Přejít na obsah

Sinn 104 St Sa - několik fotek


Pavel001

Doporučené příspěvky

Pěkný fotky. Jak jsi na tom s přesností? Já teď po seřízení cca + 1 - 2 s denně, uvidím jak to vydrží. Po roce používání zatím spokojenost, pouze vložka lunety je docela náchylná na poškrábání. Třeba na LHC, se kterými Sinny střídám, stále ani škrábanec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 85
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...

Zdravím a předem se omlouvám za využití tohoto vlákna ale přijde mi zbytečné zakládat nové.

 

Chystám se pořídit Sinn 104 bez číselných indexů, čistší verzi. Je tu nějaká věc na kterou bych měl dávat pozor a nebo se třeba projeví během nošení ? Jsem totiž hodinkově zcela nepolíbený a toto budou moje první hodinky za posledních 20 let, fakt se strašně stydím za tuhle ignoranci :-)

 

Mám v hledáčku ještě automaty longines hydro conquest, vím že je nemůžu stavět proti sobě protože jsou to potápky a Sinny takový hybrid mezi potápkama a pilotkama. Ale tyto bych měl za lepší cenu,

 

Co se týče designu určitě vítězí daleko čistší a tradičnější Sinn. Ale jak je to mezi nimi po technické stránce ? 

Předem upozorňuji že nepilotuji stíhačku ani se nepotápím do 300 metrů takže je prostě budu nosit k ryflím a košili :-) a občas je vymáchám na Mácháči.

 

Předem děkuji za odpovědi.

 

Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hele měl jsem oboje tyhle hodinky současně:-) A musím říct, že na ruce byly víc ty LHC:-) Ale je to čistě subjektivní, 104 byly mé první pořádné automaty a v dobrém na ně vzpomínám. Fajn zpracování, vzhledově super. Technicky v podstatě stejný strojek, u Sinnu v Top verzi, takže o chlup vyšší šance na přesnější chod. Sinn má taky Antireflex - pěkný, ale ušmudlá se a musí se leštit. Sinn obousměrně otočná luneta a opačně udělaná než potápěčská u LHC. U 104 si pamatuju, že byly dost problémy se zarovnáním ukazatele dne v týdnu - já to musel tenkrát řešit reklamací - výměna věnce s dny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Muzu se zeptat majitelu, jak je to s tim lestenym pouzdrem? Nejsou na tom hodne videt vlasecnice/skrabance? Ja jsem tyhle hodinky nejak porad ignoroval a dnes jsem se na ne mrkl trosku detailneji a jsem z nich nadseny, takze zvazuju jejich porizeni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

myslim ze pouzdro docela ok. nema sice tu ubertechno upravu (ponorkova ocel?) co maji drazsi sinny, ale proste normlani lestenka. velka vyhoda obecne je, ze skrabance na lestenem povrchu jdou rozlestit, coz u brousenych piskovanych kartacovanych a podobnych povrchu nejde.

daleko vic jdou videt skrabance na lunete, ale s tim se proste taky tak nejak pocita a ta obycejna vlozka by mela jit levne vymenit. az to budu resit (v blizke dobe se k tomu snad dostanu), tak sem postnu info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotky urcite nahod, teda pokud Pavlovi001 nevadi, ze mu kaframe do vlakna :lol2:

 

V baleni s tahem byl samozrejme tah, koncovky, vystezejkovac a nahradni stezejky. Paradoxne koupit je na kuzi a dokoupit tah bylo levnejsi, nez to udelat opacne. Ja chtel totiz i tu signovanou sponu ke kozenemu remeni... Jinak jsem mohl samozrejme koupit kuzi jakoukoliv jinou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok zeptam se konkretneji - na co je v tmo polstru dira v pravo nahore? ta co vypada jako na vyvrtku nebo na malinkej peprovej mlejnek :)

 

 

Fotky urcite nahod, teda pokud Pavlovi001 nevadi, ze mu kaframe do vlakna :lol2:

 

V baleni s tahem byl samozrejme tah, koncovky, vystezejkovac a nahradni stezejky. Paradoxne koupit je na kuzi a dokoupit tah bylo levnejsi, nez to udelat opacne. Ja chtel totiz i tu signovanou sponu ke kozenemu remeni... Jinak jsem mohl samozrejme koupit kuzi jakoukoliv jinou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok zeptam se konkretneji - na co je v tmo polstru dira v pravo nahore? ta co vypada jako na vyvrtku nebo na malinkej peprovej mlejnek :)

Ptas se spravne :-) Ovsem nemam na to odpoved. Tohle byla aktualne cerstve otevrena krabicka. Takze tam nebylo nic. Nic mi neschazelo. Je mozne, ze maji univerzalni krabicky na ruzne druhy tahu a pro nektere tahy tam tam muze byt jeste neco navic. Tady nebylo nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, ok, tak nic :) mozna je to na kukatko ;)

 

jinak ano, maji univerzalni krabicky - staci smutne oci pri pohledu na "gumicky" bez vystezejkovace v originalnim baleni verze s kozenym remenem :D

k verzi s tahem se samozrejme dava...

 

Ptas se spravne :-) Ovsem nemam na to odpoved. Tohle byla aktualne cerstve otevrena krabicka. Takze tam nebylo nic. Nic mi neschazelo. Je mozne, ze maji univerzalni krabicky na ruzne druhy tahu a pro nektere tahy tam tam muze byt jeste neco navic. Tady nebylo nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok zeptam se konkretneji - na co je v tmo polstru dira v pravo nahore? ta co vypada jako na vyvrtku nebo na malinkej peprovej mlejnek :)

Nevím jak teď, když AndyAron píše, že tam neměl nic, ale když jsem před lety tah kupoval já, tak tam bylo lepidlo na zalepení šroubků tahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Donutili jste me se jit podivat do te krabicky :-) A fakt nic. Stezejky jsou v te male tube vlevo nahore. A jsou tam jen stezejky. Vystezejkovac pusobi dost hodnotnym dojmem kazdopadne, lepsi, nez co mam ten stary. Ale fakt jen tah, nahradni stezejky, vystezejkovac a koncovky k tahu. Vic nic... Dira nahore vpravo prazdna... Polstrovani jde vytahnout z krabicky dost tezko, tak jsem ho nasilim nerval. Nevypada to, ze by bylo neco pod nim, jeste jakoby druhe patro...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...