Přejít na obsah

Berger (Fortis) Marinemaster


dykmore

Doporučené příspěvky

Dobrý den, dostaly se mi do ruky hodinky Berger Marinemaster, funkční, přesné, pěkné. Po letmém průzkumu internetu jsem přišel na to, že by to snad měly být "licenční" hodinky Fortis. Chtěl jsem se zeptat, zda někdo o tomto modelu neví víc, z diskuzí na zahraničních fórech nejsem dvakrát chytrý. Jen dodávám, že nepotřebuju vědět, jakou mají cenu (i když je pravděpodobně prodám). Zajímá mě to prostě jen tak, ze zvědavosti...

 

 

 

 

http://www.ebay.it/itm/BERGER-MARINEMASTER-BY-FORTIS-DIVER-50-METRI-2-CORONE-ANNI-70-OVERSIZE-OROLOGIO-/370905864563

 

 

20042014216.jpg

 

20042014217.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vypadaj fantasticky. dal bych je trochu do parady panum z atelieru KM, koupil peknej nato strap a udelaj jeste hodne parady.

 

druhou korunkou se nejbe vnitrni lunetou?

Upraveno uživatelem Kid_A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, díky za pochvalu, taky už uvažuju, že si je nechám. Ano, druhou korunkou se otáčí vnitřní luneta. Jestli se třeba někdy ještě dostanu z práce ven, normálně mezi lidi, zkusím sehnat pěkný řemen nebo tah. Fotky jsem dal hrozné, tak jsem to teď zkusil narychlo přefotit bez blesku, ale nedopadlo to o nic lépe :o)

 

berger1.jpg

 

berger2.jpg

Upraveno uživatelem dykmore
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na netu jsou dvě varianty vteřinovek, těžko říct, které jsou autentické... vypadá to, že oboje. Můj typ jsem našel ještě na maďarských stránkách a na Thewatchforum.co.uk, typ z mého odkazu na ebay je na ostatních. Ale co to je za firmu ten Berger a jak se spřáhli s Fortisem, to hledám marně  :crying_anim:

 

EDIT: teď jsem si ještě všimnul takové zajímavosti, že ty z mého odkazu mají symbol korunky jen na jedné.. korunce :-) na mých je symbol na obou

Upraveno uživatelem dykmore
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě na ruce. Chtěl jsem spojit příspěvky, aby nebyly tři moje po sobě, ale nevím jak. Nebudu už dávat další fotky, ostatně jsou všechny stejně špatné, ale mám z těch hodinek takovou radost a v okolí není nikdo, kdo by je ocenil, tak se aspoň chlubím tady  :( ...pěkný večer!

 

fortis2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tom řemínku nemůžu říct víc, než že jsem ho koupil v ostravě na nádražní ulici a stál 228kč  :) před lety jsem kupoval stejný hnědý a drží dodnes, tak jsem tam rovnou zamířil a měli tam ještě tenhle bílý, jediný kus. Není na něm žádná značka, prý tam ležel několik roků a už jim takové nechodí.. Ostatní 20mm tam už stály za prd, tenké aušusy. Tenhle je aspoň pořádně tlustý aušus  :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, dostaly se mi do ruky hodinky Berger Marinemaster, funkční, přesné, pěkné. Po letmém průzkumu internetu jsem přišel na to, že by to snad měly být "licenční" hodinky Fortis. Chtěl jsem se zeptat, zda někdo o tomto modelu neví víc, z diskuzí na zahraničních fórech nejsem dvakrát chytrý. Jen dodávám, že nepotřebuju vědět, jakou mají cenu (i když je pravděpodobně prodám). Zajímá mě to prostě jen tak, ze zvědavosti...

 

 

 

 

http://www.ebay.it/itm/BERGER-MARINEMASTER-BY-FORTIS-DIVER-50-METRI-2-CORONE-ANNI-70-OVERSIZE-OROLOGIO-/370905864563

 

 

20042014216.jpg

 

20042014217.jpg

Zkus napsat do Fortisu, pošli fotky. Kámoš takhle ověřoval pravost cca 30 let starýho modelu. Třeba si tam někdo vzpomene i na toho Bergera, co je to zač...  Není nic lepšího, než hodinky s příběhem .)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Dobrý den, ani po 20 dnech od odeslání dotazu jsem neobdržel žádnou odpověď od vintage pobočky Fortisu, takže nastávají 3 možnosti - můj email nedošel, přehlédli ho, nebo ty hodinky prostě neznají  :rolleyes: nevíte náhodou, jaká je jejich přibližná prodleva od otázky k odpovědi? Každopádně, Bergery jsem hodil trochu do pucu, sklíčko je až na vlasovou prasklinku jako nové, zadní víčko taky prokouklo, místo bílého jsem nasadil tmavě hnědý "vintage" řemen... Nosí se jedna báseň, za dva dny jdou denně +2 sekundy do plusu.

 

berger1.jpg

 

berger2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, ani po 20 dnech od odeslání dotazu jsem neobdržel žádnou odpověď od vintage pobočky Fortisu, takže nastávají 3 možnosti - můj email nedošel, přehlédli ho, nebo ty hodinky prostě neznají  :rolleyes: nevíte náhodou, jaká je jejich přibližná prodleva od otázky k odpovědi? Každopádně, Bergery jsem hodil trochu do pucu, sklíčko je až na vlasovou prasklinku jako nové, zadní víčko taky prokouklo, místo bílého jsem nasadil tmavě hnědý "vintage" řemen... Nosí se jedna báseň, za dva dny jdou denně +2 sekundy do plusu.

 

Krasne i na tomto remenu, k nim bude sedet asi vsechno! kdybys je chtel prodat, tak dej vedet :) Tohle dvoukorunkove usporadani me velmi oslovuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...