Přejít na obsah

Lemania


pery80

Doporučené příspěvky

Zdravím chytřejší kolegy a prosím o pomoc při sbírání informací o kouscích,které se mi dostaly do rukou.

O historii firmy ,už jsem se dočetl.Bohužel, ale ani strýček google neví vše. Nebyl jsem vůbec schopen podle obrázků najít hodinky,které mám doma.Nejnovější z nich, které asi nebyly ani na ruce jsou podle záručního lístku koupeny v odborném hodinářském závodě J.Walter v roce 1948 v Praze.Nejstarší jsou údajně po mém pradědečkovi ,který byl plukovníkem našich legií v první světové válce.

dočetl jsem se ,že kalibry byly od roku 1932  osazovány do hodinek Omega,Tissot později Heuer.

Ve Speedmatrech dokonce na měsíci.Pokud by někdo věděl něco bližšího budu vděčný za jakoukoliv informaci.

Dvoje větší průměr cca 38mm ,menší cca 35mm.

post-20210-0-86940300-1399791720_thumb.jpg

post-20210-0-54725300-1399791772_thumb.jpg

post-20210-0-19424400-1399791782_thumb.jpg

post-20210-0-22899300-1399791807_thumb.jpg

post-20210-0-77213000-1399791823_thumb.jpg

post-20210-0-51445500-1399791841_thumb.jpg

post-20210-0-14990700-1399791884_thumb.jpg

post-20210-0-40092600-1399792026_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 55
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nevím, jaké další informace sháníš. Každopádně doma máš překrásné kousky, které ti v dobrém závidím. Pokud bys sis vyhrál s foťákem, mohl bys fórum ozdobit kouzelnými vintage fotkami. Ten chronograf se záručákem, návodem, krabiçkou na originálním řemenu starý 66 let je asi špičkou ve vintage hodinkách, kterou jsem tu viděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zájem mám především dozvědět se něco o kalibrech.66 let staré Lemanie jsem včera natáhl a světě div se šlapou jak hodinky. Ostatní jsem taky zkoušel ,ale bohužel bez úspěchu.Jedno z tlačítek funguje jako hacking,nebo něco v podobnem duchu.Druhým se vterinovka zase spouští. Pro mě španělska vesnice. Na ruce nosím samuraie koupené zde na fóru,takže automaticky strojek a spousta informací. ..

Lemanie mám od včerejška a tak se snažím zjistit co se dá.

Fórum jsem prohledal ,ale našel jsem jen samé kusé informace.Nevím bohužel ani bližší označení modelů,pokud nějaké mají.

Podle obrázků porovnavanych na googlu jsem tak nic nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl obrovskou kliku.Přišel jsem k nim jak slepej k houslím. Vůbec jsem netušil ,že něco takového můj děd vlastnil. :clap: Je to z jeho pozůstalosti a málem byly odneseny někam do bazaru.Já sám jsem si jen těžko  vzpomínal,že cosi jako Lemania se dávalo do Omeg.

Kdysi jsem to tu zahlídl na fóru,ale až včera večer jsem začal pátrat hlouběji..

Nemáte někdo představu kolik stojí takové hodinky oservisovat. To bude, ale spíš dotaz na Knespl a majzlík..? :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinaru je tu vic,ale nikdo z nich ti urcite neodpovi driv,nez je bude mit na stole otevreny,hadam,ze u tech dvou,co si nerozchodil,bude mimo jine zatuhlej olej,strojky i pouzdro vcetne ciselniku vypadaji vizuelne moc dobre,coz samozrejme jeste neznamena,ze nebudou potrebovat peci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes při focení se rozběhly další,jinak u nejnovějších jsem z legrace změřil odchylku za 12ti hodinový úsek a výsledek je 27 vteřin do plusu. Po 66ti letech v šuplíku solidní, myslím.Fotky se pokusím přidat jen co to půjde. ..:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...