu jak tady psal siwi, že byly opravdu uplně vybité. 

Pro jistotu je ještě nechám přes víkend pořádně dobít.

 

Jinak můj postřeh je že je podle mě daleko lépe dobíjí běžné denní světlo, nežli zářivky nebo žárovky. Možná to bude mít co dělat se vyzařovaným spektrem umělého světla (bůh ví jak dneska ty úsporky dělají). Třeba by to ale u normálních klasických žárovek bylo lepší. Nemáte s tím někdo zkušenost?

 

Před nimi jsem měl seiko kinetic a k plné spokojenosti mi sloužily cca 13 let (teď už v nich akumulátorek neudrží hodinky v chodu ani přes noc) tak jsem si řek, že je čas vyzkoušet nový pohon :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O nižší účinnosti umělého světla by ses určitě dočetl i v návodu. Hodinky se pod ním nabíjejí o mnoho déle - k plnému nabití bys je tam musel mít celý týden. O "ekonomičnosti" takového postupu určitě není třeba mluvit. Navíc se jím hodinky do plna ani nikdy nenabijí. Denní světlo (ne přímé slunce) je to nejlepší, co svým hodinkám můžeš dát. 

 

Teď s příchodem delších a teplejších dní to s nabíjením bude v pohodě. Jakou mají vlastně rezervu chodu bez dobíjení? Já totiž mám dvoje CITIZEN Eco Drive, kde akumulátor udrží strojek v chodu 6 měsíců. To je akorát na zimu, kdy jsou většinou hodinky pod rukávem.  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá se tomu věřit. Navíc 10 měsíců úplně bez světla stejně asi nebudou, takže to nezjistíš. Leda bys je na tu dobu zavřel do krabičky. Tak to můžeš být v klidu. Přes léto nabiješ a zimu přežijou. Ono se o to vlastně ani není třeba nijak starat.

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá se tomu věřit. Navíc 10 měsíců úplně bez světla stejně asi nebudou, takže to nezjistíš. Leda bys je na tu dobu zavřel do krabičky. Tak to můžeš být v klidu. Přes léto nabiješ a zimu přežijou. Ono se o to vlastně ani není třeba nijak starat.

přesně tak. Nicméně bych v počáteční fázi a vlastně i kdykoli jindy nepodceňoval to vystavování všem zdrojům světla, je to pro pravidelný provoz lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si přidat drobný postřeh ohledně umělého světla - úsporky jsou opravdu bída, osvědčila se mi ale klasická zářivka. Mám ji v kuchyni nad linkou a loni v zimě mi na Mudmanech spadl stav nabití z H na M - pár dní jsem je tak nosil a pak mě napadlo, že si je začnu odkládat pod tu zářivku, když vařím. Stačilo málo a byly zpátky na plném stavu, který od té doby ukazují pořád. Nicméně platí, že i slabé světlo je lepší než žádné světlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hodinky už mi šlapou týden bez problémů. Zatím udělaly za ten týden 3 vteřiny do plusu. O nabíjení už se nestarám.

Škoda jen že nemají nějaký "tester" nabytí baterky jako měli ty moje kinetic (při plném nabytí vteřinovka uběhla 30 vteřin, při menším pak menší časový úsek)

Ale co, prostě až by bylo málo taky si řeknou :-).

 

Dík všem za příspěvky, jak tady někdo poznamenal, budu si teď léta užívat bezproblémového seiko provozu. I když tedy přiznávám, že mám chuť skusit ještě nějaké jiné větší cca 45mm ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

přesně tak. Nicméně bych v počáteční fázi a vlastně i kdykoli jindy nepodceňoval to vystavování všem zdrojům světla, je to pro pravidelný provoz lepší.

 

Když je pro provoz lépe systém solar nebo ECO drive vystavovat často zdroji světla, neboť akumulátor má životnost v cyklech nabítí - vybítí , tak mě napadlo, že systém kinetic je na tom hůře o něco, když se nenosí- nenabíjí. Odložený solar jde aspoň dát na světlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když je pro provoz lépe systém solar nebo ECO drive vystavovat často zdroji světla, neboť akumulátor má životnost v cyklech nabítí - vybítí , tak mě napadlo, že systém kinetic je na tom hůře o něco, když se nenosí- nenabíjí. Odložený solar jde aspoň dát na světlo.

to je sice teoreticky pravda, ale obojí má cca 6 měsíců rezervu chodu a jistě si nikdo nekupuje hodinky s tím, že je hned na půl roku odloží....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni to teoreticky pravda. Je to naprosto realna pravda. Pri stejnem rezimu vicemene nenoseni a sem tam noseni vydrzi dyl akumulator v solaru. Kdyz se k tomu pricte jeste stejna narazunevzdornost kineticku jako maji automaty, tak pokud je moznost vyberu, vede cesta rozumu k solaru. Jenze Seiko ma dost vybornych modelu jen v kineticku:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...