Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Ruhla digital

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 matej96

matej96

Začátečník

• Members
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 21.březen.2014 - 16:41

Dobrý den, nalezl jsem u babičky staré, červené hodinky ruhla digital po dědovi. O hodinkách nic nevím, ale moc se mi líbí a rád bych je zprovoznil. Vůbec hodinkám nerozumím, tak mě prosím nekamenujte... Jsem schopen hodinky rozchodit, nebo nemám šanci a musím je odnést k hodináři? 

Přiložený soubor (y)

#2 filo-boxer

filo-boxer

Ordnung muss sein!

• Member_50
  • 6 838 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž

Publikováno 21.březen.2014 - 16:44

Ahoj. A zkousel jsi je natahnout? Takovym tim cudlikem na prave strane. Kroutit s nim tam a zpet. A pak si poslechni, jestli tikaji. 

#3 matej96

matej96

Začátečník

• Members
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 21.březen.2014 - 16:50

Natahují se bez povytažení kolíčku, nebo potom? Jinak jsem pochopil že fungují bez baterie, nakoukl jsem dovnitř... Ale dál se v tom šťourat nechci, nerad bych něco pokazil.

Tento příspěvek byl upraven od matej96: 21.březen.2014 - 16:51

#4 filo-boxer

filo-boxer

Ordnung muss sein!

• Member_50
  • 6 838 příspěvků(y)

Publikováno 21.březen.2014 - 17:06

Bez povytazeni by se mely natahovat, po vytazeni serizovat. Jasne, ze bez baterky, takze pokud se nerozebehnou samy, tak se mrkni do vlakna o hodinarich, vyber podle mista bydliste a zanes je tam. Mozna bude stacit jen vycistit a seridit. 

#5 matej96

matej96

Začátečník

• Members
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 21.březen.2014 - 17:26

Dobře, děkuji za radu. Jinak jdou otočit pouze na jednu stranu se "cvrkáním". Na druhou stranu nejdou vůbec, a ani se nerozběhnou, takže návštěva hodináře :). Jinak bych se chtěl zeptat na řemínek, kolik by tak mohl stát, a jestli by se dal sehnat nějaký lesklý ocelový. 

#6 filo-boxer

filo-boxer

Ordnung muss sein!

• Member_50
  • 6 838 příspěvků(y)

Publikováno 21.březen.2014 - 17:32

Tak to je nejake zadrene - predstav si to jako na kole - slapanim dozadu cvrkas, dopredu natahujes. Obyceljny reminek koupis za par desitek korun, ocelovy asi v radech stokorun. Zmer si zezadu jakou potrebujes sirku a pak uz jen staci vybirat a vybirat. 

Nejlepsi bude, kdyz se tu trochu zactes, vsechny informace tu najdes. A treba te to chytne ;)

#7 matej96

matej96

Začátečník

• Members
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 22.březen.2014 - 08:03

Tak děkuji za rady, ještě jsem tu našel nějaké hodinky značky prim, "boctok" atd. Když budu mít čas, tak s nimi taky zkusím něco podniknout :)

#8 filo-boxer

filo-boxer

Ordnung muss sein!

• Member_50
  • 6 838 příspěvků(y)

Publikováno 22.březen.2014 - 09:06

Nemas zac. "Boctok" jsou ruske Vostok, to jenom abys vedel, co mas hledat.

#9 tomasdrska

tomasdrska

Začátečník

• Members
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 1.červen.2014 - 18:11

já je dal k místnímu obyčejnému hodináři. moc radost z nich neměl, prý je v tom strojek na dvě věci, ale opravil a od té doby spolehlivě fungují (spolehlivě s odchylkou :D)

#10 Honza.manta

Honza.manta

Chronopacient

• Member_50
  • 17 309 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 1.červen.2014 - 18:37

No je to vyráběné ze zbytků plechu při výrobě masových konzerv, takže životnost strojku dost malá a opravitelnost spíš mizivá.

Prim sport automat - a co je víc?
Tajemství úspěchu je slušnost a upřímnost.

Jakmile se jich zbavíte – dosáhnete všeho.

Email: Honza.mantazavináčseznam.cz

#11 vojta74

vojta74

Začátečník

• Members
  • 20 příspěvků(y)
  • Bydlí:

Publikováno 1.červen.2014 - 18:55

Tyhle Ruhly mám doma v modré, když mě bylo asi 13 chvilku jsem je nosil, všichni mi je záviděli. Možná je z nostalgie někdy vezmu na ruku.

#12 wittius

wittius

Začátečník

• Members
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 10.červen.2014 - 15:31

velmi zvlastny dizajn :) no niecim ma zaujali :) ako by povedal moj znamy na tieto hodinky - "conversation starter" :)

Swatch Windfall YCS410GX

Tissot V8 T36.1.316.72

Steinhart Marine Chronometer II

#13 geometr

geometr

• Member_50
  • 5 175 příspěvků(y)
  • Bydlí:426 m n.m.

Publikováno 10.červen.2014 - 17:13

Zajímavý stroje. Pamatuju si dost zvláštních hodinek z dětství - řekněme osmdesátá léta (už tenkrát mě tak nějak zajímaly), ale tyhle jsem buď neviděl, nebo zapomněl. Ta celá hodina přeskakuje skokově?

#14 malda

malda

Megazávislák

• Member_50
  • 1 926 příspěvků(y)
  • Bydlí:Uherský Brod
  • Fanoušek značky:vintage Omega, Heuer, Longines, Breitling, Fortis...

Publikováno 27.srpen.2014 - 16:25

Tyhle hodinky jsem doma našel také. Ležely v šuplíku kolem 25ti let. Otec je kdysi koupil v Drážďanech. Hodinky se po nátahu rozešly s takovou chutí, že se předbíhaly o 15 minut za hodinu. Šel jsem s nimi do místního jediného hodinářství v okresním městě, jestlli by se mi na ně nepodívali. Stačilo před paní za pultem říct slovo "Ruhla"... Usmála se a odpálkovala mě větou, že oni takové vraky neopravují a že mají na prodejně jen kvalitní zboží. Při pohledu na výstavku hodinek značky Bentime atd. jsem měl sto chutí vytáhnout levý rukáv, aby se zablýskaly mé omegy a zeptat se jí proč, když prodávají jen kvalitní zboží, je nemají vystavené... Ale vykašlal jsem se na ni.

Našel jsem na netu hodináře chlubícího se tím, že opravuje starší hodinky. Po domluvě jsem mu Ruhle poslal. Nekecal. Za dva týdny byly hodinky doma. Chyba byla ve vlásku. Vše opraveno. Hodinky jdou kupodivu dost přesně a vše stálo 100,- Kč plus poštovné! Dokoupil jsem RIOS řemínek a mám z těchto hodinek fakt radost. Na takové normální nošení mimo kancelář ideální.

Přiložený soubor (y)

#15 Bratrvp

Bratrvp

Začátečník

• Members
  • 1 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Prim, Vostok, Ruhla

Publikováno 20.květen.2016 - 09:28

Mám stejný problém, mohl byste říct, která dobrá duše Vám je opravila?

Díky

#16 Miroslav5

Miroslav5

Učedník

• Member_50
  • 154 příspěvků(y)
  • Bydlí:BA, Slovensko
  • Fanoušek značky:Prim,Orient,Vostok...

Publikováno 20.květen.2016 - 10:57

nevšedné,ale pekné hodinky :-)

#17 Melody

Melody

Začátečník

• Members
  • 5 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Žena

Publikováno 14.červenec.2017 - 12:56

Mám stejný problém, mohl byste říct, která dobrá duše Vám je opravila?

Díky

Už je máte opravené?

#18 Suke

Suke

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 20.březen.2018 - 20:45

Jedny mě čekají u babičky, jsem zvědavý, jestli budou fungovat :-)

#19 mkshort

mkshort

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 327 příspěvků(y)
  • Bydlí:v bytě
  • Fanoušek značky:Něco speciálního, co v krámě nekoupíš...

Publikováno 23.březen.2018 - 19:33

Taky mám jedny...

http://forum.chronom...-ruhla-digital/

Už přes rok je příležitostně nosím a stále si drží skvělou přesnost (v mezích 'budíkového' no-jewel strojku z plechovek) cca 10-15s za den.

Strojek je tam na fotkách.

Aviator 42 mm 31681, Poljot Šturmanskije 3133 "Remkovky" exportní + taky jedny střibrné, Poljot Šturmanskije Automat, Poljot Automat "Aeroflot", Poljot Alarm, Raketa World Time, Vostok Amphibia: 17j 420 + 18j 090 + 21j 420, Slava Monster 2427, Ruhla digital, Prim Sport IGEN No date Chronomag LE 13/33, Prim Sport 2, Prim Diplomat, Prim Quartz, Prim 'malé dětské' (moje první hodinky)

...a v opětovném záchvatu digimanie po 30 letech: Электроника Б6-202, Электроника Б6-03 LED, Электроника Б6-02