Přejít na obsah

Citizen nebo jiné


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny postižené.

Jako člověk donedávna hodinkama celkem nepoznamenaný, jsem se ocitl před výběrem hodinek k pětatřicátinám. Určitým výběrem jsem si již prošel a díky tomuto fóru si ujasnil, co vlastně od hodinek čekám a co mi naopak vadí. Posledních 13 let jsem k plné spokojenosti nosil Festiny 8811 a doposud s nimi nemám problém (ani technický, ani morální). Hodinky mám na denní nošení v práci (prodavač) i volném čase.


Nelíbí se mi/nechci: číslice (arabské ani římské), datum a korunku na jiné pozici než 3, oblekovky, potápky, pilotky, ana-digi, digi, kůže, otočná luneta, pravidelně korigovat přesnost chodu, vyjadřovat společenský status hodinkami, použité


Líbí se mi/chci: tmavý ciferník, indexy, tah, rádio, day/date, přehlednost, safír, alespoň 40mm, pokudmožno nenošené


Po několika měsících hledání mi zůstal v hledáčku tyto:


http://www.citizen.cz/cs/katalog/pr-28168-pnh-citizen-nar-b-eco-rc-saf-wr-20bar/?gender=1&style=radiokontrol&param_glass=saf%C3%ADrov%C3%A9


Při hledání nějaké příjemné ceny jsem narazil také na typ AT8010-58E, např. zde:


http://www.ebay.com/itm/New-Citizen-Mens-AT8010-58E-Eco-Drive-Chronograph-AT-Black-Dial-Watch-/331147909341?pt=Wristwatches&hash=item4d19f418dd


Uvítám informaci, jaký je v nich rozdíl (kromě ceny) a  kde byste případně ten který model sami pořídili, nebo doporučte nějaké jiné hodinky, vyhovující kritériím v plus minus podobné cenové kategorii. Docela rád bych si před koupí přečetl návod, tak kdyby měl někdo funkční odkaz, budu mu povděčný (EN/DE nevadí). Jinak obvod zápěstí mám cca. 18cm, měřím 195cm a vážím metrák.
Děkuji za všechny přínosné reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to omrknul a mají tam všeho všudy 7 modelů s rádiem, většinu digi a ty titanový Citizeny mě neoslovily. Našel jsem je mj. u Olferta, cena vcelku slušná, ale jsou i nižší. Taky nemám Paypal. V obchodech typu ihodinarstvi, timeup apod. kupovat moc nechci. Cenově vede eBay, i když včetně pošty a dalších poplatků to bude skoro šul nul.

Jo, Maxima je dobrá kára, u nás nedoceněná, narozdíl od ameriky, tam se dokonce i krade, narozdíl od nás.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Účet mám, kartu jen Visu electron, neembosovanou. Už jsem koukal i přímo na stránky Paypalu, ale nějak z toho nejsem moudrý. Údajně lze provést i jednorázová transakce, ale to jsem tam vůbec nenašel. Zkusím najít někoho ve svém okolí, kdo to za mě zaplatí a já mu to pošlu na účet. Tohle mě zatím interesuje nejvíc:

http://www.ebay.com/itm/Citizen-Mens-AT8010-58E-Eco-Drive-World-Chronograph-Radio-Controlled-A-T-Watch-/191147862482?pt=Wristwatches&hash=item2c814ce9d2

Kolik navíc můžou dělat další poplatky, clo a DPH?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Účet mám, kartu jen Visu electron, neembosovanou. Už jsem koukal i přímo na stránky Paypalu, ale nějak z toho nejsem moudrý. Údajně lze provést i jednorázová transakce, ale to jsem tam vůbec nenašel. Zkusím najít někoho ve svém okolí, kdo to za mě zaplatí a já mu to pošlu na účet. Tohle mě zatím interesuje nejvíc:

http://www.ebay.com/itm/Citizen-Mens-AT8010-58E-Eco-Drive-World-Chronograph-Radio-Controlled-A-T-Watch-/191147862482?pt=Wristwatches&hash=item2c814ce9d2

Kolik navíc můžou dělat další poplatky, clo a DPH?

http://www.ebay.com/itm/New-Citizen-Mens-AT8010-58E-Eco-Drive-Chronograph-AT-Black-Dial-Watch-/331147909341?pt=Wristwatches&hash=item4d19f418dd a jinak, na toto téma je zde milión příspěvků....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi před rokem, jsem byl v podobné situaci, po 16-ti letech s Pulsary jsem si vybíral solární Citizeny. Po čtení tohoto fóra jsem si začal vybírat ze solárních Junghansů a nakonec skončil u automatů od Longinu (díky radám kolegů v práci).

 

Tak hodně štěstí při rozhodování.

 

Já rozhodně toho, že jsem skončil u automatů nelituji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě to bylo právě naopak. Nejdřív jsem chtěl automaty, ale nebyl jsem si jist, jak budou zvládat nenošení přes víkend (v zimě) a jaká bude zhruba přesnost. Tak jsem zkusil Seiko 5 jako nejlevnější cestu k celkem solidním aut. hodinkám a zjistil, že to není to, co hledám (navíc byly malé). A při pročítání tohoto fóra jsem zjistil, že mi ke štěstí stačí trochu větší hodinky, o které se nebudu muset starat ve smyslu doseřizování a natahování. Naštěstí je výběr tak široký, že si nakonec vybere každý podle svých představ. A já mám představu kupodivu přesnou, až se sám sobě divím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maxima QX: Myslím, že požiadavky na hodinky máš vyšpecifikované úplne jasne. Pokiaľ by si chcel ešte vylúčiť prípadnú nepresnosť nulovania chronografu, ktorá sa niekedy po čase môže vyskytnúť, tak by si predsa len mohol ešte zvážiť nejaké anadigi WAVE CEPTOR od Casia .

Upraveno uživatelem brumko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych měl dotaz ohledně zesilovače DCF signálu. Doma nemám asi úplně ideální podmínky pro příjem DCF. Ze tří přístrojů funguje uspokojivě jen jeden. Všechna okna jsou orientována na jihovýchod. Má někdo zkušenosti s tímto? http://www.relojesmania.com/en/citizen-promaster-watches/antenna-citizen-rcwsu-3

Moc tomu nevěřím, pokud to nemá napájení jak píšou, těžko to asi může zesilovat. Možná, že hodinky budou mít citlivost dobrou a nic takového nebude zapotřebí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Věř tomu, že hodinky budou mít oproti stolním přístrojům, jako jsou různé meteostanice, bídnou citlivost. Takže jestli ti už teď chytají blbě signál, tak hodinky se chytat nebudou. Ale rád bych se mýlil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta anténka je jen taková šidítková serepetička. Je potřeba si doma vyhrát s umístěním. Pochybuji, že v Táboře není dostatečně silný signál, když jsem chytal DCF 77 v Longyearbyenu na Špicberkách v zimní bouři nebo u Moskvy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toho se právě obávám. Zkušenosti s tím "zesilovačem" tu asi nikdo mít nebude. Přinejhorším budu muset spouštět příjem signálu růčo tam, kde bude dobrý. Tenhle model Citizenů myslím nedokáže ukazat sílu signálu na vyžádání.

Frostie: v Táboře je signál obecně určitě silný dost, když má mít dosah cca. 1500 km a tady je to necelých 500. Dokonce podle manuálu na něj mají jet i Azory, ty jsou odhadem tak 3000 km. U mě bude spíš problém v konstrukci budovy a rušení. Dneska má každej v bytě svojí wifi a podle toho to vypadá. Na tu anténu se taky dívám skepticky. Ten prodejce Citizenů na aukru jí k některým typům dává "zdarma".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta anténka je jen taková šidítková serepetička. Je potřeba si doma vyhrát s umístěním. Pochybuji, že v Táboře není dostatečně silný signál, když jsem chytal DCF 77 v Longyearbyenu na Špicberkách v zimní bouři nebo u Moskvy...

 

Ako si prišiel na to, že je to len šidítko? Vieš to, alebo si to len myslíš?

 

Maxima QX: fungovať to môže celkom dobre. Podľa popisu sa domnievam, že v tom je veľká kvalitná cievka na príjem DCF signálu (ktorá sa do hodiniek samozrejme nezmestí, Frostie) a z nej je "energia nasmerovaná" do úzkeho signálu pre hodinky. Trochu blbé prirovnanie, ale podobne ako keď máš širokú hadicu s nízkym tlakom vody a dáš na ňu trysku. Tiež tam nepotrebuješ ďalšie čerpadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Takže příběh se pomalu uzavřel. Vzhledem k tomu, že mi vypověděly službu výše zmíněné Festiny (asi baterka), musel jsem "narozeninové" Citizeny uvést do provozu o 14 dnů dříve. Teda ne že by to vadilo.  Jsou to přesně tyto: http://www.ebay.com/itm/Citizen-Men-s-Eco-Drive-World-Chronograph-A-T-AT8010-58E-Watch-/390836768138?pt=Wristwatches&hash=item5affafcd8a  Na recenzi je asi ještě brzo, založím pak vlákno v Citizenu, do zdejší chlubírny snad ani vzhledem k pohonu nepatří. Tak snad jen pár fotek pro představu, jestli se to v tomle vlákně smí...

post-34880-0-89836200-1401816148_thumb.jpg

post-34880-0-71124900-1401816191_thumb.jpg

post-34880-0-43163100-1401816200.jpg

post-34880-0-64755200-1401816224_thumb.jpg

post-34880-0-68614300-1401816233_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Zdravim tě, Maximusi QX, chtel bych se te zaptat na tve zkusenosti s hodinkama CITIZEN AT8011, sám jsem zatím z důvodu funkcí a vyčerpávajícího pročítání fora vybral tyto, téměř stejné jako tvé,

https://www.virtucon.cz/p/citizen-eco-drive-at8011-04e-panske-chrono-funkuhr-saphir-43-mm-20-atm

 

Vyhovuje mi na nich vše kromě absence červené vterinovky a velikosti, mam obvod zápěstí 19cmm, takze jsem primárně hledal velikost hodinek bez korunky 44-46mm, budu rád za jakékoliv tvé postřehy a rady, například ohledně funkce rádiem řízeného času, případně jaká je životnost akumulátoru dobijeného solarem. Mě zaujal, věčný kalendář, solar, safír, pouze ocel bez PVD černé.

 

Jeste jsem nasel tyto https://www.tiphodinky.cz/panske/citizen-eco-drive-radio-controlled-at9030-55l-2.html,

 

maji velikost 44-45, někde píšou 44, jinde 45, a asi jiný strojek, ale v tom se moc nevyznam. Jinak výrazně vyšší cenu, kterou nevím zda ma smysl davat za hodinky s trochou červene a 1mm velikosti ;)

Upraveno uživatelem Cancl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem AT8010 černé provedení a AT9030 modré provedení.

8010 jsou pěkné, ale na velkou ruku se mi zdály menší - proto jsem je prodal.

9030 vypadají na zápěstí 19 cm akorát viz foto.

Mám nasazeny všechny dílky a na sponě zkráceno na první dírce ze dvou - náramek nemá půl dílky.

Když jsem je kupoval z druhé ruky, tak byly 3 dílky sundané a je asi jasné jak mohly vypadat na takové dětské ručce.

Jestli se rozhoduješ mezi 8010 a 9030, tak za mě rozhodně 9030.

Nehledě na to, že 8010 sis vybral na řemenu a až budeš kupovat nový, tak zjistíš, že na originální sponu bude pasovat jen originál Citizen cca za 1800 peněz nebo budeš dlouho shánět správný rozměr od jiného výrobce a až ho objevíš, tak se ti třeba nebude líbit z nějakého důvodu (prošití, vzor atd.).

Takže jestli 8010, tak na tahu a pokud budeš chtít řemen, tak si koupíš 23 nebo 24mm a tam je výběr nesrovnatelně širší.

A ještě 8010 je skoro celé kartáčované, takže jakákoli vlásečnice vyleze. 9030 je skoro celé leštěné, takže mám náramek trochu podřený, ale skoro to není vidět.

 

 

 

post-26308-0-65651000-1514966845_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...