Přejít na obsah

IWC movements


Leviathan

Doporučené příspěvky

U hodinek za 100k chci jméno velké značky, tradiční design, přesnost 1-3 vteřiny za den a levný servis. Pokud toto splňuje Eta nebo Selita je mi jedno.

 

Myslel som, ze ta garantovana odchylka moze by aj vyssia, ale je pravda ze do toho az tak nevidim. Da sa teda pri 7750 povazovat tych 1-3 za standard (teda aspon pokial je strojcek v hodinkach znaciek ako IWC)?

Co sa tyka servisu, byva lacnejsi nez inhouse aj ked to posielas priamo do IWC, ci skor ide o to, ze ten strojcek moze servisovat vacsina hodinarov (a teda aj lacnejsich)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 53
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Vdaka za info.

 

Inak k tym Sellitam v novych Markoch na Hodinkach dnes pisu, ze:

 

The movement is purchased as a kit from Sellita however; we?ve been to visit IWC in Schaffhausen and we can tell you they?re adjusted to five positions and IWC?s internal chronometry standards, which is value added where it counts (and the Mark watches have had supplied engines inside since the Mark XII anyway).

https://www.hodinkee.com/articles/the-iwc-mark-xviii-2

 

Takze nejaka IWC pridana hodnota tam vari je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servis hodinek IWC s ETA 7750 u AD je mazec... Lepší hodinář udělá velký servis strojku za cca 3.500, nemusí měnit upravené díly. Origo servis IWC s 7750 stál 14.500, ale měnily navíc osičku v jednom s korunkou (dali mi už bez rybičky,ale starou mi nechali a tak jsem si jí tam nechal mimo AD vrátit), centrální ručičky a těsnění samozřejmě.

Jako úplně levná sranda ten servis 7750 není ani v jednom případě. Ale jak tu někdy kolují zvěsti,že servis RLX je levný,tak 7750 je v porovnání s tim ještě v pohodě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud budeš nechávat servisovat u autorizvanejch servisů, tak si podle mě ty ceny jsou docela dost podobný, u Rolexu jsi taky na nějakejch 15-16tis za kompletku, Omega o něco levnější. Ale souhlasím s tebou, že pokud není v hodinkách inhouse, ale ETA, tak bych nechal radši generálku udělat za pár korun někomu z místních borců

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co mam vedomost, tak pri Markoch XV v pripade neoriginalneho servisu vymienaju potrebne casti za klasicke- nezlatene a tym padom sa zo strojceka stava taky bicolor "bastlik". Otazkou je co vsetko upravovali (okrem zlatenia) v tej dobe vo vlastnej rezii a co sa postupne rokmi v neautorizovanych servisoch menilo a tym padom vracalo strojcek na zakladnu uroven. Original servis je samozrejme podstatne drahsi a ak niekto chce udrzat stroj v original stave, tak mytus o lacnom eta servise sa rozplynie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě přijde trochu mimo kupovat si drahé hodinky a potom shánět laciný servis. Napadá mě něco o opici a banánech.

Opice a banány znám :-) Ale se starým sedmičkovým BMW (jen příklad) taky nebudeš jezdit do autorizovaného servisu, neboť Tě bude stát víc, než je hodnota auta. U hodinek je to trochu jinak (přece jen neklesají tak na ceně), ale zase je to spojené se zbytečnostmi, které má AD servis povinnost dělat. Např. - Hanák chtěl za servis TH Carrera taky 15.000 a součástí toho je i přeleštění pouzdra. To jsem nepotřeboval, ale oni to z ceny servisu nevyjmou. Takže jsem je svěřil neautorizovanému servisu a vešel jsem se do 5.000 včetně výměny některých součástí Valjoux 7750, které rozhodně nejsou upravené od TH. IWC jsem naopak svěřil Carolinu za tu obvyklou cenu celkového servisu a nakonec je stejně měl i neorigo servis, protože v Cariolinu mi neuměli zkombinovat výměnu osičky korunky s původní korunkou s rybičkou...

No a teď se chystám na servis RLX Daytona (OK, to sem nepatří, to už je inhouse), za který si u Bechyněho předběžně řekli 21.000 :wacko: Takže nový opice teď asi chvilku pořizovat nebudu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opice a banány znám :-) Ale se starým sedmičkovým BMW (jen příklad) taky nebudeš jezdit do autorizovaného servisu, neboť Tě bude stát víc, než je hodnota auta. U hodinek je to trochu jinak (přece jen neklesají tak na ceně), ale zase je to spojené se zbytečnostmi, které má AD servis povinnost dělat. Např. - Hanák chtěl za servis TH Carrera taky 15.000 a součástí toho je i přeleštění pouzdra. To jsem nepotřeboval, ale oni to z ceny servisu nevyjmou. Takže jsem je svěřil neautorizovanému servisu a vešel jsem se do 5.000 včetně výměny některých součástí Valjoux 7750, které rozhodně nejsou upravené od TH. IWC jsem naopak svěřil Carolinu za tu obvyklou cenu celkového servisu a nakonec je stejně měl i neorigo servis, protože v Cariolinu mi neuměli zkombinovat výměnu osičky korunky s původní korunkou s rybičkou...

No a teď se chystám na servis RLX Daytona (OK, to sem nepatří, to už je inhouse), za který si u Bechyněho předběžně řekli 21.000 :wacko: Takže nový opice teď asi chvilku pořizovat nebudu...

Jasně, tohle chápu u starších hodinek, tam je cena autorizovaného servisu už mimo, pokud je ještě vůbec možná. Já myslel kupovat nové hodinky a už přemýšlet, kdo mi je levněji (levné to není nikdy) oservisuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...