Přejít na obsah

IWC movements


Leviathan

Doporučené příspěvky

Možná, že není. Ale mít hodinky za 130t nebo 20t a mít v nich stejný strojek, je pro mě pocitově nepřijatelné. To je jako mít Mercedes s motorem Renault. I když i to je již dnes realita...

Ale vždyť už jsme to tady řešili několikrát, že Eta v Iwc je nebe a dudy s normální Etou v hodinkách za dvacet. Proto mě zajímá jak je na tom Sellita s kvalitou celkově před úpravou, tady po úpravě stejně většina dílů je dle specifikace Iwc nakonec a kalibr získává úplně jiný rozměr :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 53
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ale vždyť už jsme to tady řešili několikrát, že Eta v Iwc je nebe a dudy s normální Etou v hodinkách za dvacet. Proto mě zajímá jak je na tom Sellita s kvalitou celkově před úpravou, tady po úpravě stejně většina dílů je dle specifikace Iwc nakonec a kalibr získává úplně jiný rozměr :-)

Afri, a nebylo to nebe a dudy jen do nějakého roku? Myslím, že pár let už to neupravují, ale přesně už to nevím :)

 

Tu se o tom psalo

Upraveno uživatelem semi001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem po tom také pátral kvůli Portugalům...

79240ka se dávala do roku 2007 než ji vystřídala 79350. 79240ka byla upravována přímo u IWC, například byla použita slabší pružina pro menší opotřebení součástek, či jiná regulace a také byl strojek dodatečně zdoben a zlacen. 79350 je oproti tomu dodávana IWC již kompletovaná dle specifikací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale pak je na stole otázka, jestli ta specifikace od IWC dodávána ETA/Sellita není rovna tomu standardu 79240? Ale je zajímavý, že hodně výrobců jde v posledních letech vlastní cestou, IWC má již dýl high-end kalibry zejména 7days apod, ale nic obyčejnějšího z vlastní kuchyně... Nechci se opakovat, ale jako IWC fanda jsem dost zklamanej designovým i jiným směrem IWC za posledních pár let. Pořád jsou pro mě nejlepší řady Gentovy Ingy, Akváče 2000 a Portugalky chrono/7days. U chrono mě za tu cenu trošku uráží 7750, ale když by tam dali inhouse, tak to bude stát jako yachty. Na druhou stranu Monaca miluju a je mi celkem fuk, co tam tiká, pokud je to přesný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by trochu vysvětlovalo tu Sellitu, aby si to mohli zase dělat po svém, ale těžko říct. Já žiju stále v domnění, že to dělají stále poctivě, al možná jsem jenom naivní  :D

 

This page has a reply from IWC:

 

IWC buys at ETA no complete movements. The movements are only bought in its components, never assembled. In addition, only the best possible version is purchased - the so-called Chronometer version. Some components of the original ETA calibre's are immediately eliminated and are never used by IWC. They are replaced by usually more expensive and better ones. 
The main parts IWC replaces are: 
A. the mainspring 
B. the barrel 
C. the escape wheel 
D. the pallet fork 
E. the complete balance including the balance spring

The entire escapement is a good example. It is ordered separately with different, more exact technical IWC specifications and is only fitted into the calibre at the end of the assembly.

 

The only difference between the movement 37524 and the movement 30110 is, that the first one 37524 is gold plated and the second one 30110 is nickel plated.

 

Afri, a nebylo to nebe a dudy jen do nějakého roku? Myslím, že pár let už to neupravují, ale přesně už to nevím :)

 

Tu se o tom psalo

post-364-0-74959300-1453810625_thumb.jpg

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by trochu vysvětlovalo tu Sellitu, aby si to mohli zase dělat po svém, ale těžko říct. Já žiju stále v domnění, že to dělají stále poctivě, al možná jsem jenom naivní  :D

A mě to hlavně bylo fuk :) Měl jsem troje IWC a mimo mark XVI, to byli staré dobré, ještě s rybkou na korunce... Koupil jsem je, neb se mi líbili :) Takže asi tak :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už to bude staré Existenze, ale myslel jsem že to tak je do teď. Máš recht semi001, jenže já šetřím na Aqutimery, takže uvidíme co se z těch kalibrů vyklube  :lol2: Nechci neupravenou Etu, nechci. Chci šikovné ručičky z Iwc, aby se s tím kalibrem pořádně pomazlily..... :punk:

 

The 79320 is a movement made by ETA, based on the world-famous 7750, upgraded to IWC specifications.  Info z roku 2011

 

http://www.iwc.com/en/collection/aquatimer/IW3768CO/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to klidně zopakuju. Poté, co x posledních let dostávali/dostávají Etu smontovanou dle specifikací, jsem přesvědčený, že kdyby na Sellitě nyní dělali vlastní inhauzní úpravy, tak by oprášili rétoriku z dob, kdy inhauzně upravovali Etu. Takže mám trochu obavy. Pocitově to vnímám tak, že Sellitou tam dali levnější stojek, protože v tom se nezobrazil žádný vývoj, jelikož prostě Etu zkopírovali. Takže i když ta sellita bude sebelíp zpracovaná a spolehlivá, nemá tam pro mě kouzlo ani té Ety. Nicméně by mě Sellita sama o sobě od nových IWC neodradila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

79320 bude dle specifikací dodaná Eta 7750. Sellita je v nových v Portofinech Chrono označená jako 75320, předpokládám v totožné specifikaci jako ta 79320.

 

Teď jsem to checkoval a bude to tak - na IWC Fóru píše moderátor Michael Friedberg následující: "The Portofino Chrono originally used a modified Valjoux 7750 movement made by ETA to IWC's specifications (calibre 79320). More recently, most Portofino Chronos use a movement made by Selita to IWC's specifications, hence the different calibre number. Both movements are nearly identical in design, quality, durability and accuracy, and are good movements."

 

edit: a doplním, že např. i nový Fliegerchronograph vzor 2016 je osazen stále 79320.

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servis určitě ano, já vnímám i negativum v podobě výšky strojku, ta nádstavba je podle mě vždycky vyšší, na druhou stranu 7750 taky není žádná štíhlá sexy postava :lol2: Opotřebení bych naopak čekal menší u nádstavbové konstrukce, ale třeba nám k tomu poví víc někdo fundovanej :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

79320 bude dle specifikací dodaná Eta 7750. Sellita je v nových v Portofinech Chrono označená jako 75320, předpokládám v totožné specifikaci jako ta 79320.Teď jsem to checkoval a bude to tak - na IWC Fóru píše moderátor Michael Friedberg následující: "The Portofino Chrono originally used a modified Valjoux 7750 movement made by ETA to IWC's specifications (calibre 79320). More recently, most Portofino Chronos use a movement made by Selita to IWC's specifications, hence the different calibre number. Both movements are nearly identical in design, quality, durability and accuracy, and are good movements."edit: a doplním, že např. i nový Fliegerchronograph vzor 2016 je osazen stále 79320.

Aspoň že tak :-) Radši bych si ale stejně se zatajeným dechem počkal na nový model, protože stávající se mi zdá takový neslaný nemastný oproti předchůdci se safírovou lunetou. Ale zase riskuji výše zmiňovanou Sellitu anebo co "hůř " inhouse a tím pádem další rok navíc házení drobáků do prasátka :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná, že není. Ale mít hodinky za 130t nebo 20t a mít v nich stejný strojek, je pro mě pocitově nepřijatelné. To je jako mít Mercedes s motorem Renault. I když i to je již dnes realita...

Tak zrovna tohle mě vůbec neuráží... Mám Valjoux7750 v třech chronech včetně jednich IWC a překvapivě i v těch nejlevnějších za cca 20k funguje stejně dobře jako v IWC. Přesto nejradši nosim IWC s timhle strojkem.

 

Jinak nejsem odborník na rozdíly Sellita vs. ETA,ale asi by mě taky neurazily nové IWC (když budou odpovídat mému vkusu) i s takovym strojkem. Snad by si takový výrobce nedovolil prodávat nekvalitní stroje... Na druhou stranu nejvíc teď toužim zrovna po jejich inhouse :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...